کد خبر: 61294
ف
بیمه ها سیستم هدایت کننده درمانی ندارند
عضو مجمع نمایندگان استان فارس، با انتقاد از اقدامات سلیقه ای بیمه ها درمواجه با وظایف خود،گفت: برای اکثربیمه ها بدون درنظرگرفتن منابع لازم وظایف متعددی ایجاد شده است.

به گزارش بهداشت نیوز، محمد جواد جمالی نوبندگانی درخصوص اظهارات وزیربهداشت و درمان مبنی براینکه هزینه های بیمه سلامت بیش از اعتبارات آن است، گفت: درحال حاضر ماموریت هایی مانند بیمه روستاییان، بیمه عشایر و مسائل دیگر برای بیمه سلامت در نظر گرفته شده است، بدون اینکه بودجه و اعتبار مناسبی را برای این مسائل اختصاص داد؛ بنابراین قول هایی داده می شود که بعدها محقق نمی شود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بیمه سلامت در چنین شرایطی به ناچار از سایر منابع خود استفاده می کند، افزود: متاسفانه در اکثرمواقع تاخیر در پرداخت ها و نابه سامانی دیگر به وجود می آید، ضمن اینکه دربسیاری از شرایط بودجه سازمان های بیمه گربه طورکامل تخصیص پیدا نکرده و بخشی از اعتبارات هم دراین شرایط کاهش پیدا می کند؛ البته بخشی ازمشکلات بیمه سلامت و سایر بیمه ها به نبود گایدلاین ها مرتبط است.

وی با بیان اینکه سیستم های هدایت کننده درمانی در بیمه سلامت وجود ندارد، تصریح کرد: سیستم ارجاع، کارت هوشمند نسخه نویسی و مسائل دیگر اجرایی نمی شود، یک پزشک متاسفانه بدون محدودیت اقدام به نسخه نویسی کرده که قطعا سیستم سلامت را دچار آسیب می کند؛ به طورحتم اقدامات هرپزشکی باید به طورمرتب رصد شود.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس، با اشاره به اینکه بیمه ها درصورت کمبود منابع اقدامات سلیقه ای دروظایف خود انجام می دهند، گفت: بیمه ها با طرح بهانه های مختلف ازانجام وظایف خود درمواردی مانند پرداخت بدهی های خود به مراکز درمانی جلوگیری کرده و میزان طلبکاری ها علیه خود را کاهش می دهند.

 وزیربهداشت و درمان،گفت: هزینه های بیمه سلامت بیش از اعتبارات آن است، متاسفانه بودجه ای که به بیمه سلامت اختصاص پیدا کرد واقعی نیست.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.