یک روانشناس کودک گفت: استفاده از مواد محترقه و نارنجک‌ها ابزار مناسبی برای تخلیه هیجانات نیست.

ادامه مطلب

اگر می خواهید لحظات خوش و به یاد ماندنی و یک فضای گرم و صمیمی برای مهمان هایتان بسازید باید نکاتی را برای یک میزبانی خوب و عالی رعایت کنید.

ادامه مطلب

دکترای تخصصی روانشناسی عمومی در خراسان‌‌جنوبی با تاکید بر ضرورت مشاوره پیش از ازدواج، گفت: پیشنهاد می‌شود زوجینی که قصد ازدواج دارند، قبل از ازدواج با یک مشاور مشورت گرفته تا بتوانند با دید وسیع‌تر و با آگاهی بیشتر وارد این بعد از زندگی شوند.

ادامه مطلب

فرصت انتخاب و تصمیم گیری برای کودکان کلیدی اساسی برای اعتماد به نفس است. این موضوع به آنها اجازه می دهد که احساس قدرت کنند. آموزش تصمیم گیری را از سطوح ابتدایی شروع کرده و به تدریج پیشرفته تر کنید.

ادامه مطلب

گریه کردن چه به خاطر شکست عاطفی، شغلی و یا از دست دادن یکی از عزیزان باشد، یکی از جنبه های عادی زندگی است. گریه یکی از راههای بسیار خوب برای خالی کردن عواطف و هضم موقعیت‌های مشکل در زندگی است، اما هر وقت احساس کردید که بر عواطف خود کنترل ندارید و بی‌دلیل دوست دارید گریه کنید، قضیه جدی‌تر می شود. بانوی شهر از متخصصان خواسته تا دلایل گریه‌های بی‌دلیل و آسان را برای ما تشریح کنند:

ادامه مطلب

بخش مهمی از مسئولیتِ مراقبت از بچه‌ها در برابر سوء‌استفاده و آزار، به عهده ما بزرگ‌ترهای دلسوز است و بخش مهمی از این مسئولیت، آموزشِ چگونگیِ رفتار در موقعیت‌های خطرناک به کودکان و نوجوان‌هاست. مهم است ما بزرگ‌ترها از طریق گفت‌وگو در قالب نقاشی و بازی و نمایش، بچه‌ها را درباره خطراتی که ممکن است سلامت جسمی و روحی‌شان را به خطر بیندازد، آگــاه کنیم و به آن‌ها آموزش دهیم در چنین موقعیت‌هایی، چگونه رفتار کنند.

ادامه مطلب

یکی از توصیه‌های روان‌شناسان به والدین این است که آداب مهمانی را از همان ابتدای کودکی، باید به فرزند خود بیاموزند. چرا که ذهن کودک در همان ابتدا، شکل اجتماعی خاصی ندارد و تنها والدین کودک هستند که می‌توانند با الگوهای رفتاری خود، شیوه‌های صحیح برخورد را به آنان یاد دهند

ادامه مطلب

حسادت شکنجه ‌ای است که هر دو طرف رابطه را درگیر می ‌کند. یکی آرامشش را از دست می دهد و دیگری فکر می‌ کند ناعادلانه مورد قضاوت قرار گرفته است.

ادامه مطلب

یک روانشناس گفت: فرد وسواسی حتی زمانی که کار‌های تکراری را انجام می‌دهد باز هم رضایت ندارد و فقط یک آرامش موقت به دست می‌آورد.

ادامه مطلب

یک متخصص اطفال گفت: کنترل دخل و خرج خانه کار آسانی نیست، کودکی فرصت خوبی برای شروع آموزش مدیریت مالی به فرزندتان است.

ادامه مطلب

یک متخصص اطفال گفت: کنترل دخل و خرج خانه کار آسانی نیست، کودکی فرصت خوبی برای شروع آموزش مدیریت مالی به فرزندتان است.

ادامه مطلب

اگر تاملی دقیق نسبت به ازدواج موفق داشته باشید نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت.

ادامه مطلب

جدایی عاطفی میان زن و شوهر به شکل زندگی در یک خانه بدون هیچ ارتباطی به غیر از مکالمات ضروری، طلاق عاطفی نامیده می‌شود.

ادامه مطلب

بسیاری از ما در زندگی خود حاضر به پذیرش خطر تا حدی مشخص هستیم، اما گاه لازم است کمی بیشتر به خود فشار بیاوریم تا بتوانیم به قله ای که در افق دید خود داریم صعود کنیم.

ادامه مطلب

وقتی برای اولین بار دیگران را می بینیم، حتی پیش از آنکه با آن ها شروع به صحبت کنیم، درباره ی احساس مان به آن ها تصمیم می گیریم و درمورد توانایی های آن ها قضاوت می کنیم.

ادامه مطلب