کد خبر: 55598
ف
بازار کار باید با عدالت جنسیتی همراه باشد
عضو شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش گفت: نمایشگاه زنان و تولید ملی جزو نمایشگاه های خوب و بسیار مثبت شهر تهران است هرچند که ممکن است مانند هر کار دیگری کاستی هایی داشته باشد.

به گزارش بهداشت نیوز: عضو شورای اسلامی شهر تهران و ری و تجریش گفت: نمایشگاه زنان و تولید ملی جزو نمایشگاه های خوب و بسیار مثبت شهر تهران است هرچند که ممکن است مانند هر کار دیگری کاستی هایی داشته باشد.

 الهام فخاری با اشاره به نقش و جایگاه زنان در جامعه و مدیریت شهری اظهار داشت: امروزه زنان درصد کمی از پست های مدیریتی را دارا هستند و این رقم کاملا غیرعادلانه است، چراکه زنان 50 درصد از جمعیت فعلی تهران را تشکیل می دهند.

رئیس شورای اسلامی استان تهران، افزود: امروزه زنان در کسب و کارهای مختلف فعال، توانمند و نامدار هستند، به همین منظور شایسته است که حضور زنان را در مدیریت شهری جدی تر ببینیم و کاری کنیم که زنان در جایگاه مناسب و به حق خود قرار گیرند.

فخاری با بیان اینکه قرار بوده که زنان نقش بیشتری در کشور داشته باشند، گفت: حضور زنان باید چشم گیرتر و مشخص تر در مدیریت شهری اتفاق می افتاد. گرچه قول افزایش پست زنان را در جامعه شنیدیم اما این امر محقق نشد. به همین دلیل باید در خصوص پست های موجود مراقبت هایی انجام دهیم تا کمتر از این نشود.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه زنان و تولید ملی و کاهش آسیب های اجتماعی توسط زنان سرپرست خانوار تاکید کرد: دوازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی جزو نمایشگاه های خوب و بسیار مثبت شهر تهران است هرچند که ممکن است مانند هر کار دیگری کاستی هایی داشته باشد که همه به عنوان علاقمندان توان افزایی و حضور موثر زنان کمک خواهیم کرد که با آسیب شناسی و فراهم کردن شرایط بهتر فرصت ارائه محصول و خدمت به صورت مستقیم از طریق چنین نمایشگاهایی برای زنان فراهم شود.

رئیس شورای اسلامی استان تهران با بیان اینکه امروزه بازار کار بازاری بدون در نظر گرفتن عدالت جنسی و دسترسی های برابر است، تاکید کرد: این نمایشگاه مختص به زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست تعریف شده به همین منظور می تواند فرصت بسیار ارزشمندی برای حضور زنان در جامعه باشد.

فخاری ادامه داد: این نمایشگاه هویت و عزت نفس یک زن را بهبود می بخشد و معتقدم زنی که با عزت نفس کار می کند، به خود اجازه نمی دهد که درگیر آسیب های اجتماعی و مسائل آسیب رسان شود. این نمایشگاه از لحاظ اجتماعی و اقتصادی به نهاد خانواده کمک می کند.

به گفته عضو شورای شهر تهران، نمایشگاه تولیدملی که مشاغل کارآفرینانه هم در آن ارائه خدمت می کنند، دارای کارگاه های اشتغال زا هستند هرچند که کارآفرینی با اشتغال زایی متفاوت است.

وی تاکید کرد: از طریق کمیته اجتماعی و شورای اسلامی استان تهران پیگیری خواهیم کرد تا در استان تهران هم شاهد حضور زنان شهرستان های استان تهران در چنین نمایشگاه هایی باشیم. امیدواریم زنان 16 استان شهر تهران هم بتوانند، امکان وصل شدن به بازار تهران را برای ارائه محصولات خود داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش افزود: در حال حاضر زنان شهرستان های استان تهران امکان حضور در نمایشگاه هایی مانند زنان و تولید ملی را ندارند که امیدواریم با پیگیری های ما این امکان برای آنان نیز فراهم شود و حضور زنان شهرستان ها هم به بازار تهران کمک خواهد کرد.

فخاری تاکید کرد: حضور زنان در جامعه بسیار کمرنگ است، به همین منظور باید درباره ساماندهی به این موضوع تغییر و تحولاتی در جامعه ایجاد شود.

منبع: آفتاب


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.