کد خبر: 72043
ف
عواملی که باعث کاهش طول عمر می شود
سلامت برای ما همه چیز نیست اما بدون ان برای ما همه چیز هیچ است.سلامت بزرگترین نعمتی است که خداوند به ما داده اما چون سلامت را به طور رایگان در اختیار ما قرار داده و ما برای چیز های رایگان ارزش قایل نمی شویم قدر سلامت را هم نمی دانیم.اگر میلیارد ها تومان پول برای بدن مان پرداخت می کردیم امکان نداشت اجازه بدهیم این بدن بیمار شود اما چون سلامت رایگان در اختیار ما قرار داده شده برای حفظ ان نمی کوشیم‌.

به گزارش بهداشت نیوز: برخی عوامل در زندگی بشر می تواند شن های ساعت عمر ان ها را زودتر خالی کند؛مهمترین عوامل کاهش طول عمر را بشناسید و از ان جلوگیری کنید.این مطلب توسط سامانه های سلامت تهیه شده است.

۱-فشار خون بالا

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، بیش از ۷۵ میلیون آمریکایی - یا یکی از هر سه بزرگسال - دارای فشار خون بالا هستند.

به طور آماری، فشار خون در بین ۵۵ تا ۶۴ سالگی افزایش می یابد . این مشکل است زیرا فشار خون بالا با افزایش خطر بیماری های قلبی، حملات قلبی و نارسایی قلبی ارتباط دارد.

نکات:

- هدف روزانه ۳۰ دقیقه نور تا ورزش متوسط.

- یک رژیم غذایی متعادل و سالم بخورید.

- کاهش مصرف نمک.

- محدود کردن الکل

۲-داشتن اضافه وزن

دانشمندان دانشگاه Edinburg تجزیه و تحلیل اطلاعات ژنتیکی بیش از ۶۰۰،۰۰۰ نفر از ۲۵ مطالعات مختلف در سراسر استرالیا، اروپا و آمریکای شمالی.

محققان دریافتند که هر کیلو وزن (۲.۲ کیلوگرم) وزن اضافی باعث کاهش طول عمر تقریبا دو ماه می شود. زمان ریاضی ساده: ۱۲ ماه / ۲.۲ = ۵.۴۵ پوند.

ترجمه: با اضافه وزن فقط ۵ پوند ممکن است یک سال از زندگی خود را تامین کنید

نکات:

- برنامه معاینه فیزیکی برای رد هر شرایط اساسی (به عنوان مثال، اختلالات تیروئید).

- یک برنامه غذایی که شامل میوه های تازه، سبزیجات، دانه های جامد و پروتئین لاغر است را ایجاد کنید.

- پیدا کردن رژیم تمرینی که برای شما کار می کند. مشارکت در فعالیت جسمانی که به شما علاقه دارد (دوچرخه سواری، بسکتبال، تنیس و غیره) بهترین راه برای جلب رضایت شما است!

۳-سیگار کشیدن

در همان مطالعه دانشگاه Edinburg، " کشیدن سیگار و صفات مرتبط با سرطان ریه بیشترین تاثیر را در کوتاه مدت طول عمردارند".

سیگار کشیدن معادل یک بسته سیگار در روز، میانگین امید به زندگی را تا ۷ سال کاهش می دهد.

نکات:

- تحقیق در مورد برنامه های ترک سیگار اگر نیاز به کمک دارید.

- در پایان هر روز الگوی سیگار کشیدن خود را مرور کنید؛چه چیز شما را وادار به استعمال سیگار می کند

ورزش و مراقبت دو فعالیت است که می تواند باعث کاهش میل به سیگار شود.

۴-وظیفه بسیار شدید

 اکثر ما کاری را که دوست داریم انجام نمی دهیم. بر اساس نظرسنجی های مختلف، نارضایتی شغلی در آمریکا حدود ۷۰ درصد است.

اما بین احساس ناراحتی ناخوشایند شغلی و بی اعتمادی از کار شما تنفر است.

به گفته محققان دانشگاه ایندیانا، "افرادی که توانایی تصمیم گیری کمی در خواستار شغل دارند، مرگ و میر در مقایسه با افرادی که در شغل کمتری نیاز دارند، ۱۵.۴ درصد افزایش یافته است."

نکات:

- میزان فعلی تنش مربوط به شغل را ارزیابی کنید.

- در صورت لزوم، شروع به جستجوی یک کار جدید کنید.

- توجه به ذهنیت اولیه و تکنیک های تنفس عمیق (این کمک خواهد کرد!)

۵-سطح کلسترول بالا

DNA شما بر سطح کلسترول خون تاثیر می گذارد. اما در حالی که شما نمی توانید آرایش ژنتیکی خود را تغییر دهید، می توانید در مورد نگه داشتن این نشانگرها در محدوده قابل قبولی اقدام کنید.

نکات:

- افزایش مصرف فیبر غذایی.

- خوردن غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا ۳.

- حذف چربی های ترانس

- افزایش مصرف پروتئین.

۶-ذهن خالی

در حالی که آیتم ششم در لیست ما ممکن است به نظر بی ربط باشد، چیزی درباره ی اثرات نامطلوب بودن توانایی یک ذهن بیکار وجود دارد.

براساس یک مطالعه ۲۰۱۵ که در مجله PLOS One منتشر شده، "مرگ و میر (به علت کمبود تحصیلی) قابل مقایسه با افرادی است که در حال حاضر نسبت به افراد سیگاری سابق هستند".

داشتن مدرک تحصیلی کمتر از یک دیپلم دبیرستان، مهمترین عامل خطر است.

نکات:

- ذهن خود را از طریق خواندن فعال کنید

- برنامه آموزش مغز را در نظر بگیرید.

- یک دوره آنلاین رایگان در مورد چیزی که برای شما مهم است را بیابید.

- در صورت تمایل، پیشرفت تحصیلی رسمی خود را انجام دهید.

۷-نارضایتی

ارزیابی لحظه ای اکولوژیکی (EMA) "تجربیات، رفتارها و محدوده های فعلی فرد را در زمان واقعی و محیط طبیعی خود ارزیابی می کند." بسیاری از دانشمندان رفتاری معتقدند که EMA یکی از دقیقترین اندازه گیریهای رفاه یک فرد است.

به طور مشابه، در یک مطالعه منتشر شده در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS)، دانشمندان از EMA برای ارزیابی ۳،۸۵۳ نفر در سن ۵۲ تا ۷۹ سال استفاده کردند.

کسانی که معادل کمی را "خوشحال" نگرفتند، "میزان مرگ و میر" ۷.۳٪ داشتند - تقریبا دو برابر آنها گفتمان مثبتتری را نشان دادند.

نکات:

- به خودتان یا شخص دیگری بپیوندید، و در مورد منابع خوشبختی شما - یا عدم آن فکر کنید.

- یک نشریه قدردانی ساده داشته باشید، که در آن سه چیز را که هر روز برای آنها سپاسگزار هستید بنویسید.

- در هر صورت (پزشکی، معنوی، در غیر این صورت) حمایتی را دنبال کنید که برای شما مناسب است.

  ۸-عدم معاشرت  اجتماعی

ایا شما خجالتی یا درون گرا هستید؟اگرچه به طور کلی تغییر شخصیت کاری دشوار است؛اما اجتماعی شدن دارای مزایای زیادی است.به گفته کارشناسان تاثیر منفی عدم ایجاد روابط اجتماعی در طول عمر می تواند به اندازه سیگار کشیدن یا نوشیدن الکل باشد.زندگی اجتماعی قوی داری فواید بسیاری می باشد که از جمله حمایت اجتماعی؛الهام از اطرافیان؛ایجاد روابط انسانی؛حمایت مالی و عاطفی است. بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی ۱۴۸هزار نفر کسانی که دارای روابط اجتماعی بیشتری هستند در مقایسه با افرادی که روابط اجتماعی پایینی دارند ۵۰ دزصد دارای طول عمر بیشتری هستند.

نکات:

ـ احساسات خود را بیان کنید

ـ زمینه مشترک و نکات مشابه را پیدا کنید

ـ پر انرژی شوید

ـ دنبال دوستان قدیمی بروید

  ۹-فراموش کردن خنده

با توجه به تحقیقات؛خنده هنوز بهترین یا حداقل ارزانترین دارو است.خنده می تواند مردم را از بیماری های قلبی محافظت کند.همچنین استرس را کاهش می دهد؛فشار خون را متعادل می کند؛اندام های بدن و سیستم ایمنی را تقویت می کند.بر اساس تحقیقات انجام شده؛انسان خود می تواند به راحتی حالت روحی خود را تغییر دهد؛اگرچه دشوار نیز باشد.

نکات:

ـ مطالب طنز بخوانید

ـ با کسانی که دوستشان دارید به سینما رفته و فیلم کمدی تماشا کنید

ـ با افراد شوخ طبع معاشرت کنید

  ۱۰-نخوردن صبحانه

اضافه وزن و پرخوری یکی از عاداتی است که سبب کاهش طول عمر می گردد.چاقی می تواند خطربیماری قلبی؛و سرطان را افزایش دهد.بر اساس تحقیقات انجام شده احتمال افزایش میزان مشکلات پرخوری و اضافه وزن در افرادی که صبحانه نمی خورند؛بیشتر است .دلیل ان این است که صبحانه سبب کاهش سرعت متابولیسم در بدن می شود.همچنین باعث افزایش میل به خوردن شیرینی جات و غذاهای چرب نیز می گردد.

نکات:

- خواب کافی داشته باشید

- صبح زود بیدار شوید

-قبل از صبحانه ورزش کنید

 

منبع: های سلامت


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.