کد خبر: 63237
ف
رقابت ١٤ هزار نفر در آزمون دستیارى پزشکى
رئیس سنجش پزشکى گفت: امروز ١٤ هزار نفر در آزمون دستیارى تخصصى پزشکى به رقابت پرداختند.

به گزارش بهداشت نیوز، محمدحسین پورکاظمى رئیس سنجش پزشکى، در حاشیه آزمون دستیارى پزشکى با بیان اینکه امروز ١٤ هزار نفر در آزمون دستیارى تخصصى پزشکى با هم رقابت کردند، گفت: ظرفیت پذیرش آزمون دستیارى پزشکى امسال ٣ هزار نفر است و ٢٥ درصد شانس قبولى وجود دارد.

وى با تاکید بر اینکه آزمون دستیارى تخصص پزشکى از حساسیت بالایى برخوردار است، افزود: تدابیر امنیتى را در نظر گرفتیم که از جمله آن مى توان به طراحى بانک اطلاعات سوالات اشاره کرد که  ٨ هزار سوال در این بانک از استادان هر رشته جمع آورى شد و پس از چند مرحله و تشکیل چند دفترچه در نهایت سه نفر به طور کاملا محرمانه دفترچه آزمون را نهایى کردند و از بین این سوالات ٢٠٠ سوال انتخاب شد.

پورکاظمى اظهار کرد: در چاپخانه سنجش پزشکى  قرنطیه با تدابیر امنیتى شدید اعمال شد و کسانى که در چاپ سوالات نقش داشتند، چهار روز قرنطینه بودند و حتى زباله غذاى آن‌ها هم بررسى مى شد.

تدابیر شدید امنیتی در برگزاری آزمون دستیاری

رئیس سنجش پزشکى با بیان اینکه در دانشگاه علوم پزشکى ایران، ٢٨٠٠ نفر در آزمون دستیارى تخصصى به رقابت مى پردازند، افزود: سوالات نیم ساعت قبل از امتحان در پاکت هاى بسته توزیع شده است و با سیستم هاى الکترونیکى از ورود تلفن همراه جلوگیرى کرده ایم و توانستیم موبایل هایى که برخى داوطلبان در حین ورود به جلسه مخفى کرده بودند، کشف کنیم.

وى با اشاره تدابیر امنیتى در خصوص کارنامه هاى داوطلبان دستیارى تخصصى پزشکى اظهار کرد: در سنجش پزشکى قرنطینه خواندن پاسخنامه داریم و تحت تدابیرى امنیتى و بر اساس کدهاى خاصى نتایج در سنجش پزشکى ثبت و ضبط مى شود

پورکاظمى در ادامه به زمان انتشار نتایج اولیه اشاره کرد و گفت: داوطلبان آزمون دستیارى تخصصى پزشکى مى توانند دفترچه آزمون را با خود ببرند تا شنبه ساعت ١٢ که کلید اولیه بر روى سایت قرار مى گیرد از عملکرد خود باخبر شوند، افزون بر این پس از بررسى دقیق به اعتراض‌ها در مورد پاسخ سوالات کلی، کلید نهایى ١٠ روزبعد منتشر مى شود.

وى در ادامه به زمان اعلام نتایج آزمون دستیارى تخصصى اشاره کرد و افزود: نتایج آزمون دستیارى بعد از ماه رمضان همراه با دفترچه انتخاب رشته بر روى سایت سنجش پزشکى قرار مى گیرد.

رئیس سنجش پزشکى با توصیه به داوطلبان براى دنبال کردن اخبار از سایت سنجش پزشکى و وزارت بهداشت گفت: داوطلبان آزمون دستیارى تخصصى پزشکى از توجه به برخى حواشى، چون انتشار کارنامه در فضاى مجازى اجتناب کنند همانطور که سال قبل شاهد آن بودیم برخى کارنامه هاى جعلى در فضاى مجازى منتشر و موجب تشویش خاطر داوطلبان شد، همچنین شرکت کنندگان در صورت هرگونه سوال مى تواند با سنجش پزشکى تماس بگیرند.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.