قرص پروپرانولول را بدون مشورت پزشک مصرف نکنید. در ادامه با جزئیات کامل به بررسی داروی پرورپرانولول می پردازیم

ادامه مطلب

کوتیاپین دارویی ضدروان‌پریشی است که برای درمان اسکیزوفرنی، اختلالات افسردگی و دو قطبی تجویز می‌شود

ادامه مطلب

در این روزها از فواید امگا 3 بر بدن بسیار شنیده‌ایم، آیا از خواص این ماده خوراکی مهم اطلاعی دارید؟

ادامه مطلب

شرکت «مدرنا» اعلام کرد: دولت‌ها باید بین 25 تا 37 دلار برای هر دُز واکسن این شرکت پرداخت کنند که تقریبا برابر قیمت واکسن آنفلوآنزاست.

ادامه مطلب

شرکت انگلیسی آسترازنسا امروز اعلام کرد واکسن ساخته شده توسط این شرکت حدود 90 درصد بدون هیچ اثرات جانبی موثر واقع شده است.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت گفت: از سه مدل، کار تأمین واکسن کرونا را دنبال خواهیم کرد.

ادامه مطلب

واکسن کرونا آکسفورد توانسته از بروز علائم کووید-۱۹ در ۷۰ درصد افراد جلوگیری کند که نسبت به شرکت‌های رقیب یعنی مدرنا و فایزر کمتر است.

ادامه مطلب

یک عضو هیات علوم پزشکی ایران گفت: باید توجه کنیم هر چند تامین ویتامین D برای سلامت انسان بسیار ضروری است، اما استفاده نابجا و بیش از حد این ویتامین می‌تواند اختلالات مهم و ناگواری بر سلامت انسان به جای گذارد.

ادامه مطلب

مدیر گروه تحقیقات ویروس‌شناسی انستیتو پاستور با حضور در وبینار ایرنا در مورد واکسن کرونا با اشاره بر اینکه دانش ساخت واکسن در ایران قدیمی است، برآورد کرد: در شرایط کنونی احتمالا پروسه تولید، تولید انبوه و ورود واکسن ایرانی بیماری کووید ۱۹ به بازار تا تابستان ۱۴۰۰ طول خواهد کشید.

ادامه مطلب

سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) برای ترکیب آنتی‌بادی «ریجنرون» که در درمان بیماران مبتلا به کرونا نقش دارد، مجوز استفاده اضطراری صادر کرد. این دارو برای درمان دونالد ترامپ مورد استفاده قرار گرفته بود.

ادامه مطلب

شیوع کرونا بخش‌های مختلف حوزه سلامت جامعه را درگیر خود کرده است و در این میان کارکنان داروخانه‌ها از جمله افرادی هستند که با مراجعه کنندگانی که اکثر آنها بیمار بوده و برای دریافت دارویی که پزشک برای بیماران تجویز کرده، ارتباط مستقیم دارند و طبیعی است که با مشکلات متعددی مواجه شده و عموما در معرض خطر بیماری هم هستند.

ادامه مطلب

محققان انگلیسی اسپری بینی ابداع کرده اند که تا ۴۸ ساعت از ابتلا به کووید ۱۹ جلوگیری می کند.

ادامه مطلب

کلرال هیدراته دارویی است که به‌عنوان یک داروی آرامش‌بخش پیش از عمل جراحی تجویز می‌شود.

ادامه مطلب

واکسن کرونای شرکت فایزر/BioNTech و مدرنا احتمالاً باید در دو نوبت تزریق شوند. اما چرا واکسن کرونا و بیشتر واکسن‌ها دو نوبتی هستند؟ یکی از متخصصین مرکز پزشکی دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس به این سوال پاسخ داده است.

ادامه مطلب

قائم مقام معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: انجام به موقع واکسیناسیون گروههای هدف از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بحران کرونا نباید باعث به تعویق افتادن این مهم شود.

ادامه مطلب