کد خبر: 60286
ف
بازاری که تا سال 2023 به حدود 2 میلیارد دلار خواهد رسید
بر اساس یک گزارش تحقیقاتی جدید که توسط MarketsandMarkets منتشر شده است پیش بینی شده است که بازار تجهیزات سلول های بنیادی از 791.9 میلیون دلار در سال 2018 به 1978.7 میلیون دلار در سال 2023 خواهد رسید.

به گزارش بهداشت نیوز، بر اساس یک گزارش تحقیقاتی جدید که توسط MarketsandMarkets منتشر شده است پیش بینی شده است که بازار تجهیزات سلول های بنیادی از 791.9 میلیون دلار در سال 2018 به 1978.7 میلیون دلار در سال 2023 خواهد رسید.

 

عوامل موثر بر رشد این بازار عبارتند از: در دسترس بودن بودجه برای تحقیقات سلول های بنیادی، پیشرفت های تکنولوژیکی در ابزارآلات تحقیقاتی در حوزه سلول های بنیادی، افزایش مصرف کنندگان نهایی می باشد.

 

از نظر نوع سلول مورد استفاده، این بازار به سلول های بنیادی بالغین و سلول های بنیادی جنینی انسان طبقه بندی می شود. سلول های بنیادی بالغین بیشترین سهم را در این حوزه در سال 2017 داشته است. عوامل کلیدی رشد این بخش شامل افزایش تعداد فعالیت های تحقیقاتی مبتنی بر سلول های بنیادی بالغین و مقررات کمتری است که برای تحقیقات سلول های بنیادی بالغین در مقایسه با تحقیقات سلول های بنیادی جنینی انسان وجود دارد.

 

بر اساس محصولات و خدمات، این بازار به ابزارها، کیت ها و خدمات طبقه بندی شده است  که بخش ابزار و تجهیزات بیشترین سهم را در این حوزه در سال 2017 داشته است. برخی از عوامل اصلی رشد این بخش شامل نوآوری های تکنولوژیکی در زمینه ابزارها و تجهیزات سلول های بنیادی و افزایش تعداد فعالیت های پژوهشی مرتبط با سلول های بنیادی می باشد.

 

از لحاظ فعالیت های کاربردی، بازار به بخش های پزشکی بازساختی و توسعه درمان های جدید؛ کشف و توسعه داروهای جدید؛ و تحقیقات بالینی تفکیک می شود. که بخش پزشکی بازساختی و توسعه درمان های جدید بیشترین سهم از بازار جهانی را در سال 2017 به خود اختصاص داده است. تقاضای روزافزون برای استفاده از سلول های بنیادی و توسعه انواع مختلف درمان های سلولی و رشد صنعت پزشکی بازساختی در سراسر جهان از عوامل موثر بر این بخش بازار است.

 

بر اساس کاربر نهایی، بازار سلول های بنیادی به شرکت های زیست دارویی و بیوتکنولوژی و موسسات تحقیقاتی تقسیم می شود  که شرکت های زیست دارویی و بیوتکنولوژی بیشترین سهم از بازار را در سال 2017 داشته اند. این بخش به دلیل افزایش تقاضا برای درمان های نوین و پیشرفته دارویی و افزایش شرکت های زیست دارویی و بیوتکنولوژی در سراسر جهان پیشرفت خواهد کرد.

 

بر اساس منطقه، بازار سلول های بنیادی به بازارهای آمریکای شمالی، اروپا، آسیای شرقی و سایر نقاط جهان تقسیم می شود. آمریکای شمالی در سال 2017 در بیشترین سهم را در بازار داشته است . سهم بزرگی از بخش جغرافیایی به عوامل متعددی از جمله افزایش بروز بیماری های مزمن و بهبود زیرساخت های تحقیقاتی در زمینه علوم زیستی در مناطق مربوط خواهد شد.

 

از شرکت های اصلی که نقش کلیدی در بازار را ایفا خواهند کرد می توان به شرکت های زیر اشاره کرد:

 

 Thermo Fisher Scientific (US), GE Healthcare (US), Merck (Germany), Bio-Rad Laboratories (US), Promega Corporation (US), Agilent Technologies (US), PerkinElmer (US), Miltenyi Biotec (Germany), Cell Biolabs (US), HemoGenix (US), STEMCELL Technologies (Canada), Bio-Techne Corporation (US), and Cellular Dynamics International (US)


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.