کد خبر: 63630
ف
سرقت مینی بوس در پوشش معلم
سارقی که با معرفی خود به عنوان معلم، راننده مینی بوسی را با آب میوه، بیهوش و خودرو او را سرقت کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش بهداشت نیوز، سرهنگ فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری مجرمی سابقه دار خبر داد که در پوشش یک معلم اقدام به فریب راننده مینی بوس کرده و در ادامه و به شیوه بیهوشی اقدام به سرقت مینی بوس و رها کردن راننده آن در بیابان های منطقه قرچک ورامین کرده بود .

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت در خصوص نحوه آغاز رسیدگی به این پرونده گفت: پرونده ای از شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۴ تهران به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد مبنی بر اینکه مالک یک دستگاه مینی بوس در شکایت خود عنوان کرده بود فردی پس از بیهوش کردن وی اقدام به سرقت مینی بوس وی کرده است.

اظهارات مالباخته

راننده مینی بوس که پیکر نیمه جانش در زمین های کشاورزی منطقه قرچک ورامین توسط کشاورزان پیدا و به بیمارستان این شهرستان منتقل شده بود، پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت :فردی حدودا ۴۵ ساله ضمن معرفی خود به عنوان معلم تربیتی یک مدرسه راهنمایی مدعی شد که قصد بردن دانش آموزان مدرسه به سینما را دارند؛ به این بهانه اقدام به کرایه دربست مینی بوس کرد و پس از توافق بر سر قیمت کرایه، سوار مینی بوس من شد. دو نفری به سمت مدرسه حرکت کردیم؛ در طی مسیر این شخص از من درخواست کرد تا مقابل یک سوپر مارکت توقف کنم تا به گفته خودش برای دانش آموزان نوشیدنی خریداری کند؛ پس از دقایقی این شخص با یک پاکت آبمیوه به داخل مینی بوس برگشت و در ادامه یکی از آبمیوه ها را به من تعارف کرد. به هیچ عنوان تصور نمی کردم که تمامی صحبت ها و کارهای این شخص ظاهرسازی و مقدمه سازی برای سرقت باشد؛ به محض اینکه مقداری از آبمیوه را نوشیدم، دیگر متوجه هیچ چیزی نشدم؛ فقط زمانیکه به هوش آمدم متوجه شدم که چندین روز است که داخل بیمارستانی در شهرستان ورامین بستری هستم و سارق اقدام به سرقت کلیه مدارک شناسایی و مینی بوس من کرده است. آن گونه که به من در بیمارستان گفتند مرا در زمین های کشاورزی و در حالتی نیمه جان پیدا کرده و به بیمارستان آورده بودند.

شناسایی و دستگیری متهم

با توجه به شیوه و شگرد سرقت به شیوه بیهوشی، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام چهره نگاری و بررسی سوابق مجرمین سابقه دار پلیس آگاهی موفق به شناسایی یکی از مجرمین حرفه ای و سابقه دار به نام سعید ( ۴۶ ساله ) شدند که پیش از این نیز دو بار به اتهام سرقت به شیوه بیهوشی دستگیر و روانه زندان شده بود.

با شناسایی تصویر "سعید" از سوی مالباخته ، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه مشیریه شده؛ در مراجعه به این محل و انجام تحقیقات نامحسوس پلیسی اطلاع پیدا کردند که سعید اقدام به تجهیز محیط پیرامونی مخفیگاه خود به دوربین های مداربسته کرده تا به محض مشاهده پلیس اقدام به فرار از محل کند.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی به قصد دستگیری سعید، کنترل نامحسوس از محل سکونت و مخفیگاه این مجرم سابقه دار و حرفه ای را در دستور کار خود قرار داده و سرانجام در مورخه ۲۹/۰۱/۱۳۹۶ زمانیکه وی قصد داشت از منزل خارج شود، او را دستگیر و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به کشف مینی بوس مسروقه در نزدیکی محل سکونت متهم پرونده گفت: متهم پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ و مواجه حضوری با شاکی پرونده، لب به اعتراف گشود و صراحتا به سرقت به شیوه بیهوشی و رها کردن در بیابان های اطراف تهران اعتراف کرد.

 

منبع:مهر

 

مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.