کد خبر: 57316
ف
 چطور هوشمندانه تر ، سریع تر و سبک سفر کنید
مهم نیست سفری چند روزه در پیش دارید، آخر هفته به ساحل می روید و یا اینکه قصد دارید سفری سه هفته ای به هیمالیا داشته باشید، شما باید وسیله های خود را جمع کنید و مهم این است که این کار را به درستی و با دقت کافی انجام دهید.

به گزارش بهداشت نیوز، مهم نیست سفری چند روزه در پیش دارید، آخر هفته به ساحل می روید و یا اینکه قصد دارید سفری سه هفته ای به هیمالیا داشته باشید، شما باید وسیله های خود را جمع کنید و مهم این است که این کار را به درستی و با دقت کافی انجام دهید.

چیزهای زیادی وجود دارد که قبل از جمع کردن وسایل خود باید آنها را در نظر بگیرید: نوع و مدت سفر، برنامه سفر، سایز چمدان و محدودیت های حمل بار در هواپیما و دیگر وسیله های نقلیه را باید قبل از بستن چمدانتان بدانید. اگر بستن چمدان را به دقایق آخر موکول کنید، با توجه به اینهمه عامل تاثیر گذار ممکن است چمدانتان را بیش از حد یا کمتر از نیاز پر کنید.

ما در این مقاله راه های بهینه برای جمع آوری وسایلتان را پیشنهاد می دهیم که لباس هایتان کمتر چروک شوند، لوازم آرایشی تان خراب نشوند و سوغاتی هایتان سالم به مقصد برسند. فرقی نمی کند که برای یک سفر یک نفره یا سفر خانوادگی خودتان را آماده می کنید، این مقاله را بخوانید تا  بتوانید هوشمندانه تر، سریع تر و سبک تر آماده سفر شوید.

شما در این مقاله یاد می گیرید که چطور لوازم خود را به بهترین شکل ممکن سازماندهی کنید تا از شر جریمه اضافه بار خلاص شوید و همچنین لوازم کوچک و ضروری را فراموش نکنید.

با این 18 روش شما مانند یک حرفه ای لوازم خودتان را جمع خواهید نمود. تنها سوال باقی مانده این است که سفر بعدیتان با این چیزهایی که اکنون می دانید به کدام مقصد خواهد بود؟

پیش از شروع هر چیز یک لیست از لوازم مورد نیاز خود تهیه کنید

خانم کتی فیش، ویراستار حوزه مد و زیبایی می گوید: من یک لیست از لوازمی که همیشه مورد نیازم خواهد بود در گوشی ذخیره کرده ام  به عنوان مثال شارژر، تمیز کننده، وسایل حمام، کرم های ضد آفتاب و چیزهای ضروری که همواره به آنها نیاز خواهیم داشت در این لیست وجود دارند. با این کار جمع کردن وسایل در لحظات آخر کمتر استرس آمیز خواهد بود زیرا همیشه یک لیست مرجع وجود دارد که در آن چیزی از قلم نیوفتاده است.

از بسته بندی های مکعبی استفاده کنید

ریچل پولسکی ویراستار اسیستنت دیجیتال می گوید: هیچ چیز مانند تقسیم بندی لوازمم در مکعب های رنگی به من حس نظم و ترتیب نمی دهد. اینکه بدانید دقیقا لوازم خود را کجا گذاشته اید بسیار لذت بخش است. علاوه بر آن شما می توانید به راحتی این مکعب ها را خارج کنید و لوازم مورد نیازتان را از درون آنها در بیاورید. هیچ چیز بدتر از این نیست که بخواهید برای پیدا کردن یک وسیله کوچک تمام چمدانتان را زیر و رو کنید.

بپیچید، تا نکنید

لارا توسینک که یک مدیر ویراستاری است می گوید: بطورکلی من با تا کردن مخالفم. همچنین من هیچ وقت کیفم را چک نمی کنم مگر اینکه آن را با خودم به اسنوبرد برده باشم. حتی آن موقع هم تنها وسیله اصلی یعنی اسنوبردم را چک می کنم و با چمدان کاری ندارم.

لوازمی که داخل هواپیما احتیاج خواهید داشت را جداگانه دسته بندی کنید

ناتان لامپ ویراستار چیف می گوید: من یک کیسه زیپی کوچک دارم که همیشه آن را درون کیفم می گذارم و لوازمی که درون هواپیما می خواهم را در آن قرار می دهم. احتمالا شما نیز در داخل هواپیما به چیزهایی همچون هدفون، گوش گیر، تلفن اورژانسی و چیزهایی از این دست نیاز پیدا خواهید کرد. بنابراین تنها کافیست که این کیسه زیپی را در داخل هواپیما همراه خود داشته باشم و کیفم را در قفسه بالای سرم بگذارم.

برای پوشیدن لباس هایتان هم برنامه ریزی داشته باشید

نینا روگیرو ویراستار ارشد دیجیتال می گوید: هیچ چیز آزاردهنده تر از این نیست که در آخر سفر مجبور شوید کلی لباس را بدون اینکه بپوشید دوباره جمع کرده و درون چمدانتان بگذارید. برای همین است که من معتقدم باید بر اساس لباس هایی که می پوشید چمدانتان را ببندید. مثلا من زمانی با خودم دامن حمل می کنم که بدانم کفش و بلوز مناسب با آن را هم همراهم دارم. همچنین به کارهایی که در سفر انجام خواهم داد و لباس هایی که حین انجام آنها خواهم پوشید از پیش فکر خواهم کرد. من از چک کردن چمدان و کیف بدم می آید ولی عاشق لباس هستم بنابراین برنامه ریزی برای لباس پوشیدن قبل از سفر بهترین راهکار است.

یک کیف لوازم آرایشی آماده داشته باشید

سی بی اونز، ویراستار تحقیق و کپی می گوید: از آنجایی که لوازم مراقبتی پوستی که من استفاده می کنم بسیار زیاد هستند و هر سال با توجه به بالا رفتن سنم بیشتر هم می شوند، بنابراین زمانی هم که برای بسته بندی آنها نیاز دارم نیز بیشتر می شوند. اخیرا من یک کیف مخصوص لوازم آرایش آماده کرده ام و درون آن را با لوازمی در سایز سفری پر کرده ام. بدین ترتیب تنها کاری که هنگام سفر می کنم این است که کیفم را که از قبل آماده است داخل چمدان می اندازم. به همین خاطر است که امکان اینکه چیزی را فراموش کنم بسیار کم خواهد شد.

تنها نصف چیزهایی که در ابتدا جمع کرده اید را در سفر به همراه خود بیاورید

الیزابت پرسک، کمک ویراستار می گوید: زمانی که به اولین سفر بین المللی خودم رفتم به من پیشنهاد دادند که هرچیزی که دوست دارم را در چمدان جمع کنم و سپس نصف آنها را خالی کنم. با این کار من به راحتی لوازم مورد نیاز را از لوازمی که نیاز نخواهم داشت تشخیص می دهم و فقط لوازم ضروری را حمل خواهم کرد.

از کیف هایی که یک سطح نرم دارند استفاده کنید

اسکای سنترفیت، ویراستار بخش عکس می گوید: استفاده از چمدان یا کیف هایی که یک طرفشان نرم است به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد و شما می توانید چمدان را آنطورکه وسایل درونش است شکل دهید. کیف من بر اساس وسایل داخلش شکل متفاوتی می گیرد و علاوه بر آن می توانم بیش از ظرفیتش هم داخل آن وسیله جای دهم. کیف هایی که تمام بدنه آنها سفت و سخت است انعطاف پذیری ندارند و مجبورید وسیله هایتان را جوری درون آن بگذارید که شکل کیف اجازه می دهد.

همیشه آماده سفر باشید

جسیکا پلاتز، ویراستار دیجیتال می گوید: هرچه بیشتر چمدان ببندید به مرور این کار برایتان راحت تر می شود. بنابراین آمادگی برای سفر را بخشی از زندگی روزمره خود کنید. از پیش لوازم آرایشی بهداشتی در سایز کوچک تهیه کنید. وسایلی همچون خمیردندان در این ابعاد وجود دارند و یا حتی می توانید از آرایشگر خود شامپو در ابعاد اشانتیون بخواهید و همه این وسایل را در کیف مخصوصی برای سفرهای پیش رو نگه دارید. شما باید بدانید که کدام لباس ها برای سفر مناسب خواهند بود: لباس هایی که کمتر چروک می شوند، لباس هایی که در تمام طول روز مناسب هستند و لباس هایی که فضای زیادی اشغال نکنند. همیشه کمتر بسته بندی کنید و توصیه اصلی این است که چیزهایی که در سفر قبل به دردتان نخورد را دوباره با خود حمل نکنید چراکه احتمالا در این سفر هم به کارتان نخواهند آمد.

جوراب ها را درون کفش ها بگذارید

ماری رابنت، ویراستار بخش عکس می گوید: برای اینکه فضای خالی بیشتری داشته باشید جوراب هایتان را درون کفش هایتان بگذارید. با این کار نه تنها کیفتان خالی می شود بلکه شکل کفشتان بر اثر فشار خراب نخواهد شد.

همیشه یک کیف حاوی لوازم دارویی و سلامتی با خود به همراه داشته باشید

کارن چن، تهیه کننده دیجیتال می گوید: بعد از سفر کردن به کشورهای دیگر و مسمومیت غذایی، تب، بریدگی و جای زخم، جای نیش حشرات و دیگر اتفاقات غیر منتظره و سپس پیدا کردن یک بیمارستان در شهر غریب، من یاد گرفتم که همیشه یک کیف حاوی لوازم دارویی و سلامتی با خود داشته باشم. در این کیف که همیشه از قبل آماده دارم، بانداژ، پماد، داروهای مسکن، داروی سرماخوردگی، دل درد، خارش، آنتی بیوتیک، گوش گیر قرار دارد. گوش گیر وسیله ای است که در سفرهای طولانی حتما به دردتان می خورد. برای آنتی بیوتیک هم می توانید از دکتر خود بخواهید که یک نسخه برای سفر به شما تجویز کند تا مشکلی در تهیه آن نداشته باشید. این موارد چیزهایی هستند که من در این کیف نگهداری می کنم. اگر هیچ وقت از این داروها استفاده نکنید چه بهتر! اما اگر نیاز باشد و آنها را به همراه نداشته باشید احتمالا دچار دردسر خواهید شد.

جواهرات را در کیف های کوچک حمل کنید

کیتی رابرسون، مسئول کپی و تحقیقات می گوید: کیف های پلاستیکی مخصوص تنقلات بخرید و گردن بندهای خود را درون آن حمل کنید. برای جلوگیری از پیچ خوردن جواهرات به یکدیگر هر کدام را در یک پلاستیک کوچک بگذارید. جواهرات بسیار ارزشمند هستند پس بهتر است آنها را در این کیف های پلاستیکی کوچک و در مکانی امن که ترجیحا در نزدیکی شما باشد نگهداری کنید.

کمد هتل را چک کنید

فل.را استابز، مدیر فیچرز می گوید: در کمد اغلب اتاق های هتل می توانید کیف های پارچه ای مخصوص خشک شویی و کفش پیدا کنید. این کیف ها تقریبا یک بار مصرف هستند اما برای بسته بندی عالی به شمار می آیند. برای دسته بندی کفش ها و لباس های کثیف حین بازگشت از سفر از این کیف ها استفاده کنید. با این کار دیگر سایر لوازمتان کثیف نمی شوند.

از دستمال های خشک کن استفاده کنید

جسی اشلاک، ویراستار اجرایی می گوید: دستمال های خشک کن بین لباس هایتان بگذارید. با این کار لباس هایتان چروک نمی شوند و مو و کرک اضافی نیز به آنها نمی چسبد.

لوزام آرایشی بهداشتی تان را درون بطری های کوچک حمل کنید

جان اسکارپیناتو، ویراستار کمکی می گوید: به جای استفاده از شامپو و لوازم بهداشتی هتل، لوازم مورد علاقه تان را با خود بیاورید. برخی فروشگاه ها لوازم بهداشتی در سایز سفر می فروشند و شما می توانید آنها را درون یک بطری کوچک حمل کنید. این لوازم همگی بهداشتی هستند و بسته بندی محکمی دارند، بنابراین امکان اینکه در چمدانتان بریزند کم است. همچنین آنها را معمولا درون بسته بندی های ضد نور عرضه می کنند ولازم نیست نگران حمل آنها باشید.

برای حمل لباس های شنای خیس آماده باشید

ژاکلین گیفورد، ویراستار مخصوص پروژه می گوید: من همیشه یک کیسه پلاستیکی با خود می برم تا لوازم شنای خیسم را درون آن بگذارم. بنابراین لازم نیست نگران خیس بودن آنها باشم و همچنین می توانم مدت بیشتری را بدون نگرانی در ساحل بمانم.

کیف خودتان را ضد آب کنید

ملانی لیبرمن، ویراستار کمکی دیجیتال می گوید: من کیفم را با لوازمی که حمل می کنم ضد آب می کنم. مثلا چکمه های بارانی را ته ساک می گذارم، کیف های پلاستیکی حاوی لوازم بهداشتی را در طرفین ساک می گذارم، یک بارانی ضد آب را روی کیفم می گذارم و به این ترتیب اطراف چمدان یا ساکم  تقریبا ضد آب می شود. شما نیز می توانید با انجام اینکار کیف خود را ضد آب کنید. در این صورت دیگر لازم نیست که نگران خیس شدن کیف و لوازم داخل آن باشید.

یک کیف مخصوص خشک شویی با خود بیاورید

لیندسی کمپبل، ویراستار مخاطبان می گوید: یک کیف توری یا پارچه ای و تا شدنی با خودتان به همراه داشته باشید. شما می توانید با این کیف وسیله هایتان را دسته بندی کنید و حین برگشتن هم لباس های کثیفتان را جداگانه درون آن قرار دهید. حمل آن آسان است و با این کار می توانید شستن لباس های کثیف را به بعد از سفر موکول کنید و به جای وقت صرف کردن برای انجام این کار زمان بیشتری را برای خوش گذرانی بگذارید.

 

منبع: لست سکند


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.