کد خبر: 57022
ف
 نفوذ به قصد اختلاف در خانواده
یکی از نقشه های استعمار برای نفوذ در جوامع، اختلاف افکنی بین خانواده ها (بین والدین با هم و بین والدین و فرزندان) به طریقهای مختلف است.

به گزارش بهداشت نیوز، استعمار، همیشه برای پیشبرد اهدافش از  راههای غیراخلاقی و غیر شرعی سود برده است، چون این کارها هم جذابند و هم گمراه کننده، نقشه برای جدایی افکندن بین والدین و فرزنان و نیز جدایی و تفرقه بین والدین، از راهکارهای اساسی شیاطین انسی ــ با تبعیت از شیاطین جنی ــ بوده است.

نقشه شیاطین ، تفرقه بین والدین
در سوره بقره آمده است: «[بقره/102]‏ و پیروى کردند سخنانى را که (دیوان و) شیاطین در ملک سلیمان (به افسون و جادوگرى) مى‏ خواندند، و هرگز سلیمان (با به کار بردن سحر به خدا) کافر نگشت و لکن شیاطین کافر شدند که سحر به مردم مى‏آموختند. و آنچه را که بر دو فرشته هاروت و ماروت در بابل نازل شده بود پیروى کردند، در صورتى که آن دو ملک به هیچ کس چیزى نمى‏ آموختند مگر آنکه بدو مى‏ گفتند که کار ما فتنه و امتحان است، مبادا کافر شوى! اما مردم از آن دو ملک چیزى را که ما بین زن و شوهر جدایى افکند مى‏ آموخت»
در تفسیر نمونه آمده است که دو فرشته الهى (هاروت و ماروت) تنها هدفشان این بود که مردم را به طریق ابطال سحر ساحران آشنا سازند و لذا «به هیچ کس چیزى یاد نمى‏ دادند، مگر این که قبلا به او مى‏ گفتند: ما وسیله آزمایش تو هستیم، کافر نشو»! و از این تعلیمات سوء استفاده مکن ولی بعضی ها از این موضوع سوءاستفاده نموده و سحر را ترویج می کردند.
در عصر ما هم شیاطینی (انسی)  هستند که برای پیشبرد اهداف نامشروع خود، به طرق مختلف بین والدین با هم و بین والدین و فرزندان تفرقه و تشتت ایجاد می کنند.

 نقشه شیاطین عصر ما
در عصر ما که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، خود را داعیه دار حکومت بر جهان می دانند؛ برای در خدمت گرفتن افکار عمومی دنیا، با استفاده از فضای مجازی، خانواده ها را به سمت ضد ارزشهای شیطانی خود رهنمون می کند. چه زیبا خطاب این آیه متوجه اهل کتاب (آمریکا و دنیای غرب) شده است: «[آل عمران/99]بگو: اى اهل کتاب، به چه سبب آنها را که ایمان آورده‏ اند از راه خدا بازمى‏ دارید و مى‏خواهید که به راه کج روند؟ و شما خود به زشتى کار خویش آگاهید و خدا نیز از آنچه مى‏کنید غافل نیست.»
یکی از مصداق های بازداشتن سران کفر و شیاطین انسی، ترویج بی بندو باری در خانواده ها است . وقتی که خانواده ها سرگرم این برنامه ها شوند؛ شاهد تشتت آرای ضد هم در محیط خانواده، و خدای ناکرده خیات والدین به هم هستیم.
خانواده ای که بزرگترش در دام افکار پلید بیفتد؛ در این خانواده فرزندان، خوب تربیت نشده و در دام انحرافات مختلف می افتند. در کتاب خاطرات همفر آمده است: ما باید تا بتوانیم بین والدین و فرزندان جدایی افکنده، و آنگاه از این رهاورد، تربیت نسل آینده  (فرزندان جدا افتاده  از تربیت صحیح والدین) را بدست بگیریم.

سخن آخر
سیاست استعمار بر این بوده که با اختلاف افکنی بین خانواده ها  ــ بین والدین و بین والدین و فرزندان ــبه طرق مختلف (مخصوصا  برنامه های غیر اخلاقی)  زمینه ترویج افکار خودش را فراهم سازد.
در عصر ما هم دنیای غرب به سرکردگی آمریکا، اهداف فوق را دنبال نموده و از راه خدا و اخلاق و انسانیت باز می دارند، همچنانکه اهل کتاب در صدر اسلام برای بازداشتن اهل ایمان از راه پاکی و درستی، تمام سعی خود را بکار می بردند.

 

منبع: رهروان ولایت


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.