کد خبر: 51217
ف
 چگونه می‌توان شروعی دوباره داشت
شما با شیوه نگرش خاصی متولد نشده اید. آن‌ها را آموخته اید، و این مسئله به روش‌های گوناگونی اتفاق می‌افتد. قوی‌ترین تاثیرات در دوران کودکی اتفاق می‌افتند و شامل هر آنچه که به طور مستقیم و غیر مستقیم با آن در ارتباط بوده اید می‌شود. نگرش همه چیز است!

به گزارش بهداشت نیوز: سال گذشته یک نوزاد دختر در بیمارستان Glenfield لستر متولد شد، در حالی قلبش خارج از بدن می‌تپید. یک عارضه نادر که تعداد کمی از نوزادان با چنین وضعیتی زنده می‌مانند.

 پس از گذشت سه هفته هنگامی که از مادرش پرسیده شد، آیا درمان را ادامه خواهید داد، بدون هیچ تردیدی پاسخ داد هر کاری بتوانیم برایش انجام می‌دهیم.

به ندرت نمونه بهتری از قدرت فکر و نگرش می‌تواند وجود داشته باشد، یکی از قوی‌ترین ابزار روان شناختی. تفکر ما به ما اجازه می‌دهد که اشتباهات را به فرصت‌ها، از دست دادن فرصت‌ها را به شروعی جدید تبدیل کنیم.

نگرش یک شیوه تفکر، احساس و یا رفتار خاصی نسبت به اشخاص خاصی، حوادث یا ایدئولوژی هاست. در حقیقت ما از نگرش برای فیلتر کردن تفاسیر و واکنش‌ها در جهان استفاده می‌کنیم.

شما با شیوه نگرش خاصی متولد نشده اید. آن‌ها را آموخته اید، و این مسئله به روش‌های گوناگونی اتفاق می‌افتد. قوی‌ترین تاثیرات در دوران کودکی اتفاق می‌افتند و شامل هر آنچه که به طور مستقیم و غیر مستقیم با آن در ارتباط بوده اید می‌شود.

همانطور که شخصیتتان به واسطه افرادی که در ارتباط هستید شکل می‌گیرد نگرش نیز همین روال را طی می‌کند. خانواده، فرهنگ، جنسیت و کسانی که مورد تحسینشان قرار گرفته اید حتی اگر شخصا با آن‌ها آشنایی نداشته اید. از همه مهم‌تر دوستی‌ها و روابط دوران نوجوانی.

در طی این دوران اطلاعاتی را دریافت می‌کنید، به ویژه زمان‌هایی که ایده‌ها در ارتباط با اهداف و دستاورد‌هایتان باشند، نگرش شما اصلاح می‌شود و تغییر می‌کند – مسئله‌ای که سیاستمدران و تبلیغ کنندگان با آن به خوبی آشنایی دارند.

به طور کلی نگرش عبارت است از، ترکیبی از باور‌ها و هیجان‌هایی که شخص را پیشاپیش آماده می‌کند تا به دیگران، اشیا و گروه‌های مختلف به شیوه مثبت یا منفی نگاه کند. نگرش‌ها ارزیابی از اشیا را خلاصه می‌کنند و در نتیجه پیش بینی یا هدایت اعمال یا رفتار‌های آینده را بر عهده می‌گیرند. نگرش را می‌توان بر حسب نظریه‌های یاد گیری و رویکرد شناختی تعریف کرد. در هر یک از این نظریه‌ها مفهوم نگرش به گونه‌ای متفاوت تعریف می‌شود و هر یک از جنبه‌های متفاوت نگرش را مورد تاکید قرار می‌دهد. اجزای شکل دهنده نگرش شامل، شناختی، عاطفی و رفتاری می‌شود.

منبع: فرادید


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.