کد خبر: 63244
ف
ضرورت تدوام فضای تعامل پرستاری با وزارت بهداشت
رئیس کل سازمان نظام پرستاری، علیرغم نا مناسب بودن اوضاع پرستاری اظهار امیدواری کرد با پیگیری جدی مشکلات این قشر مرتفع شود و در این راستا خواستار تدوام فضای تعاملی با وزارت بهداشت شد.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر علی محمد آدابی در نشست شورای عالی نظام پرستاری، گفت: سازمان نظام پرستاری به لحاظ صنفی مانند مسابقه رالی سرعت کار خود را آغاز کرد  که در دئر پایان آن هستیم و انتظار می رود هر یک از ارکان سازمان و  شورای عالی نقش و جایگاه خود را بشناسد و در زمان و مکان مناسب عملکرد درست و مطلوبی از خود نشان دهد  در این صورت قطعا به موفقیت دست خواهیم یافت.

وی افزود: طی پیگیری های سازمان نظام پرستاری با وزارت بهداشت تعاملات لازم ایجاد شد و فضای تعاملی با فضای تقابلی کاملا متفاوت است وطی ۶ ماه گذشته هیچ مشکلی فی مابین سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت وجود نداشت و هر دو از حسن همکاری یکدیگر بهره مند بودند.

آدابی تاکید کرد: تا زمانی که ابهامی برای پیشرفت وجود ندارد نباید  هاله اطمینان را مخدوش کرد و این تعامل را از بین برد.

وی ادامه داد: در هفته جاری طبق پیگیری های مکرر دو جلسه با کمیسیون اجتماعی دولت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  در خصوص اجرای تعرفه گذاری و مسائل مرتبط در پرستاری برگزار شد و با پیشنهاد راهکار کلیدی تفکیک تعرفه های پرستاری در کتاب ارزش های نسبی خدمات مقرر شده از سوی کمیسیون اجتماعی به وزارت بهداشت تکلیف شود که محوریت خود را در خصوص تشکیل کمیته سه نفره متشکل از سازمان نظام پرستاری، وزارت بهداشت و وزارت رفاه برای تدوین آیین نامه اجرای این قانون بر زمین مانده پرستاری انجام دهد.

آدابی گفت: طی روزهای پیشین جلسه ای با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص پارادایم های پیش روی پرستاری کشور از جمله پدیده های سالمندی و پرستاری بهداشت جامعه ، مشکلات و مطالبات انبوه پرستاران عنوان و مقرر گردید شکوائیه دیرکرد مطالبات با مستندات به تفکیک استان ها به کمیسیون ارائه شود که از طریق مجلس نیز پیگیری های لازم انجام شود.

آدابی در ارتباط با تعرفه های خدمات پرستاری، افزود: همچنین در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مقرر شد جلسه ی ویژه ای را درخصوص پیگیری تعرفه گذاری اختصاص دهد.

وی تاکید کرد: اوضاع پرستاری از نظر اشتغال نسبت به سایر مشاغل بهتر است از نظر بیکاری صنف پرستاری تعداد کمتری پرستار بیکار دارد و در برخی شهرها و بیمارستان ها مثل بیمارستان فیروزگر تهران و بیمارستان امام حسین (ع) مشهد پرداخت ها وضعیت بهتری دارد ، ضمنا با موافقت وزیر بهداشت بنا شد اضافه کار از سیستم قاصدک جدا شود و همراه با حقوق پرداخت گردد و اصلاح نظام پرداخت کارانه ها نیز در دست بررسی قرار دارد.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.