کد خبر: 61835
ف
۸ ایده فوق العاده برای زیباسازی منزل با لامپ‌های سوخته
پس از پایان رنگ زدن لامپ‌ها شما می‌توانید از آن‌ها برای زیبا سازی فضای داخلی منزل استفاده کنید. برای مثال شما با استفاده از طناب‌های نخی نازک لامپ‌های حبابی رنگ شده را به شکل یک بالن در بیاورید و درون منزل خود آویزان کنید. برای اینکه لامپ از درون طناب سر نخورد سعی کنید آن را با مقداری چسب به بدنه لامپ متصل کرده و در هر کجایی از منزل که دوست دارید نصب کنید.

به گزارش بهداشت نیوز، اگر می‌خواهید فضای داخلی خانه‌تان را با استفاده از لامپ‌های رنگی و سفارشی زیبا کنید، نیازی نیست حتما این گونه لامپ‌ها را خریداری کنید. بلکه شما با برخی از وسایل منزل که تقریبا در هر خانه‌ای یافت می‌شود، می‌توانید این لامپ‌های رنگی را درست کرده و حتی با برخی از لامپ‌های ۱۰۰ سالم و یا آن‌هایی که پس از یک مدت می‌سوزند به راحتی می‌توانید اشکال و کاردستی‌های بسیار زیبا درست کرده و درون خانه و یا روی دیوار آویزان کنید. البته باید دقت داشته باشید، در هنگام خرید لامپ‌های ۱۰۰ قدیمی آن‌ها نسبت به گرما، مقاومت خوبی داشته باشند. چرا که در پاره‌ای از اوقات برای خشک کردن سریع رنگ‌ها به گرما نیاز دارید. در استفاده از نوع رنگ شما کاملا آزاد هستید، فقط کافیست که رنگ مورد نظر خاصیت چسبندگی روی حباب شیشه‌ای لامپ‌ها را داشته باشد. در ادامه این مطلب شما را با ۷ ایده فوق العاده برای زیبا سازی منزل با استفاده از لامپ‌های سوخته آشنا می‌کنیم.

درست کردن گلدان با استفاده از لامپ ۱۰۰

برای درست کردن حباب لامپ شبیه یک گلدان ابتدا باید لوازم مورد نیاز مثل دم باریک و پیچ گوشتی و یک جفت دستکش صنعتی تهیه کنید. دقت داشته باشید؛ جنس حباب لامپ از شیشه است. از این رو در صورت شکسته شدن، می‌تواند صدمات زیادی به دست و دیگر اعضای بدن ایجاد کند. به همین دلیل بهتر است که این مورد را در خارج از خانه انجام دهید تا در صورت شکسته شدن لامپ، خرده شیشه‌ها در فضای داخلی خانه پخش نشود. یک نکته مهم دیگر این است که با خارج شدن گاز درون حباب ممکن است ذرات شیشه به اطراف پخش شود. از این رو حتما از عینک‌های محافظتی خوب استفاده کنید تا در صورت انفجار ناگهانی حباب لامپ شیشه خرده‌ها به چشم‌تان آسیبی وارد نکنند.

برای شروع شما با استفاده از یک دم باریک می‌توانید انتهای لامپ را شل کنید تا گاز درون آن تخلیه شود. البته با استفاده از یک پیچ گوشتی نیز می‌توان انتهای لامپ‌های حبابی را شل کرد و موارد اضافی به جز حباب را از آن جدا کرد. سپس به آرامی انتهای فلزی لامپ را از حباب آن جدا کنید. وقتی مراحل بالا به خوبی انجام گرفت با استفاده از آب و صابون درون لامپ را به خوبی بشویید تا شفافیت داخلی آن دوچندان شود. پس از خشک شدن حباب لامپ با استفاده از طناب و پارچه آن را به صورت یک آویز در بیاورید، سپس با توجه به فضایی که دارید گل مورد نظر را درون آن قرار دهید.

تهیه کردن لامپ رشته‌ای ۱۰۰ وات رنگی

شما می‌توانید از انواع دیگر لامپ‌ها نیز برای رنگ کردن استفاده کنید، اما لامپ‌های رشته‌ای با توجه به گرما و نور پر قدرتی که از خود ساطع می‌کنند، بهتر می‌توانند از زیر یک الی دو لایه رنگ دیده شوند. اما لامپ‌های فلورسنتی حتی اگر هم حبابی باشند، با توجه به گرما و انرژی کمی که در هنگام تابش دارند، برای این کار مناسب نیستند. از این رو به فکر تهیه یک الی چند لامپ رشته‌ای که ارزان قیمت نیز هستند، باشید.

نکته: لامپ‌های رشته‌ای با توجه به مصرف بالای انرژی بهتر است در زمان محدود مورد استفاده قرار گیرند.

خرید رنگ مورد نیاز

شما برای رنگ زدن حباب لامپ‌های ۱۰۰ ابتدا باید به فکر خرید یک رنگ سازگار با قابلیت چسبندگی بر روی شیشه یا همان حباب لامپ را داشته باشد. در ضمن رنگ خریداری شده باید در برابر حرارت ایجاد شده توسط جریان برق، مقاومت کافی را داشته باشد. در ضمن از رنگ‌های اکریلیکی و روغنی معمولی برای این کار استفاده نکنید. چرا که امکان دارد، این رنگ‌ها در برابر گرمای ایجاد شده در لامپ‌های ۱۰۰ مقاومت کافی را نداشته باشند و در نتیجه باعث انفجار آن شوند.

گرد گیری حباب لامپ با استفاده از الکل

برای اینکه رنگ مورد نظر بدون هیچ گونه مشکلی روی حباب لامپ بنشیند، ابتدا باید تمام نقاط حباب لامپ را با استفاده از یک تکه پارچه و یا پنبه تمیز آغشته به الکل تمیز کنید. البته برای این مورد می‌توانید از صابون و آب نیز استفاده کنید. در هنگام تمیز کردن حباب لامپ دقت کنید تا لامپ مورد نظر با تکان‌های شدیدی روبرو نشود. چرا که لامپ‌های رشته‌ای در چنین شرایطی رشته داخلی خود که عامل روشنایی‌شان نیز هست را از دست می‌دهند. پس از انجام مراحل بالا لامپ را به خوبی با یک حوله خشک و تمیز پاک کنید و چند دقیقه صبر کنید تا به خوبی خشک شود.

برای ثابت کردن لامپ از خمیر بازی استفاده کنید

برخی از خمیر‌های بازی بچه‌ها که خاصیت چسبندگی خوبی دارند، می‌توانند باعث ثابت شدن لامپ بر روی زمین شوند. از این رو شما به راحتی می‌توانید با استفاده از یک قلم موی باریک حباب لامپ را به خوبی رنگ کنید و منتظر باشید تا به خوبی خشک شود. وقتی یک لایه رنگ بر روی حباب لامپ ایجاد کردید، چند دقیقه صبر کنید تا رنگ خشک شود. اگر رنگ به کار رفته پوشش خوبی روی حباب ایجاد نکرد، باز هم می‌توانید یک لایه دیگر رنگ بر روی حباب لامپ ایجاد کنید تا تمامی سطوح لامپ به خوبی مورد پوشش قرار گیرد.

اجازه دهید تا رنگ به خوبی خشک شود

اگر قصد دارید لامپ شما با جریان عادی هوا خشک شود، تقریبا به یک ساعت زمان نیاز دارید تا این کار صورت گیرد. از یاد نبرید از لمس کردن لامپ تا زمانی که به خوبی خشک نشده، جدا خودداری کنید. پس از خشک شدن لامپ شما می‌توانید با دقت بیشتری به رنگ روی حباب دقت داشته باشید و در صورت راضی نبودن از رنگ یک لایه دیگر روی آن ایجاد کنید تا تمام نواحی حباب لامپ یکنواخت و رنگی شود. در هنگام رنگ کردن حباب لامپ دقت داشته باشید که بخش انتهایی لامپ که معمولا به سرپیچ وصل می‌شود، رنگی نشود، چرا که رنگ می‌تواند نقش یک مقاومت را بازی کند. در نتیجه از روشن شدن لامپ جلوگیری کند.

نکته: در هنگام خشک شدن رنگ روی حباب دقت شود تا جریان هوا، گرد و خاک و دیگر آلاینده‌ها را که معمولا در هوا جریان دارند را به خود نگیرد؛ چرا که رنگ خیس مکان مناسبی برای چسبیدن گرد و خاک و دیگر الاینده‌ای معلق در هوا است.

استفاده از حرارت برای خشک کردن رنگ

برخی از رنگ‌ها با توجه به ساختاری که دارند، برای خشک شدن کامل نیاز به گرما دارند. از این رو شما باید لامپ مورد نظر را در یک محیط گرم قرار دهید تا رنگ به خوبی خشک شود. در چنین شریطی حتما هشدار‌های مربوط به نوع رنگ را مطالعه کنید تا با مشکل خاصی روبه‌رو نشوید.

استفاده از لامپ‌های رنگی برای دکوراسیون داخلی

پس از پایان رنگ زدن لامپ‌ها شما می‌توانید از آن‌ها برای زیبا سازی فضای داخلی منزل استفاده کنید. برای مثال شما با استفاده از طناب‌های نخی نازک لامپ‌های حبابی رنگ شده را به شکل یک بالن در بیاورید و درون منزل خود آویزان کنید. برای اینکه لامپ از درون طناب سر نخورد سعی کنید آن را با مقداری چسب به بدنه لامپ متصل کرده و در هر کجایی از منزل که دوست دارید نصب کنید.

درست کردن سر بوقلمون با استفاده از لامپ ۱۰۰

برای اینکه لامپ مورد نظر شبیه به سر بوقلمون شود، شما باید از رنگ قهو‌های برای رنگ آمیزی آن استفاده کنید. در ضمن یک عدد مداد کوچک نیز می‌تواند نقش نوک بوقلمون را بازی کند. برای اینکه سر بوقلمون شما بهتر شود، می‌توانید از چشم‌های مصنوعی و یا کاغذی نیز بهره ببرید. این کار نمای بسیاری زیبایی به حباب لامپ نیز می‌دهد. در ضمن با تهیه کردن چند پر بوقلمون می‌توانید نمای پویاتری به کاردستی خود بدهید.

درست کردن آدم برفی برای بچه‌ها

برای اینکه حباب لامپ شبیه به یک آدم برفی شود باید از رنگ سفید برای رنگ حباب لامپ استفاده کنید. البته چشم و حتی دهان آدم برفی را نیز می‌توانید با استفاده از یک ماژیک رنگی روی لامپ ایجاد کنید و برای پایان کار از یک تکه پارچه قرمز به عنوان یک پاپیون برای زیباتر کردن آدم برفی خود استفاده کنید. در ضمن شما می‌توانید این پاپیون پارچه‎ای کوچک را با استفاده از چسب روی حباب لامپ بچسبانید. اگر دوست دارید به آدم برفی خود شخصیت انسانی بدهید، برای آن دست نیز در نظر بگیرید. برای این کار کافیست دو عدد شاخه کوچک درخت که به شکل پنجه دست تهیه کنید و با استفاده از چسب به بدنه آدم برفی خود اضافه کنید. البته شما با توجه به سلیقه‌ای که دارید می‌توانید رنگ آدم برفی را نیز تغییر دهید.

درست کردن آدمک‌های رنگی

برای درست کردن آدمک شما می‌توانید پس از رنگ زدن از برخی از وسایل دور ریختنی و کوچک منزل به عنوان چشم و یا دهان و حتی بینی آدمک خود استفاده کنید و آن‌ها را در هر جایی از منزل که دوست دارید، آویزان کنید.

درست کردن پنگوئن با استفاده از لامپ ۱۰۰ سوخته

همان طور که می‌دانید رنگ‌های سیاه و سفید عمده‌ترین رنگ‌هایی هستند که در پنگوئن‌ها قابل مشاهده است. در اینجا ترتیب رنگ آمیزی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. برای این کار ابتدا تمام نقاط حباب لامپ را رنگ سفید بزنید، پس از خشک شدن با توجه به طرحی که روی پنگوئن‌ها است، رنگ مشکی را به آن اضافه کنید. سپس با استفاده از وسایل دور ریختنی و یا نقاشی  دیگر اعضای پنگوئن را ایجاد کنید.

ساخت آویز تزئینی برای جشن و تولدها

همچنین شما می‌توانید داخل لامپ را خالی کرده، سپس خوب آن را بشویید و وسایل تزئینی مختلف درون آن بریزید. به عنوان مثال می‌توانید از دکمه‌، کاغذ رنگی یا درنای کاغذی استفاده کنید. یک ایده دیگر برای استفاده از لامپ‌های سوخته، قرار دادن ماهی در آن است. یعنی شما می‌توانید از لامپ سوخته به عنوان تنگ ماهی استفاده کنید.

 

منبع:فردا

 

مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.