مفهوم وابستگی در میان مردم متفاوت است اما در واقع زمانی وابستگی اتفاق می افتد که یک نفر خودش را بیشتر از طرف مقابل برای رابطه فدا می کند.

ادامه مطلب

پژوهش های روانشناسی-زبانشناسی نشان داده اند که بعضی از اختلافات و ناآرامی های خانوادگی ناشی از بی دقتی های زبانی و کلامی هستند.

ادامه مطلب

هر فردی که افسردگی مزمن دارد به احتمال خیلی زیاد مشکل تیروئید نیز دارد. این نه اغراق است و نه دروغ.

ادامه مطلب

نحوه ی شکل گرفتن شخصیت افراد بسیار مهم است اما شجاعت به نوعی ستون فقرات به حساب می آید که بدون آن افراد موقعیت های زیادی را در اجتماع از دست خواهند داد .

ادامه مطلب

حرف پدر‌ها تاثیر زیادی روی فرزندان دارد، از این رو باید در بیان حرف هایشان محتاط‌تر باشند. برخی جملات از سم هم برای کودکان بدتر است به طوری که هرگز نباید آن‌ها را بشنوند. اگر می‌خواهید بدانید که این جملات کدامند، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

ادامه مطلب

یک متخصص و کارشناس ارشد روانشناس بالینی گفت: سلامت روان همه‌ی ما تحت تاثیر پیوند دلبستگی است که در سنین مختلف ایجاد می‌شود.

ادامه مطلب

گاهی اوقات با نیم‌نگاهی به زندگی اطرافیانمان، گمان می‌کنیم که ازدواج آنها مطلوب، خوشایند، کمیاب، عجیب و غیرقابل دست‌یابی است. اما داشتن یک ازدواج رضایت‌مند به سهولت برای همه امکان‌پذیر است.

ادامه مطلب

ممکن است شما هم همان‌طور که من قبلاً تصور می‌کردم، فکر کنید که تکرار کارها را خسته‌کننده می‌کند، ذهن را کند می‌کند و لذت زندگی را از بین می‌برد. باید اعتراف کنم هنوز هم گاهی‌اوقات دربرابر روال شدن بعضی‌ کارها مقاومت می‌کنم.

ادامه مطلب

واقع‌بین باشید. وقت‌هایی هست که همسرتان ناراحت است. ممکن است این ناراحتی از دستِ شما باشد، ممکن هم هست که این ناراحتی به‌خاطر کسی یا چیزی باشد که ارتباطی با شما ندارد.

ادامه مطلب

یک روانشناس گفت: خانواده مهم‌ترین کانونی است که ارزش‌ها و باور‌های کودک در آن شکل می‌گیرد، بنابراین مانع کودکی کردن کودکان نشوید.

ادامه مطلب

بررسی زندگی افرادی که استرس را از خود دور کردند جلب است و می توان از آن درس‌هایی گرفت.

ادامه مطلب

یکی از دغدغه‌های مادران جوان در تربیت فرزند، کاهش میل شدید وابستگی اوست. عادتی که با چند ترفند ساده به راحتی از رفتارهای روزانه کودکان حذف می‌شود.

ادامه مطلب

اجبار در نگهداری از سالمندان برای برخی از خانواده‌ها چالشی جدی است،‌ موضوعی که با برخی راهکار‌های ساده به فعالیتی لذت بخش و سرشار از رضایت تبدیل می‌شود.

ادامه مطلب

دوست خوب یکی از چیزهایی است که هر کسی در دنیا به آن نیازمند است. شاید بدون اغراق بتوان گفت داشتن یک دوست خوب یکی از نعمت های خوب خدا در دنیاست. حال باید دید دوست خوب چه ویژگی هایی دارد

ادامه مطلب