کد خبر: 64119
ف
ارتقای سلامت در گروه پرداخت بدهی‌های شرکت های تجهیزات پزشکی
رئیس اتحادیه شرکت‌های مهندسی پزشکی گفت: طرح تحول سلامت یک طرح ملی شده است که عمده فشار آن روی تجهیزات پزشکی است و از آنجایی که این تجهیزات بخشی از ارتقای خدمات سلامت را سبب می‌شوند باید از حمایت‌های به جا و بیشتر وزارت بهداشت بهره مند شویم بر همین اساس توقعات بیشتری در خصوص قیمت گذاری تجهیزات پزشکی داریم و معتقدهستیم وزارت بهداشت جایگاه قیمت‌گذاری ندارد.

به گزارش بهداشت نیوز، ابوالفضل صانعی رئیس اتحادیه بازرگانان انجمن شرکت‌های مهندسی پزشکی، اظهار کرد: مطالبات شرکت‌های تأمین کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی در سال 96 انرژی بسیار زیادی را از این مراکز گرفت و برخی کشورهای تأمین کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی را در موقعیت بحرانی قرار داد.

وی افزود: طرح تحول سلامت یک طرح ملی شده است که عمده فشار آن روی تجهیزات پزشکی است و از آنجایی که این تجهیزات بخشی از ارتقای خدمات سلامت را سبب می‌شوند باید از حمایت‌های به جا و بیشتر وزارت بهداشت بهره مند شویم  بر همین اساس  توقعات بیشتری در خصوص قیمت گذاری تجهیزات پزشکی داریم و معتقدهستیم وزارت بهداشت جایگاه قیمت‌گذاری ندارد.

 

صانعی از مذاکراتی با کمیسیون سلامت، مسئول ستاد هدفمندی یارانه‌ها، نمایندگان کمیسیون سلامت مجلس وغیره خبر داد و تصریح کرد: ‌ گله‌های خود را در بحث قیمت گذاری و افزایش تعرفه به متولیان انتقال دادیم و شاهد برخی از اقدامات در این عرصه بوده‌ایم اما باید بگوییم هنوز هم شرکت‌های مهندسی پزشکی و تجهیزات پزشکی گله‌هایی را دارندو باید به معوقات این گروه‌ها توجه کرد و در بسیاری از سیاست گذاری‌ها مسئولان واقعی را وارد کرد.

 

ارتقای سلامت در گروه پرداخت بدهی‌های شرکت های تجهیزات پزشکی

 

رئیس اتحادیه بازرگانان انجمن شرکت‌های مهندسی پزشکی پرداخت بدهی به شرکت‌های تأمین کننده تجهیزات پزشکی را گام مهمی در ارتقای سلامت عنوان کرد و افزود: اتاق بازرگانی در عرصه سیاست‌های شرکت‌های خدمات پزشکی گام‌های خوبی را برداشته است و امید که  بتوانیم شاهد دستاوردهای مطلوب دیگر باشیم.

 

 سهم حدود 700 میلیون دلاری از بازار ارز مبادله‌ای برای تجهیزات پزشکی

 

صانعی درباره تغییرات بازار ارز و سیاست‌های جدید دولت، از اختصاص ارز 4200 تومانی و امکان دریافت آن توسط شرکت‌های واردکننده خبر داد و درباره تخصیص سه هزار میلیاردی ارز مبادله‌ای گفت: این اعتبار برای سه حوزه مواد غذایی، وزارت جهاد کشاورزی و دارو تجهیزات پزشکی در نظر گرفته شده است و سهم حوزه ما 600 تا 700 میلیون دلار است در حالی که وزارت بهداشت میزان مورد تقاضا را بیش از یک میلیارد و یک‌صد میلیون دلار اعلام کرده است.

 

مدیر اتحادیه تجهیزات پزشکی با اشاره به قوانین وضع‌شده درباره سهمیه مقدار ارز، مشکل مهم در این حوزه را تامین مقدار ارز موردنیاز شرکت‌های واردکننده در مسیر‌های قانونی دانست و اعلام کرد: اتحادیه در تلاش است تا از طریق نامه‎‌نگاری با معاونت ریاست جمهوری این مشکل را برطرف کند.

 

وی گفت:‌ بررسی قیمت گذاری تجهیزات با توجه به نرخ جدید روز، موضوع قانونی نبودن قیمت گذاری از سوی وزارت بهداشت و پیگیری اتحادیه درباره دریافت مطالبات و مشکلات قیمت گذاری موضوعاتی اساسی است که اتحادیه بازرگانان تجهیزات پزشکی به دنبال آن هستند و امید داریم امسال متولیان سلامت به فکر احقاق حقوق عرصه تجهیزات پزشکی باشند و با ایجاد بازارهای رقابت کیفیت را به بازار سلامت تزریق کنند و معوقات حقیقی شرکت‌های تجهیزات پزشکی را به آنها برگردانند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.