کد خبر: 62235
ف
ارائه  خدمات تامین اجتماعی با کد دستوری جدید
معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی گفت: بیمه شدگان و بازنشستگان می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۴۲* از انواع خدمات این سازمان برخوردار شوند.

به گزارش بهداشت نیوز، محمدحسن زدا در جلسه با روسای کانونهای استانی شورای اسلامی کار که معاونان بیمه، درمان، امور استان ها و فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی نیز حضور داشتند، با اشاره به اهمیت ارائه خدمات بیمه ای به صورت غیرحضوری اظهار داشت: بیمه شدگان و بازنشستگان می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #142* از انواع خدمات این سازمان برخوردار شوند.

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی افزود: بخشنامه های صادر شده از سوی معاونت بیمه ای حتماً به تایید واحد حقوقی این سازمان می رسد و بعد صادر می‌شود.

همچنین دکتر سید تقی نوربخش در این جلسه با بیان اینکه جلسات با شرکای اجتماعی همواره موجب خیر وبرکت برای این سازمان است، گفت: انتقال خواسته‌ها و مطالبات آنها به ارائه خدمات به شیوه بهینه به ما کمک می کند.

وی با بیان اینکه سازمان‌های بیمه گر از جمله سازمان تامین اجتماعی پوشش ریسک‌ها در زندگی افراد را برعهده دارند، افزود: ریسک‌هایی مانند پیری و بیماری است که به خدمات مستمری و درمان نیاز می‌شود. ریسک هایی که به علت شرایط و بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای افراد پیش می‌آید نیز بر فعالیت سازمانهای بیمه گر تاثیرگذار است.

نوربخش با بیان اینکه مشکلات اجتماعی و اقتصادی بر منابع و مصارف سازمان تامین اجتماعی تاثیرگذار است، گفت: با تضعیف کسب و کار، درآمد سازمان های بیمه ای کاهش و هزینه های آنها افزایش می یابد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در سال گذشته ٧٤ هزار میلیارد تومان که معادل دوسوم درآمد نفتی کشور است بدون اتکا به نفت و مالیات در این سازمان تجهیز شد، تصریح کرد: تامین این حجم منابع کار بزرگی است و متخصصان کشور به این امر صحه می‌گذارند.

وی افزود: در سال گذشته ١٨ هزار میلیارد تومان در بخش درمان و ٤ هزار میلیارد تومان بابت تعهدات کوتاه مدت هزینه شد.

نوربخش خاطر نشان کرد: در اسفند سال گذشته بیش از ١١ هزار میلیارد تومان پرداختی داشتیم.

وی گفت: عمده ترین راه تامین منابع سازمان تامین اجتماعی وصول حق بیمه است و این سازمان متکی بر همدلی و پشتیبانی شرکای اجتماعی که کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان هستند، است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: این سازمان ماهیانه به طور میانگین 5200میلیارد تومان درآمد حق بیمه در سال گذشته داشته است.

نوربخش به بخش درمان سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: مراکز و خدمات درمانی ملکی این سازمان در کشور در 5 سال گذشته توسعه خوبی داشته اند به طوریکه در برخی استانها معادل تاریخ این سازمان، مرکز درمانی در آنها احداث شده است.

وی، ارتقاء هتلینگ، افتتاح بیمارستانهای تامین اجتماعی در شهرهای آبادان، بیرجند، ایلام و زابل، حذف دفترچه در مراکز ملکی، تجهیزناوگان آمبولانس و دستگاههای تصویربرداری، خدمات الکترونیکی و ورود مفاهیم تامین اجتماعی به کتب درسی را از اقدامات سازمان تامین اجتماعی در سالهای اخیر برشمرد.

رئیس هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور نیز در این جلسه گفت: در 5 سال اخیر که دکتر نوربخش مدیریت سازمان تامین اجتماعی را برعهده دارند بجز تعهد، دلسوزی و نگرانی برای جامعه کارگری و بازنشستگان از وی  چیزی سراغ ندارم.

اولیا علی بیگی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی دچار مسائلی است و کارگران مطالباتی دارند، تصریح کرد: اما اگر انتقادی هم داریم منصفانه باید باشد و ما از فعالیت هایی که در چند سال اخیر برای بیمه شدگان انجام شده است قدردانی می کنیم.

در پایان جلسه روسای کانون های عالی شورای اسلامی کار در استانها به بیان خواسته‌های خود پرداختند.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.