یک داروی Gilead Science یعنی رمدسیویر که در ابتدا در افراد مبتلا به ابولا آزمایش شده بود، مجدداً بر سر زبان‌ها افتاد تا مگر اینکه بتواند به طور مؤثر COVID-19 را درمان کند. این دارویی بود که نتوانست کارایی خود را بر روی بیماری ابولا به اثبات برساند.

ادامه مطلب

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، مصرف استاتین می‌تواند خطر مرگ زودرس در سالمندان را تا یک چهارم کاهش دهد.

ادامه مطلب

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه داروی رمدسیویر موجود در بازار سیاه تقلبی بوده و توسط افراد سودجو به فروش می‌رسد، گفت: داروی موجود در بازار آزاد مورد تائید سازمان غذاودارو نیست و مردم از تهیه آن اکیدا خودداری کنند.

ادامه مطلب

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت علت کمبود انسولین قلمی در داروخانه های منتخب را توضیح داد.

ادامه مطلب

طبق مطالعه جدید بالینی داروی استفاده شده به عنوان خط دوم دفاع در برابر سل می تواند موجب تقویت درمان ترس و اضطراب شود.

ادامه مطلب

داروی «کروناویر» ضد کووید ۱۹ که توسط شرکت « ار فارم» تهیه شده، تاییدیه وزارت بهداشت روسیه را دریافت کرد.

ادامه مطلب

مدیر اجرایی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل نسبت به عرضه ماسک، لوازم بهداشتی و ضدعفونی‌کننده غیراستاندارد در دوران اپیدمی کرونا هشدار داد و اعلام کرد: با هماهنگی اینترپل و ۹۰ کشور، ۱۲۱ گروه در سراسر جهان که ماسک‌های غیراستاندارد و داروهای غیرقانونی عرضه می‌کردند، بازداشت شدند.

ادامه مطلب

مطالعه جدید نشان می دهد دو نوع داروی فشارخون می توانند محافظی نیز در برابر سرطان روده باشند.

ادامه مطلب

شرکت داروسازی Regeneron اعلام کرد: داروی ساخت این شرکت برای کووید ۱۹ وارد مراحل پایانی آزمایشات بالینی روی انسان شده است.

ادامه مطلب

بیش از ۱۴۵ شرکت دارویی و دانشگاه برای ساخت واکسن کرونا در جهان، با هم رقابت می‌کردند. ۱۷ تا از آنها به طور جدی در این رقابت باقی ماندند و امروز تنها یک آزمایشگاه نتایج امیدوار کننده منتشر کرده است.

ادامه مطلب

آسم یک بیماری ریوی است که در آن مسیرهای تنفسی تنگ و ملتهب می‌شود. این وضعیت می‌تواند باعث مشکل‌شدن تنفس، سرفه، خس‌خس سینه و تنگی نفس شود.

ادامه مطلب

واکسن آنفلوآنزا به هیچوجه برای بیماری کووید ۱۹ ایمنی ایجاد نمی‌کند اما با شروع فصل سرد سال در پاییز، احتمال همزمانی آنفلوآنزا و کووید ۱۹ وجود دارد بنابراین حتما باید واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های هدف و پرخطر تزریق شود.

ادامه مطلب

رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی با انتقاد از منتشر نشدن آمارنامه دارویی گفت: باید دید کدام گروه‌ها مانع انجام اقدامات اصلاحی می‌شوند.

ادامه مطلب

واکسن ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد این قابلیت را دارد که سه برابر بیشتر از بهبودیافتگان کرونایی، در بدن آنتی بادی تولید کند و حداقل برای چند سال دوام داشته باشد.

ادامه مطلب

شرکت داروسازی فایزر آمریکایی (Pfizer ) اعلام کرد آزمایشات اولیه چهار واکسن جدید کووید ۱۹ که توسط این شرکت و با همکاری شرکت آلمانی بایون تک( BioNTech) ساخته شدند، نتایج امیدوارکننده‌ای داشته است.

ادامه مطلب