کد خبر: 61440
ف
راهنمای خرید غذاساز مناسب
خرد کردن، آسیاب کردن، ورقه کردن، ریز ریز کردن، پوره کردن و رشته رشته کردن کارهای تکراری و طاقت فرسایی هستند که با استفاده از غذاساز بسیار ساده تر انجام می شوند.

به گزارش بهداشت نیوز،غذاساز ابزاری است که برای انجام سریع و راحت کارهای تکراری آشپزخانه طراحی شده است.پختن غذاهای جدید و متنوع علاوه بر اینکه لذتبخش است کار پر دردسری است. گاهی لازم است برای پخت یک غذا چندجور مواداولیه با اشکال مختلف آماده کنید، یا اینکه نه! تصور کنید مهمان دارید و علاوه بر پخت غذا، چندین و چند کار دیگر هم روی سرتان ریخته و دست تن ها هستید.غذاساز

در این طور مواقع داشتن دستیاری که سریع و حرفه ای باشد حسابی خوشحالتان خواهد کرد. یکی از بهترین و پرکاربردترین وسایل در آشپرخانه های امروزی شاید غذاساز باشد.

یار کمکی ای که در عرض چنددقیقه شاید خیلی بهتر از شما سیب زمینی ها را خلال کند و چند دقیقه بعد به دستور شما یک خمیر صاف و یکدست تحویل تان دهد. حالا که این دستیار همه فن حریف جایش را در دل آشپزخانه ها باز کرده بد نیست با فوت و فن خرید آن آشنا باشید و اینکه اصولا موقع خرید باید چه چیزهایی را مدنظر داشته باشید. دستیاری که با کمک آن غذایتان نه شور می شود نه بی نمک.

همه چیز درمورد انتخاب و خرید یک غذاساز مناسب

انواع غذاساز

غذاساز ها در ۳ اندازه اصلی ارائه می شوند:بزرگ یا full، متوسط یا compact و کوچک یا mini. اما اندازه غذاساز هرچه باشد، در هر صورت دارای یک سری قطعات اصلی است که در تمام آنهاوجود دارد:موتور، کاسه یا پارچ با یک در و یک محل تغذیه (ریختن مواد در داخل دستگاه) و مجموعه ای از قطعات جانبی. این را هم بدانید سنگین ترین قسمت هر غذاساز موتور آن دستگاه است که گاهی تا ۹ کیلوگرم وزن دارد. این سنگینی هم برای این است که حین کار از جای خود حرکت نکند. غذاسازهای بزرگ با گنجایش ۹ تا ۱۳ پیمانه ماده غذایی، متوسط با گنجایش ۵ تا ۷ پیمانه و کوچک با گنجایش ۲ تا ۵ پیمانه هستند. از نظر کارایی هم از تک کاره دارد تا ۳۴ کاره. خرد کردن، پوره کردن، چرخ کردن و کوبیدن گوشت، شکل دادن به سس ها و خامه ها، درست کردن خمیر، رشته کردن، ورقه ورقه کردن اجزای سالاد، رنده کردن، آسیاب کردن غلات و... کارهایی است که شما می توانید به غذاسازتان بسپارید. 

ظرفیت و جنس

ظرفیت محفظه غذاساز ها از یک تا ۳ / ۵ لیتر متفاوت است. اگر خانواده ای ۴ نفره هستید ظرفیت ۱ / ۵ تا ۲ لیتری برایتان مناسب است، اما اگر خانواده پر جمعیتی دارید یا همیشه چندین نوع غذا را با هم درست می کنید، بهتر است ظرفیت ۲ لیتر به بالا را انتخاب کنید، البته این مورد را هم درنظر داشته باشید هر چقدر ظرفیت محفظه دستگاه بیشتر باشد، به همان میزان قیمت آن هم بالاتر می رود. علاوه بر این با بالاتررفتن ظرفیت، فضایی که قرار است در آشپزخانه اشغال کند هم بیشتر می شود. علاوه بر ظرفیت دستگاه، جنس غذاساز هم از آن نکته هایی است باید حسابی به آن توجه داشته باشید. سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای محفظه یا پارچ های شیشه ای باشد، چرا که روی بدنه پلاستیکی یا طلقی بعد از مدتی خط و خش فراوانی می افتد وبه نسبت محفظه های شیشه ای خیلی زودتر مستهلک می شوند. 

توان دستگاه

غذاساز باید برای انجام دادن تمام اموری که از آن انتظار دارید٬ نیروی کافی داشته باشد. نیروی این دستگاه ها از ۴۰۰ تا ۱۱۰۰ وات و بیشتر متفاوت است. هرچه میزان نیروی موتور بیشتر باشد٬ کارهای محوله به دستگاه سریع تر انجام شده و غذاساز برای کارهای سنگین تر مناسب تر خواهد بود. سعی کنید که با توجه به بودجه خود٬ قوی ترین مدل ممکن را تهیه کنید و در کل هدف خود را روی خرید مدلی با میزان ۷۵۰ وات به بالا قرار دهید. در مورد سرعت دستگاه هم شما با ۲ گزینه روبه رو هستید. حالت خاموش روشن و حالت پالس. گزینه پالس به شما اجازه می دهد به صورت ممتد، اما با کنترل دقیق تری کارتان را انجام دهید. سرعت بعضی از مدل ها هم روی ۱۰ تا ۱۵ قابل تنظیم است. اما نگران نباشید، اگر هم این گزینه را نداشت همان دکمه خاموش/ روشن و گزینه پالس تمام آن چیزی است که شما نیاز دارید.

انتخاب تیغه فولادی

دلیل اصلی کارایی و همه فن حریف بودن غذاساز ها تعداد زیاد تیغه های قابل تعویضی است که می توانید از آن ها استفاده کنید. تیغه کلاسیک و معمولی که همه غذاساز ها دارند، برای خرد کردن و ریزکردن به کار می رود. تیغه کوچک تر ویژه نان به شما اجازه می دهد در زمان بسیار اندک خمیر مورد نظرتان را آماده کنید. صفحه های ورقه کن و رنده هم در اندازه های مختلف به همراه غذاساز عرضه می شوند که شما را قادر می سازد مواد غذایی را در قطعات و بافت های مختلف خرد و آماده کنید. تیغه های همزن هم به بخشی عمومی در غذاساز ها تبدیل شده اند. البته نباید از آن ها به خوبی همزن های اختصاصی انتظار کار داشته باشید، اما در بیشتر موارد نیاز شما را برطرف خواهند ساخت. در مورد جنس تیغه ها هم این نکته را حتما درنظر داشته باشید که فولادی و ضد زنگ باشند، چرا که جنس های دیگر مقاومت شان را زود از دست می دهند یا هنگام خرد کردن چیزهایی مثل یخ می شکنند. البته بهتر است اول به جیب تان نگاه کنید تا بتوانید غذاسازی با تیغه هایی بیشتر و جنسی بهتر خریداری کنید. 

دهانه بزرگ تر

آب میوه گیری که روی دستگاه شما نصب می شود باید دارای دهانه بزرگی باشد تا مجبور نباشید برای گرفتن عصاره میوه ها، آن ها را چند قسمت کنید. مورد دیگری که باید هنگام خرید به آن توجه داشته باشید توری داخل غذاساز است. سعی کنید غذاسازهایی با توری استیل انتخاب کنید نه توری پلاستیکی. توری های پلاستیکی ممکن است رنگ غذا یا موادی که داخل آن می ریزید را به خود بگیرند، علاوه بر این بعد از چند سال استفاده به مرور زمان فرسوده شده و می شکنند. 

میکروسوییچ

یادتان باشد تمام اجزایی که قرار است روی دستگاه غذاسازتان نصب شوند باید مجهز به میکروسوییچ باشند تا اگر پارچ یا هر تکه دیگر خوب روی دستگاه قرار نگرفته یا اینکه در جای خود نصب نشده بود، غذاساز شروع به کار نکند. اگر این تکنولوژی روی غذاساز یا هر دستگاه برقی چند تکه نصب نباشد، ممکن است به محض روشن شدن، دستگاه دچار مشکل شده و همه مواد غذایی شما را روی در و دیوار پخش کند. 

صفحه لمسی

امروزه بیشتر وسایلی که در بازار وجود دارد، دارای صفحه کنترل لمسی یا نمایشگر است. غذاساز ها هم از این گزینه مستثنا نیستند و بسیاری از شرکت های تولید کننده محصولاتشان را با این گزینه مثبت روانه بازار کرده اند. البته دستگاه هایی که فاقد کنترل لمسی بوده و صفحه کلید دارند، دستگاه های بدی نیستند. داشتن این گزینه روی دستگاه فقط یک گزینه مثبت محسوب شده و باعث می شود شما کار تمیزکردن دستگاه را راحت تر انجام دهید.

قیمت انواع غذاساز

غذاساز تک کاره، بسته به نام شرکت تولیدکننده از ۰، ۸ هزار تومان تا ۳۰۰ هزار تومان 

۲ تا ۳ کاره، بسته به نام شرکت تولید کننده از ۱۱۵ هزار تومان تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان 

از ۴ کاره تا ۳۶ کاره ها هم قیمت های متنوعی دارند. بهتر است قبل از خرید تکلیف تان را مشخص کنید که چه انتظاری از از دستگاه تان دارید؛ مثلا فقط می خواهید از رنده ها استفاده کنید یا نه، آب میوه گیری و مخلوط کن هم حسابی به کارتان می آید. 

۴ تا ۱۱ کاره ای که فقط تیغه های متفاوتی دارد و قابلیت های دیگری ندارد قیمتش چیزی بین ۴۸۰ تا ۸۰۰ هزار تومان است. اما اگر این کارهایی که قرار است شما به دستگاه تان بسپارید، کارهایی مثل مخلوط کردن مواد غذایی یا آبمیوه گرفتن باشد، قیمتش با پارچ طلقی از ۶۷۰ هزار تومان و اگر پارچ شیشه ای داشته باشد قیمتش از ۷۵۰ هزار تومان شروع می شود. 

اما اگر قرار است غذاسازتان همه کار ها را با هم انجام دهد، یعنی هم رنده کند و هم عصاره مرکبات را بگیرد، بسته به نام شرکت تولیدکننده، ایرانی یا خارجی بودن، پارچ شیشه ای یا طلقی و چندسرعته بودنش باید چیزی بین ۹۰۰ هزارتومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کنید. توجه داشته باشید غذاسازهایی که قیمت شان ۲ میلیون تومان و بیشتر است، بدنه شان تماما استیل است. پارچ های شیشه ای و تمام متعلقاتی مثل تیغه ها در یک محفظه جداگانه عرضه می شوند. 

نکته

غذاسازی را انتخاب کنید که تمامی قطعات آن به سادگی از دستگاه جدا شود تا بتوانید به راحتی آن ها را شست وشو دهید. همچنین اگر در خانه ماشین ظرفشویی دارید یا ممکن است در آینده ای نزدیک خریداری کنید حتما از فروشنده سؤال کنید قطعات جدا شونده از دستگاه قابلیت شست وشو در ماشین ظرفشویی را دارند یا نه؟ اینکه شما بتوانید محفظه ها را بدون کوچک ترین آسیب در ماشین شست وشو دهید امتیاز مثبت و مهمی برای آن غذاساز محسوب می شود.

 

منبع:نمناک

 

مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.