شاید در گذشته ابتلا به شپش، اتفاقی حاکی از عدم رعایت بهداشت و دلیلی بر ضعف فرهنگی افراد بود. اما امروزه با شیوع گسترده شپش در مدارس و مهدکودک‌های همه مناطق شهری، این اتفاق لزوماً چنین معنایی ندارد و به گونه‌ای دیگر تعبیر می‌شود.

ادامه مطلب

محققان انگلیسی با انجام آزمایش بر روی اسباب بازی های قدیمی در برخی مهدکودک ها و پرورشگاه ها دریافتند، این دسته از اسباب بازی ها حاوی مواد سمی و خطرناک برای سلامت کودکان خردسال هستند.

ادامه مطلب

براساس گزارش مرکز ملی آمار سلامت آمریکا، حدود 14 درصد از بزرگسالان و تعداد رو به افزایش کودکان، تمرینات یوگا و مدیتیشن (تمرکز ذهن) را انجام می دهند.

ادامه مطلب

اکسن آنفلونزا برای کودکان و افراد بالای ۷۵ سال مزایای بسیار خوبی دارد.

ادامه مطلب

جویدن پاستیل یکی از دشمنان اصلی کبد شماست.

ادامه مطلب

بخوانید از خواص خرمای خیس خورده؛

ادامه مطلب

خربزه و انگور حاوی هیستامین‌اند و سرماخوردگی را تشدید می‌کنند.

ادامه مطلب

کافی است برگ‌های ریحان را خشک و آسیاب کرده سپس به خمیردندان اضافه کنید.

ادامه مطلب

زعفران به عنوان ادویه غذایی، دارای خواص بسیار مفیدی است.

ادامه مطلب

عادات روزانه، عواطف و احساسات انسان تاثیر مستقیمی بر عملکرد سلول‌های مغزی او دارد.

ادامه مطلب

فوائد متعدد سرکه سیب برای سلامت پوست از درمان آکنه گرفته تا از بین بردن شوره سر و درمان آفتاب سوختگی تایید شده‌ است.

ادامه مطلب

از آنجایی که تانن ها به طور طبیعی توسط گیاهان تولید می شوند، پژوهش ها نشان داده اند که احتمالا به روشی مشابه با پلی فنول های دیگر در بدن عمل می کنند و با ارائه خواص آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی می توانند به پیشگیری از بیماری کمک کنند.

ادامه مطلب

پژوهش‌های دانشمندان نشان می‌دهد انجام کارهای یدی و استفاده از دستان در حین انجام کار سبب افزایش توانمندی‌های مغز و کاهش اضطراب می‌شود. این موضوع در حالی است که سبک زندگی مدرن سبب کاهش استفاده انسان از دستانش شده است.

ادامه مطلب

هر فردی با توجه به مزاج، شرایط کلی بدن و سوء مزاج احتمالی ای که برای او عارض شده، گیاهان دارویی و دمنوش های مشخصی را می تواند استفاده کند.

ادامه مطلب

خستگی و احساس فرسودگی، رخوت و بی حالی، ریزش مو، بی قراری و ناراحتی، تنگی نفس یا مشکل در تنفس، تمرکز ضعیف، تپش قلب، حساسیت به هوای سرد، درد قفسه سینه، وزوز گوش‌ها، سردرد، تأثیر بر حس چشایی، خشکی زبان، مشکل در بلعیدن غذا، سندروم پای بی قرار، ناخن‌های خشک نیز از دیگر علایم کم خونی فقر آهن است.

ادامه مطلب