افسردگی یا اختلال افسردگی ماژور یک بیماری جدی اما شایع است. این بیماری علاوه بر ایجاد احساسات منفی، باعث بروز تغییراتی در نحوه تفکر و رفتار در بیمار می شود. افسردگی احساس غم و اندوه را افازیش می دهد و تمایل فرد به انجام فعالیت هایی که قبلا از آن ها لذت می برده را کم می کند. خبر خوب این است که این اختلال قابل درمان است.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت ضمن اشاره به وضعیت تامین و قیمت دارو، پرداخت مطالبات بازنشستگان و کارانه پرستاران، استقرار پرونده الکترونیک سلامت گفت: در حال حاضر نگرانی برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی نداریم.

ادامه مطلب

واکسن سه گانه کودکان در ایران یکی از مهم‌ترین واکسن هاست که به کنترل بیماری‌های سرخک، اوریون و سرخچه کمک می‌کند که در ادامه به نکاتی مهم در مورد آن اشاره می‌شود

ادامه مطلب

فکر می کنید برای کاهش وزن باید از دارو استفاده کنید؟ هفت خطر استفاده از داروهای لاغری را برای شما خواهیم گفت تا بدانید پا در چه راهی می گذارید. این دلایل تقریبا در بین تمام این داروها مشترک است.

ادامه مطلب

مصرف برخی داروها در بارداری احتمال سقط جنین، ناهنجاریهای قلبی و اندامی و تولد زود هنگام را باعث میشوند. در زمان بارداری برای خوردن هر نوع مسکن، آنتی بیوتیک، داروی میگرن و … باید با پزشک مشورت کنید و خودسرانه این داروها را مصرف نکنید چون برخی از آنها جزو داروهای ممنوعه بارداری هستند.

ادامه مطلب

یک دکتر داروسازی گفت: استفاده از قرص متفورمین برای لاغری باوری غلط و خطرناک است که باعث بروز عوارض جبران ناپذیری در فرد خواهد شد، لاغری کاذب به شرط از دست دادن سلامتی زنگ خطری برای افرادی است که از روی بی‌اطلاعی و صرفا برای کاهش وزن به مصرف این قرص روی می‌آورند.

ادامه مطلب

آنتی‌بیوتیک‌ها دارو‌های قوی هستند که میکروب‌ها را از بین برده و مانع تکثیر آن‌ها می‌شوند، همچنین مقاومت داروئی نیز موضوعی است که از گذشته وجود داشته است.

ادامه مطلب

محققان در بررسی‌های خود بر ارتباط جدی میان مصرف داروی "استاتین" و خطر ابتلا به دیابت نوع دو تاکید کردند.

ادامه مطلب

برای نگهداری داروها در منزل باید نکات مهم و اصول بهداشتی را رعایت کنید و آن ها را در شرایط و دمای مناسب و دور از نور و رطوبت قرار دهید.

ادامه مطلب

چنانچه به دلیل ابتلا به بیماری مزمن ، دارویی را به صورت مرتب مصرف می کنید ، دارو را به حد نیازتهیه و تاپایان تعطیلات به همراه داشته باشید.

ادامه مطلب

داروهای فشار خون مانند مسدودکننده های بتا به حفظ ضربان آرام و درست قلب کمک می کنند. اگر به ناگاه مصرف این داروها را متوقف کنید، ممکن است با شرایطی مانند ضربان قلب سریع مواجه شوید.

ادامه مطلب

بدون اغراق همه ما ایرانیان حداقل یک بار در عمر خود استامینوفن مصرف کرده ایم.

ادامه مطلب

قرص‌هایی که در یک جعبه بزرگ روی هم انبار کرده‌اید را خالی کنید. از میان آن‌ها، گزینه‌های بسیاری برای دور ریختن می‌توانید پیدا کنید. متخصصان می‌گویند برخی از مواد مغذی ضروری را نمی‌توانید با یک قرص کوچک به بدنتان وارد کنید.

ادامه مطلب

محققان دریافتند مصرف داروهای تجویزشده برای درمان اسید معده در بیمارن مبتلا به سوزش معده یا زخم معده می تواند با افزایش ریسک بیماری کلیوی مرتبط باشد.

ادامه مطلب

مدیر کل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: حدود ۸۰ درصد دارو‌ها در کشور با نسخه عرضه می‌شوند.

ادامه مطلب