یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی غذا را در تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از انواع سرطان و آلزایمر موثر دانست.

ادامه مطلب

یکی از شرکت‌های دانش بنیان موفق به تولید محلولی گیاهی برای درمان کم پشتی و ریزش مو شده است.

ادامه مطلب

دارچین، گیاهی است که از پوسته‌ی درونی درخت دارچین تهیه می‌شود. دارچین ادویه‌ای مشهور در تمام دنیاست که فواید زیادی برای سلامتی دارد، مانند کاهش ریسک دیابت، سرطان و بیماری قلبی. دو نوع دارچین وجود دارد:

ادامه مطلب

کاهش وزن، درمان سنگ کلیه، درمان تب و آبله و نقرس، رفع گرفتگی صدا و درمان شوره سر با مصرف خاکشیر درمان می‌شود.

ادامه مطلب

چای ماسالا که در بسیاری از مناطق با نام چای هندی نیز شناخته می شود یک نوشیدنی معطر و خوش طعم با خواص درمانی فراوان است. در ادامه با خواص چای ماسالا و نحوه تهیه و آماده کردن آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی جوانه را در سم‌زدایی از کبد، رفع کبدچرب و رفع گرگرفتگی در زنان یائسه موثر دانست.

ادامه مطلب

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله: «بِهْ بخورید که دل را جلا مى‏دهد. خداوند، هیچ پیامبرى را برنگزیده، مگر این که از بِهِ بهشت به او خورانده و نیروى چهل مرد را به او افزوده است.»

ادامه مطلب

در طب اسلامی وعده های اصلی غذا صبح و شب است. و ناهار نداریم. ناهار نخوردن و به جای آن استراحت قیلوله موجب سلامتی و تناسب اندام است و بالعکس شام نخوردن موجب زیان برای بدن است.

ادامه مطلب

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی جوانه را در افزایش شانس باروری، تقویت، طراوت و زیبایی پوست و مو موثر دانست.

ادامه مطلب

برای درمان ضرب دیدگی در طب سنتی، روش‌های مؤثری مانند استفاده از کمپرس سرد و گرم و نیز درمان‌های طبیعی بسیار زیادی مانند استفاده از روغن‌ها و یا عصاره‌های گیاهان دم اسب و ریشه پامچال و ... وجود دارد.

ادامه مطلب

یک کارشناس ارشدطب سنتی گفت:مصرف آب نارنج برای درمان فشارخون بالامفیداست.

ادامه مطلب

سرطان بیماری سخت علاجی است که هرچه زودتر برای درمان آن اقدام کنید نتایج بهتری عایدتان خواهد شد. شاید فکر کنید سرطان درمان ندارد اما علاوه بر اینکه امروزه درمان سرطان وجود دارد، حتی درمان گیاهی سرطان هم در دست تولید است.

ادامه مطلب

آشنایی با خواص شیربرنج و طرز تهیه آن را در ادامه خواهید خواند.

ادامه مطلب

یک پژوهشگر طب سنتی تاثیر گل سرخ در بهبود نوعی از سردرد را تشریح کرد.

ادامه مطلب

تربیت خانوادگی،سنگ بنای اصلی ساختمان وجودی انسان و در همه عرصه های علمی،فرهنگی،سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و فردی،کارسازترین عنصر است.اگر کسی در کودکی و در محیط خانه،روش درست برخورد با مشکلات را یاد گرفت،در اجتماع و در هنگام بزرگسالی نیز با مسائل به شکل متین و منطقی برخورد می کند.اگر پدر و مادر و سایر اعضای خانواده برای رسیدن به اهداف خود خشمگین نشوند و با مهر و محبت با سایر اعضاء برخورد کنند،بی تردید این شیوه انان بر روح و روان کودکان هم اثر می گذارد و انان را منطقی،پرورش می دهد.

ادامه مطلب