نتایج مطالعه اخیر نشان می دهد داروهای تنظیم کننده قندخون برای بیماران مبتلا به دیابت نوع۲ می تواند از شخص در برابر بیماری قلبی هم محافظت کند.

ادامه مطلب

رئیس کانون سراسری انجمن‌های مراکز درمان اعتیاد کشور، گفت: ارائه متادون در داروخانه‌ که محل حضور عموم جامعه است، به صلاح نیست.

ادامه مطلب

کارشناسان داروسازی در آمریکا سطح پایینی از ترکیبی سرطان‌زا را در نوعی داروی شناخته شده‌ی معده مشاهده کردند.

ادامه مطلب

نتایج یک بررسی علمی نشان می‌دهد، دادن قرص آنتی ‌بیوتیک به کودکان برای درمان سرماخوردگی ریسک بروز بیماری در بزرگسالی آنها را افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب

محققان دریافتند موفقیت ایمونوتراپی سرطان با مصرف آنتی بیوتیک‌ها کاهش می‌یابد.

ادامه مطلب

استادیار شنوایی شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی علل بروز مشکلات شنوایی را تشریح کرد.

ادامه مطلب

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: سال گذشته بیشترین تعداد داروی مصرفی توسط بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت، به ترتیب ۲۵۰ میلیون عدد متفورمین، ۲۴۴ میلیون عدد لوزارتان، ۲۳۴ میلیون عدد آترواستاتین و ۲۳۰ میلیون عدد آسپیرین بود.

ادامه مطلب

سرپرست واحد آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور با ارائه توصیه‌هایی برای به حداقل رساندن تداخل غذا و دارو، گفت: داروها را با نوشیدنی‌های داغ مخلوط یا مصرف نکنید، زیرا گرما عملکرد دارو را تغییر می‌دهد.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت و درمان بابیان اینکه طرح جمع‌آوری دفترچه‌های کاغذی از دست مردم در حال اجرا است، گفت: تنها راه جمع‌کردن مراکز ناصرخسرویی نسخه‌نویسی الکترونیکی است.

ادامه مطلب

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: کشور کمبودی در زمینه داروهای مبتلایان به ایدز ندارد.

ادامه مطلب

داروهای افسردگی به طور معمول برای رفع افسردگی در افراد غمگین تجویز می‌شوند اما این قرص‌ها کارکرد و تاثیرات پیچیده‌تری دارند.

ادامه مطلب

بدن انسان در مقابل آنتی‌بیوتیک مقاوم می‌شود و سوپرباکتری‌ها می‌توانند ماده ویژه‌ای را تولید کنند که اثربخشی آنتی بیوتیک را بشدت کاهش می‌دهد و مانع از رسیدن آن به سلول آسیب‌دیده می‌شود.

ادامه مطلب

داروهای مسکن حاوی اپیوئید مانند کدئین، کاربرد زیادی در پزشکی دارند اما مصرف بی‌رویه آنها برای هر دردی خطرناک است.

ادامه مطلب

داروهای مسکنِ حاوی اپیوئید مانند کدئین، کاربرد زیادی در پزشکی دارند اما مصرف بی‌رویه آنها برای هر ناراحتی از سردرد گرفته تا برخی دل‌دردها خطرناک است و متخصصان دارویی با ارائه تشبیهی در این باره می‌گویند که "با گلوله توپ به گنجشک شلیک نکنید."

ادامه مطلب

مصرف قرص‌های ضد بارداری می‌تواند مزایای زیادی برای بدن داشته باشد، چنین قرص‌هایی می‌توانند پوست شما را صاف و عادت ماهیانه را تنظیم و از بارداری ناخواسته پیشگیری کنند، اگر سال‌هاست که از این قرص‌ها استفاده می‌کنید، ترک آن می‌تواند کمی نگران کننده باشد، البته وجود چنین نگرانی‌هایی قابل درک است.

ادامه مطلب