در طب اسلامی وعده های اصلی غذا صبح و شب است. و ناهار نداریم. ناهار نخوردن و به جای آن استراحت قیلوله موجب سلامتی و تناسب اندام است و بالعکس شام نخوردن موجب زیان برای بدن است.

ادامه مطلب

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی جوانه را در افزایش شانس باروری، تقویت، طراوت و زیبایی پوست و مو موثر دانست.

ادامه مطلب

برای درمان ضرب دیدگی در طب سنتی، روش‌های مؤثری مانند استفاده از کمپرس سرد و گرم و نیز درمان‌های طبیعی بسیار زیادی مانند استفاده از روغن‌ها و یا عصاره‌های گیاهان دم اسب و ریشه پامچال و ... وجود دارد.

ادامه مطلب

یک کارشناس ارشدطب سنتی گفت:مصرف آب نارنج برای درمان فشارخون بالامفیداست.

ادامه مطلب

سرطان بیماری سخت علاجی است که هرچه زودتر برای درمان آن اقدام کنید نتایج بهتری عایدتان خواهد شد. شاید فکر کنید سرطان درمان ندارد اما علاوه بر اینکه امروزه درمان سرطان وجود دارد، حتی درمان گیاهی سرطان هم در دست تولید است.

ادامه مطلب

آشنایی با خواص شیربرنج و طرز تهیه آن را در ادامه خواهید خواند.

ادامه مطلب

یک پژوهشگر طب سنتی تاثیر گل سرخ در بهبود نوعی از سردرد را تشریح کرد.

ادامه مطلب

تربیت خانوادگی،سنگ بنای اصلی ساختمان وجودی انسان و در همه عرصه های علمی،فرهنگی،سیاسی،اقتصادی،اجتماعی و فردی،کارسازترین عنصر است.اگر کسی در کودکی و در محیط خانه،روش درست برخورد با مشکلات را یاد گرفت،در اجتماع و در هنگام بزرگسالی نیز با مسائل به شکل متین و منطقی برخورد می کند.اگر پدر و مادر و سایر اعضای خانواده برای رسیدن به اهداف خود خشمگین نشوند و با مهر و محبت با سایر اعضاء برخورد کنند،بی تردید این شیوه انان بر روح و روان کودکان هم اثر می گذارد و انان را منطقی،پرورش می دهد.

ادامه مطلب

یک متخصص طب سوزنی حتماً به اصلاح وضعیت تغذیه‌ای و سبک زندگی بیمار (که عبارت از داشتن عادت غذایی خاص، زمان خواب‌وبیداری، میزان تحرک و نحوه برخورد با مشکلات زندگی است)، می‌پردازد.

ادامه مطلب

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی شربت را در درمان ذات الریه و رفع بی اشتهایی کودکان موثر دانست.

ادامه مطلب

از جمله خواص دمنوش جعفری جوان کردن پوست، از بین بردن سنگ کلیه، تقویت قوای جنسی، کاهش وزن و رفع افسردگی است. دمنوش جعفری خواص جعفری را در خود حفظ می‌کند.

ادامه مطلب

چای بعد از آب مصرفی ترین نوشیدنی جهان است. با این حال، ۷۸ درصد از چای مصرف شده در سراسر جهان چای سیاه است و فقط ۲۰ درصد چای سبز است. انواع چای، به استثنای چای گیاهی، از برگ های خشک تهیه می شود. سطح اکسیداسیون برگ ها نوع چای را تعیین می کند.

ادامه مطلب

دکتر سیدمهدی میرغضنفری متخصص فیزیولوژی در ارتباط با راهکارهای طب سنتی جهت پیشگیری از بلوغ زودرس در کودکان و نوجوانان،‌اظهار داشت: اکثر بیماری‌ها در طب سنتی راهکار پیشگیرانه دارند که بلوغ زودرس نیز از جمله این موارد است.

ادامه مطلب

مصرف سبزی کاسنی و دم کرده آن و به ویژه داروی ترکیبی کاسنی اگر مرد مصرف کند سبب افزایش احتمال پسردار شدن و اگر زن مصرف کند سبب افزایش احتمال دختردارشدن می گردد.

ادامه مطلب

یکی از نوشیدنی هایی که بسیار استفاده می شود سکنجبین است،با این حال در بعضی مزاج ها خالی از ضرر و زیان نیست و بهتر است به ذکر این زیانها بپردازیم تا در آن مواقع از خوردن آن اجتناب شود.

ادامه مطلب