کد خبر: 63691
ف
بیمارستان مدرن آموزشى نداریم
آقاجانى گفت: باید مراقبت کنیم تا خدمات درمانى بر آموزش پزشکى سایه نیندازد،باید از فرصت ادغام درمان و آموزش پزشکى استفاده کرد.

به گزارش بهداشت نیوز، آقاجانى رئیس دانشگاه علوم پزشکى شهیدبهشتى در سیزدهمین جشنواره آموزش پزشکى دانشگاه علوم پزشکى شهیدبهشتى که در دانشکده پزشکى برگزار شد، گفت: پس از انقلاب اسلامى شاهد تحول بزرگى در آموزش پزشکى بودیم، ادغام درمان و آموزش پزشکى فرصت هاى خوبى در این حوزه ایجاد کرد.

وى ادامه داد: گسترش علوم پزشکى بسیار چشم گیر بوده است و اکنون در این حوزه نیاز به اعزام بیمار به خارج از کشور نداریم و نه تنها بیماران براى درمان به خارج اعزام نمى شوند بلکه سالیانه چند هزار نفر براى دریافت خدمت به ایران سفر مى کنند، همچنین گسترش شبکه بهداشتى و دانشکده هاى علوم پزشکى براى تامین نیاز حوزه سلامت و توسعه مراکز تحقیقاتى و پزشکى رخ داده است.

 

آقاجانى با بیان اینکه باید مراقبت کنیم تا خدمات درمانى بر آموزش پزشکى سایه نیندازد، گفت: باید از فرصت ادغام درمان و آموزش پزشکى استفاده کرد ولى به هرحال این موضوع نوعى دغدغه محسوب مى شود و در زمان کمبود منابع مالى مى تواند آموزش پزشکى را تهدید کند، باید طورى عمل کنیم که اگر آسیب هایى از این دست داریم از فرصت هاى ادغام استفاده و از تهدیدها دورى کنیم.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکى شهیدبهشتى با بیان اینکه ما اکنون ١٤ هزا دانشجو داریم، گفت: علوم پزشکى شهیدبهشتى ١٣ دانشکده، ١٤٠٠ عضو هیئت علمى و ٢٨٥ رشته تحصیلى، ٧٠ مرکز تحقیقاتى و بیش از ٥٠ پژوهشکده دارد.

 

وى یکى از اهداف مهم دانشگاه علوم پزشکى شهیدبهشتى راعبور از دانشگاه نسل یک و ٢ و حرکت به سمت دانشگاه نسل ٣ و ٤ دانست و گفت: باید به سمت دانشگاه کارآفرین که خلق ثروت می‌کند، گام برداریم.

 

آقاجانى با بیان اینکه علوم پزشکى شهیدبهشتى داراى گروه هاى علمى و استادان برجسته اى است، گفت: بسیارى از استادان ما در عرصه علمى و آموزشى خوش درخشیدند و ما گروه هاى آموزشى برجسته اى داریم که بسیارى از بوردهاى اصلى در حوزه تخصص و فوق تخصص را در کشور رهبرى مى کنند.

 

وى عنوان کرد: علوم پزشکى شهیدبهشتى ١٣ دانشکده در سطح تهران دارد که در ١٠ نقطه شهر پراکنده هستند که اداره آنها پرهزینه است، دانشگاه از نظر منابع مالى مشکل دارد و ما ٥٠ درصد کسرى بودجه حقوق اعضاى هیئت علمى را از منابع اختصاصى تامین کرده ایم.

 

نسبت استاد به دانشجو در علوم پزشکى شهیدبهشتى مناسب نیست

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکى شهیدبهشتى با اشاره به کمبود هیئت علمى در برخى گروه هاى پزشکى گفت: نسبت استاد به دانشجو در علوم پزشکى شهیدبهشتى مناسب نیست و باید نسبت به بهبود آن تلاش کنیم، ما متاسفانه از نظر زیرساخت هاى فیزیکى، نیروى انسانى و تجهیزاتى مشکلات بسیارى داریم.

 

آقاجانى با بیان اینکه ما یک بیمارستان مدرن آموزشى که همه گروه هاى بالینى را در برگیردنداریم، گفت: بیمارستان هاى ما براى بیمارستان آموزشى طراحى نشده اند و باید تلاش کنیم نقاط ضعف را با برنامه ریزى ها رفع کنیم.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.