کد خبر: 62862
ف
طراحی سامانه ارزیابی پرستاران در بیمارستان ها
رئیس نظام پرستاری کرمانشاه، از طراحی سامانه نظارت و ارزشیابی پرستاران خبر داد و گفت: این سامانه تنها پرستاران را ارزیابی نمی کند بلکه فعالیت مدیران پرستاری، سوپروایزرها و مسئولین نیز مورد پایش قرار می گیرد.

به گزارش بهداشت نیوز، علی اکبر ویسی اظهارداشت: سامانه نظارت و ارزشیابی پرستاران توسط یک تیم متشکل از گروه پرستاری و IT طراحی شده است.

وی افزود: گروه IT همکار در طراحی سامانه از اعضای یک شرکت دانش بنیان هستند که تحت نظارت پارک علم و فناوری و جهاد دانشگاهی فعالیت می کنند. این گروه در تمام بخش های طراحی این سامانه کنار پرستاران بوده و ۱۸ بار این سامانه را ویرایش کرده اند.

رئیس دانشکده مامایی و پرستاری کرمانشاه در توضیح جزئیات این سامانه، گفت: سامانه «سان نرس» تحت وب عمل می کند که تحت اختیار مدیر پرستاری، سوپروایزرها و سرپرستاران و مدیر پرستاری هر دانشگاهی قرار می گیرد و می تواند عملکرد بخش ها را رصد کند.

وی افزود: مسئولین پرستاری برای بررسی بخش ها با استفاده از تبلت و یا گوش های هوشمند و با وارد کردن کد مختص خود وارد این سامانه شده و بر اساس بخش های و حیطه کاری مختلف سئوالات مورد نظر نیز متفاوت خواهد بود و ارزیابی به صورت مستند ثبت خواهد شد.

رئیس نظام پرستاری کرمانشاه، تاکید کرد: این سامانه تنها پرستاران را ارزیابی نمی کند بلکه فعالیت مدیران پرستاری، سوپروایزرها و مسئولین نیز مورد پایش قرار می گیرد و خروجی بخش ها آنلاین مورد آنالیز قرار می گیرد.

ویسی گفت: سامانه «سان نرس» به گونه ای طراحی شده که بخش های مختلف بیمارستان ها با یکدیگر مقایسه شده و امتیاز دهی به آنها به صورت آنلاین خواهد بود.

وی ادامه داد: این سامانه یک سال و نیم گذشته در ۴ بیمارستان کرمانشاه به صورت آزمایشی در حال اجراست و ۸ ماه پیش نیز به وزارت بهداشت معرفی و مورد بررسی قرار گرفته و از اسفند ۹۶ در ۳ استان ایلام ، همدان و کردستان نیز به صورت پایلوت مورد استفاده قرار گرفته که تا خرداد امسال این پایلوت ادامه دارد.

ویسی گفت: در صورت دستیابی به نتایج مثبت، با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت و تیم همراه نشستی را با مدیران پرستاری ۴ استان در کرمانشاه برگزار و معایب و مزایای این طرح ارزیابی می شود و پس از پذیرش، در سراسر کشور سامانه اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: این سامانه قابلیت ذخیره عکس، ویدئو و صدا را برای ضبط مستندات و ویرایش بر اساس هر بیمارستان را دارد که به نوعی انعطاف پذیری این سامانه را نشان می دهد.

رئیس نظام پرستاری کرمانشاه، گفت: سامانه «سان نرس» وسیع تر و تخصصی تر از اعتبار بخشی عمل می کند و تنها برای حوزه پرستاری است و به این معنی که پرستاران هر روز مورد اعتبار بخشی قرار می گیرند.

وی افزود: از طریق این سامانه آزمون بالینی «OSCE » آزمون بالینی ساختاریافته عینی (Objective Structured Clinical Examination) که بطور خلاصه OSCE (آسکی) خوانده شده و این آزمون شامل چندین ایستگاه است که در هر ایستگاه از داوطلب خواسته می شود یک وظیفه یا عمل معین مثل گرفتن شرح حال یا یک معاینه فیزیکی را برای یک ارگان خاص انجام دهد. در هر ایستگاه ار یک طرح نمره گذاری استاندارده شده استفاده می شود.  برای پرستاران طراحی و برگزار می شود که ۲۹ ایستگاه برای آزمون در نظر گرفته شده است و این آزمون ها به صورت دستی انجام نمی شود و هزینه های گزافی که برای کاغذ در نظر گرفته می شد حذف شده و امتیاز افراد در هر بخش مشخص و در انتهای آزمون کارنامه الکترونیکی افراد به آنها اعطا می شود.

رئیس دانشکده مامایی و پرستاری کرمانشاه، تاکید کرد: پرستاری باید از حالت سنتی خارج و فناروی و علم را به شکلی وارد پرستاری کنیم که کار پرستاری را از کاغذ بازی خارج و در وهله بعد به بالین برسیم.

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.