کد خبر: 60262
ف
 تعطیلات طولانی مدت نوروزی به سلامت مردم آسیب وارد می کند
دکتر حریرچی با تاکید براین که تعطیلات طولانی مدت نوروزی به سلامت مردم آسیب وارد می کند، گفت: تعطیلات طولانی مدت نوروزی می تواند میزان سوانح ترافیکی و تصادفات را بیشتر کند و در نتیجه تعداد مصدومان ترافیکی افزایش می یابند.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری ضمن بیان این مطلب، افزود: ۲۰۶ هزار و ۹۲۹ مورد، ماموریت اورژانس ۱۱۵ داشته ایم که ۱۰۳ هزار و ۲۶۸ انتقال بیمار و مصدوم صورت گرفته است.


دکتر حریرچی در ادامه با تاکید براین که تعطیلات طولانی مدت نوروزی به سلامت مردم آسیب وارد می کند، گفت: تعطیلات طولانی مدت نوروزی می تواند میزان سوانح ترافیکی و تصادفات را بیشتر کند و در نتیجه تعداد مصدومان ترافیکی افزایش می یابند.


وی با اشاره به این که در تعطیلات طولانی مدت نوروزی نیز تقریبا خدمات سرپایی بخش خصوصی تعطیل می شود، افزود: در این ایام بار ارائه خدمت در بخش دولتی افزایش می یابد و خدمات بستری غیر اورژانس بخش خصوصی نیز عمدتا کاهش می یابد که این نوع مراجعات هم به بخش دولتی منتقل می شود.


سخنگوی وزارت بهداشت افزود: در ایام نوروز، تقریبا هیات رییسه دانشگاه ها و بیمارستان ها با اقدامات صورت گرفته حضور فعال داشتند و در این ایام، ۳۲ هزار و ۹۲۰ مورد بازدید سلامت محیط داشتیم.


سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه در خصوص عدم پرداخت مطالبات وزارت بهداشت گفت: به دلیل تاخیر در پرداختی های کادر درمانی از همه این گروه ها عذر خواهی می کنم.


دکتر حریرچی افزود: تراز مالی مجموعه بیمارستانی و سایر مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی بخش دولتی مثبت است و اگر همه مطالبات و بدهیها را پرداخت کنیم رقمی اندک باقی می ماند.


وی با بیان این که مشکل اصلی عدم پرداخت ها، عدم وفای به عهد است، گفت: در سال ۹۶، ۱۴ هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان سند به ۴ سازمان بیمه گر اصلی ارسال شده است و فقط ۳ هزار و ۱۰ میلیارد از آنها پرداخت شده است و وزارت بهداشت ۱۳ هزار و ۸۹۹ میلیارد تومان از ۴ سازمان بیمه اصلی طلب دارد.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.