کد خبر: 59974
ف
چرا پلیس برخی کشورها هنوز سوار اسب می شوند؟ + عکس
مردم بر این باورند که نیروهای پلیس سوار بر اسب مهربان تر و دوستانه تر از پلیسی به نظر می رسند که درون ماشین نشسته است، به همین دلیل به آنها نزدیک می شوند و با آنها صحبت می کنند. آیا از خود پرسیده اید، چرا در خیابان های این شهرهای بزرگ پلیس اسب سوار به چشم می خورد، در حالی که ممکن است این روش بسیار کهنه و قدیمی به نظر برسد؟!

هر کشوری تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا با تجهیز پلیس به جدیدترین ابزارها و امکانات امنیّت شهروندان خود را تأمین کند. در حالی که در زمان های قدیم نیروهای پلیس فقط مجهّز به اسلحه بودند، این روزها پلیس در کشورهای مختلف جهان، به ابزارهای پیشرفته ای مانند میکروفون، بادی کمرا و ... مجهز شده اند.

با وجود پیشرفت های اقتصادی و نظامی برخی کشورها، هنوز هم پلیس سواره نظام را که در آن نیروها در وسط شهر سوار بر اسب می شوند، حفظ کرده اند؛ مثل پلیس نیویورک، لندن، برلین و بسیاری از شهرهای پیشرفته ی دیگر.

آیا تا به حال از خود پرسیده اید، چرا در خیابان های این شهرهای بزرگ پلیس اسب سوار به چشم می خورد، در حالی که ممکن است این روش بسیار کهنه و قدیمی به نظر برسد؟!

اسباب مختلفی در رابطه با این پدیده ی امنیتی شایع وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کنترل جمعیّت

می توان گفت که این مهمترین دلیل اصلی دیده شدن پلیس اسب سوار در شهرهای بزرگ است. اسب گستره و چشم انداز وسیعی به پلیس می دهد و او می تواند به راحتی در میان جمعیّت تحرک داشته باشد و با سهولت زیادی تجمعات را متفرق کند. اغلب پلیس سواره نظام کشورها برای متفرق کردن شورش های پس از مسابقات و اتفاقات ورزشی به کار گرفته می شوند. بنا بر گزارش scienabc احتیاط و ترس ذاتی انسان ها از اسب ها و هر چیز بزرگ و حجیمی باعث می شود تا افراد به سرعت از جلوی اسب ها کنار بروند، به همین دلیل متفرق کردن به وسیله ی اسب ها آسان است؛ بر خلاف ماشین پلیس که به دلیل ارتفاع کم ممکن است مورد آسیب اعمال آشوبگرانه قرار گیرند.

مانور آسان

اسب ها می توانند به آسانی حتی در خیابان های باریک هم حرکت کنند، در حالی که ماشین ها برای ورود به هر مکانی محدودیت دارند. اسب ها بی سر و صداتر هستند و در ترافیک هم نمی مانند.

جستجو و نجات

نیروهای پلیس سواره نظام برای اجرای عملیات جستجو و نجاتی که ساعت ها به طول می انجامد، به ویژه در مناطقی که امکان رسیدن ماشین به آنجا نیست استفاده می شوند.

قابل مشاهده بودن اوضاع

پلیس اسب سوار دارای مزیت بیشتری است. پلیسی که سوار بر اسب است قدرت اشراف بیشتری داشته و می تواند اوضاع را مؤثرتر کنترل کند. به همین دلیل پلیس اسب سوار گزینه ی اول در خیابان های شلوغ است.

تاریخ و فرهنگ

اسب ها به طور قابل توجهی در تاریخ، سنت و فرهنگ بسیاری از کشورها ادغام شده اند. مثل اسکاتلند، سوئد و ...استفاده از اسب ها نه تنها می تواند کمک به نیروهای پلیس باشد بلکه می تواند اشاره ای به فرهنگ و تاریخ ملل هم داشته باشد.

دوستانه تر

براساس گزارش منتشره در سایت ساینس مردم بر این باورند که نیروهای پلیس سوار بر اسب مهربان تر و دوستانه تر از پلیسی به نظر می رسند که درون ماشین نشسته است، به همین دلیل به آنها نزدیک می شوند و با آنها صحبت می کنند.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.