کد خبر: 61018
ف
هشت غذایی که کارشناسان هرگز نمی‌خورند
صنعت و فن‌آوری کمک‌های شایان توجهی به تسهیل و تسریع تولیدات بشر کرده است، اما به راستی معلوم نیست که آیا فواید صنعت، ارزش مشکلات و مصائبی را هم که به همراه خود آورده داشته است یا نه. از جمله این مصائب، بیماری‌ها و سمومی هستند که صنعت از طریق مواد غذایی وارد بدن ما می‌کند. در این مقاله نویسنده هشت ماده غذایی را معرفی می‌کند که هم از نظر کارشناسان بهداشت و هم از نظر خودِ تولیدکنندگان، برای انسان مضرند و خود آنان از خوردن این غذاها اجتناب می‌ورزند. نویسنده، علاوه بر اشاره به انواع بیماری‌هایی که ممکن است این غذاها به دنبال داشته باشند، در مورد خوردن غذاهای ناسالم و عواقب آنها هشدار می‌دهد و خوانندگان را به استفاده از غذاهای سالم و طبیعی ترغیب می‌کند.

به گزارش بهداشت نیوز: کارشناسان تغذیه وجود اقلامی مملو از سم و مواد شیمیایی را در مواد غذایی تأیید می‌کنند که به سادگی جانشین برنامه غذایی پاک و سطح بالای سلامت می‌شوند. کارشناسان مناطق مختلف توضیح می‌دهند که چرا این هشت غذا را نمی‌خورند.

سلامت خوراک به معنای انتخاب میوهها، سبزی‌ها و گوشتی است که از مرحله تولید تا فروش حداقل فرآوری را داشته باشند. اغلب آنها ارگانیک و به ندرت باید ـ اگر نگوییم هرگز نباید ـ حاوی مواد افزودنی باشند. اما امروزه در برخی موارد، روشهای تولیدکنندگان مواد غذایی درست و پایدار نیستند. در نتیجه سلامت ما یا محیط زیست یا هر دو آسیب می‌بینند.
 

بنابراین تصمیم گرفتیم تا نگاهی نو بیندازیم به مواد غذایی از دید افرادی که زندگی خود را صرف سلامت یا خوراکی‌ها کرده‌اند. لازم نیست پاسخ آنها فهرست «غذاهای ممنوع» را داشته باشد. اما محققان ممکن است با پیشنهادهای پیدرپی، سلامتِ بیشتر و آسودگی خاطر را برای شما به ارمغان بیاورند.
 

 مطالعات نشان می‌دهند که افزایش بیسفنول‌آ در بدن بیشتر مردم، سبب توقف تولید اسپرم‌ها یا آسیب‌های کروموزومی به نسل حیوانات می‌شود.


1. رب گوجه فرنگی
 
مسئله: پوشش داخلی قوطی حلبی حاوی بیسفنول‌آ، ترکیبی از استروژن است که با بیماریهای مزمنی مانند بیماری قلبی، دیابت و چاقی ناشی از مشکلات وراثتی پیوند یافته است. متأسفانه، اسیدیته (ویژگی برجسته گوجه فرنگی) سبب می‌شود بیسفنول‌آ6 (BPA)7 وارد غذای شما شود.

مطالعات نشان می‌دهند که افزایش بیسفنول‌آ در بدن بیشتر مردم، سبب توقف تولید اسپرم‌ها یا آسیب‌های کروموزومی به نسل حیوانات می‌شود.
مطالعات نشان می‌دهند که مایکروویو کردن باعث بخار شدن و انتقال مواد شیمیایی به داخل ذرت می‌شود.


شما می‌توانید از هر لیتر گوجه فرنگی کنسرو شده پنجاه میکروگرم بیسفنول‌آ به دست آورید که اثر شدیدی بر مردم به ویژه جوانان دارد. وُم سال می‌گوید: «من اصلاً سمت گوجه فرنگی نمی‌روم».

راه حل: انتخاب گوجه فرنگی که در بطری‌های شیشه‌ای بسته‌بندی شده است ـ که به پوشش رزین نیاز ندارد ـ، مانند برندهای بیونیچر8 و کلوک سیو9. قرار گرفتن در معرض بیسفنول‌آ زدنِ آسیب دائم به فرزندان می‌شود.10


 
2. گوشت گاو ذرت‌خوار

مسئله: گله گاو با خوردن علف به تدریج رشد می‌کنند، نه اینکه دانه‌های روغنی غذای آنها باشد، امروزه کشاورزانی که به دنبال پروار کردن سریع حیوانات برای کشتارند، به آنها ذرت و سویا می‌دهند، ولی پول بیشتر برای گاوداران (و کاهش قیمت‌ها در فروشگاه) به معنای کاهش مواد مغذی برای ماست.
 

بخش کشاورزی ایالات متحده و محققان دانشگاه کلمسون در پژوهش جامعی که به تازگی انجام داده‌اند، با مقایسه گوشت گاوهای ذرتخوار و گوشت گاوهای علف‌خوار متوجه شدند که بتاکاروتن، ویتامین E، امگا 3، اسید لینولوئیک مزدوج 14(CLA)، کلسیم، منیزیم و پتاسیم در گوشت گاو علف‌خوار بیشتر است. همچنین امگا 6 اشتعالی و چربی اشباع شده که با بیماری قلبی ارتباط دارد نیز کم شده است. سالاتین می‌گوید ما نیاز داریم به این نکته رجوع کنیم که گاوها گیاه‌خوارند و غذای آنها ذرت و کود مرغی نیست.
 


راه حل: خرید گوشت گاو گیاه‌خوار است که در بازارهای کشاورزان، فروشگاههای اختصاصی خواربار16 و در سطح ملی در غذاهای سالم پیدا می‌شود. آنها معمولاً برچسب دارند؛ زیرا این یک ارزش اضافه محسوب می‌شود، اما اگر گوشت‌های برچسب‌دار را ندیدید؛ از قصاب خودتان بپرسید.

 
3. ذرت بو داده شده در مایکروویو

اولگا نایدنکو،17 دانشمند ارشد کارگروه محیط زیست است.


مسئله: مواد شیمیایی، از جمله پرفلوئورواکتانوئیک اسید 18(PFOA)، موجود در پوشش کیسه، بخشی از گروه ترکیبی است که بر اساس مطالعه اخیر دانشگاه کالیفرنیا ـ ‌لس آنجلس19 ممکن است به ناباروری در انسانها بینجامد. در آزمایش حیوانات، این مواد شیمیایی باعث بیماری کبد، پروستات و سرطان لوزالمعده می‌شود. مطالعات نشان می‌دهند که مایکروویو کردن باعث بخار شدن و انتقال مواد شیمیایی به داخل ذرت می‌شود. نایدنکو می‌گوید: «آنها سال‌ها در بدن شما جمع می‌شوند.» از آنجا که مقادیری از این ترکیب می‌تواند باعث سرطان در حیوانات آزمایشگاهی شود، محققان نگران میزان سطح آن در انسان‌ها هستند

راه حل: روش قدیمیِ بودادن دانههای ارگانیک ذرت در دیگ است. برای چاشنی می‌توانید کره طبیعی یا ادویه خشک از جمله گیاه شوید، برگ‌های سبزی‌ها یا سوپ مخلوط بیفزایید. آن را به روش اصیل درست کنید و روغن نارگیل استفاده کنید. اگر هنوز هم ذرت بوداده مایکروویوی می‌خورید، عواقب آن را برای سلامت خود نمی‌دانید.


 
4. سیب زمینی غیرارگانیک

مسئله: ریشه سبزی‌ها، علف‌کش‌ها را جذب می‌کند، آفت‌کش‌ها و قارچ‌کش‌ها به لک شدن آنها پایان می‌دهند. در مورد سیب زمینی (محبوب‌ترین سبزی ملی) ]باید بدانید که[ سیب‌زمینی‌ها در فصل رویش با قارچ‌کش‌ها سر و کار دارند، سپس با پاشیده شدن علف‌کش‌ها پیش از درو کردن محصول فیبرها نابود می‌شوند و حتی پس از آن که محصول سیب‌زمینی برداشت شد، باز هم از دوباره جوانه زدنشان جلوگیری می‌کنند.
 
ماهی‌های آزاد پرورشی ویتامین D کمتر و آلاینده‌های بیشتری دارند .
 
مایر می‌گوید: «این را امتحان کنید سیب‌زمینی سنتی از فروشگاه بخرید و برای جوانه زدن آن تلاش کنید؛ جوانه نخواهد زد.» مدیر مزرعه مؤسسه رودال24 که همچنین شرکت رودال25 از آنِ او و ناشر پیشگیری است، می‌گوید: «من با پرورشدهندگان سیب‌زمینی گفت‌وگو کرده‌ام. آنها بسیار صریح می‌گویند که هرگز سیب‌زمینی‌هایی را که می‌فروشند، نمی‌خورند. جایی که آنها برای رشد سیب‌زمینی‌های خودشان طرح‌ریزی کرده‌اند، از هر گونه مواد شیمیایی مجزاست.

راه حل: خرید سیب‌زمینی‌های ارگانیک است. اگر برای حذف مواد شیمیایی که جذب گوشت سیب‌زمینی شده‌اند تلاش می‌کنید، شست‌وشوی خوب کافی نیست.26
 

 
5. ماهی آزاد پرورش
مسئله: خلقت ماهی‌های آزاد به گونهای نیست که آنها را در حبس نگه داشت و با سبوس و زباله حاصل از تجزیه پر و بال ماکیان به سرعت پرورش داد. ماهی‌های آزاد پرورشی30 ویتامین D کمتر و آلاینده‌های بیشتری دارند که مواد سرطانزا، PCBs31 (ترکیبات بی‌فنیل پلی‌کلرینه شده)، ترکیبات ضد اشتعال بُرمدار و حشره‌کش‌هایی شبیه دی اکسین32 و د.د.ت را در بر می‌گیرند. با توجه به سخنان چارپنتر آلوده‌ترین ماهی‌ها از اروپای شمالی است که می‌توان آن را در فهرست غذاهای امریکایی‌ها یافت. چارپنتر می‌گوید: «شما می‌توانید یکی از این ماهی‌های آزاد را بدون افزایش خطر سرطان برای شام بخورید». مطالعه آلودگی ماهی‌ها در سال 2004 باعث توجه گسترده رسانه‌ها به سطوح بالای عامل رشد در انسان ممکن است به سرطان سینه، پروستات، و سرطان روده بزرگ بینجامد.


این مسئله شد. دانش ابتدایی که با د.د.ت، دیابت و چاقی پیوند یافته، خوشایند نیست. اما برخی متخصصان تغذیه بر این باورند که مزایای امگا3 این ماهی‌ها بیش از خطرهای آنهاست.

همچنین این نگرانی درباره سطح بالای آنتی بیوتیک‌ها و آفت‌کشهایی وجود دارد که برای درمان این ماهی‌ها استفاده می‌شوند. وقتی ماهی آزاد پرورشی می‌خورید، به همان میزان مواد مخدر و مواد شیمیایی مصرف می‌کنید.

راه حل: گزینش ماهی آزاد آلاسکاست که از آبهای آزاد گرفته شده است. اگر بسته‌بندی می‌گوید که ماهی تازه آتلانتیک است، [بدانید که درست نیست، بلکه] آن ماهی پرورشی است؛ چراکه هیچ جایی برای صید ماهی آزاد دریایی در اقیانوس اطلس وجود ندار
 
6. شیر تولید شده با هورمون‌های مصنوعی

ریک نورث34 مدیر طرح داروسازان اورِگان در مبارزه برای غذای سالم به منظور مسئولیت‌پذیری اجتماعی همچنین مدیرعامل پیشین جامعه سرطان امریکاست.

مسئله: تولیدکنندگان شیر برای افزایش تولید شیر با احشام لبنیاتی سر و کار دارند که به طوری که آشکار شده موجوداتی با ویژگیهای گاو و حاصل از هورمون رشد نوترکیب گاوی نظیر (35(rBGH یا 36rBST هستند. اما هورمون رشد نوترکیب گاوی عفونتهای غدد شیری و حتی فساد شیر را نیز افزایش می‌دهد. همچنین به سطوح بالاتری از هورمونی به نام فاکتور رشد در شیر منجر می‌شود. سطوح بالای عامل رشد در انسان ممکن است به سرطان سینه، پروستات، و سرطان روده بزرگ بینجامد. نورث می‌گوید: «زمانی که دولت مجوز استفاده از هورمون رشد گاوی را تصویب کرد، تصور بر این بود که عامل رشد در دستگاه گوارش انسان از شیر جدا می‌شود». نورث می‌گوید:‌ اگر میوه‌ها از نظر بیشترین میزان مقاومت در برابر آفت‌کشها، مقایسه شوند، سیب پیروز خواهد شد.


«مدرک صد درصدی وجود ندارد که عامل رشد افزاینده سرطان است؛ هرچند که این امر در بیشتر کشورهای صنعتی پذیرفته نیست».


راه حل: خرید شیر خام یا شیری است که برچسب بدون هورمون rBGH و rBST تولید شده بدون هورمون مصنوعی یا شیر ارگانیک دارد. این اصطلاحات به تولید بدون هورمون اشاره دارند. چرا انسان‌ها هنوز شیر می‌نوشند؟37

 
7. سویای متداول (سویای تخمیر نشده یا اصلاح شده ژنتیکی)

مایکل هریس38 متخصص و سرپرست چندین طرح در بخش بیوتکنولوژی (زیست فن‌آوری) است، به انضمام اینکه سرپرستی کارکنان مهندسی ژنتیک مواد غذایی را بر عهده دارد. او مشاور، مدیر و سرپرست شرکت‌هایی مانند شرکت دارویی زنون39 و شرکت جِنون40 بوده است.


مسئله: مهندسی ژنتیک غذایی41 به دلیل دستکاری شناسه ژنتیکی و دی‌ان‌ای، از جمله انتقال جانداران از یک گونه به گونه دیگر، باعث نگرانی فراوانی شده است.
سویای تخمیر شده تنها نوع سویای مناسب مصرف انسان است42 و تقریباً 90 درصد از سویای جهان از نظر ژنتیکی اصلاح شده است.43 اگر از منابع ارگانیک تأمین نشوند، در دراز مدت مشکلات پزشکی اجتناب‌ناپذیر خواهند بود، به ویژه از زمانی که اثر سویا بر تعادل هورمونی و حتی بروز سرطان مشخص شده است.

راه حل: بررسی برچسب‌ها برای اطمینان از مصرف سویای اصلاح نشده یا ارگانیک یا منابع تخمیر شده؛ اگر امکان تماس با شرکت باشد، دقیقاً جایی را که سویای اصلاح نشده ژنتیکی درست شده پیدا کنید.
 
8. سیب‌های متداول

مسئله: اگر میوه‌ها از نظر بیشترین میزان مقاومت در برابر آفت‌کشها، مقایسه شوند، سیب پیروز خواهد شد. چراکه سیب‌ها اصالتاً گیاهی پیوندی هستند. آنها جداگانه از یک درخت پیوند داده شده‌اند؛ چنان که هریک از انواع گوناگون آن بو و مزه خود را حفظ کردهاند. برای مثال، سیب در برابر آفت‌ها مقاوم نیست و غالباً آفت‌زده می‌شود. صنعت نگهداری ادعا کرده که این پسماندها مضر نیستند. اما کاستل با این نظر مخالف است. او حداقل از مصرف محصولاتی شبیه سیب که در آفت‌کش‌ها فرو برده شده‌اند، اجتناب می‌کند. او می‌گوید کارگران کشاورز بیشترین میزان سرطان‌ها را دارند. علاوه بر این، تعداد مطالعاتی که با رابطه بین کاربرد آفت‌کش‌ها46 و بیماری پارکینسون آغاز شده‌اند، زیاد شده است.
 

راه حل: خرید سیب‌های ارگانیک یا سیب از مزرعه‌هایی که به آنها اطمینان دارید.

 

منبع: طب شیعه


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.