بررسی‌ها و تحقیقات پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهند که رابطه مستقیمی بین پرداخت وجه از سوی شرکت‌های داروسازی به پزشکان و افزایش تجویز داروها وجود دارد که این مسئله می‌تواند سبب ایجاد بحران و عواقب غیرقابل‌جبران شود.

ادامه مطلب

در بیشتر کشورهای جهان پزشکان به دلیل ماهیت چالش برانگیز شغل خود و مسئولیتی که در برابر سلامت عمومی مردم دارند، بیشترین درآمدها را ‌کسب می‌کنند.

ادامه مطلب

رئیسی گفت: نوبت اول طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در جنوب شرق کشور از ۶ بهمن و نوبت دوم آن چهارم تا هشتم اسفندماه اجرا می‌شود.

ادامه مطلب

مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران، از تهیه اطلس بیماری‌های نادر در کشور خبر داد.

ادامه مطلب

کارشناسان به تازگی فناوری‌ جدید را مخصوص مراقبت از پوست بدن رونمایی کردند.

ادامه مطلب

نخست وزیر انگلیس از برنامه دولت برای اجرای طرحی خبر داد که بر اساس آن ارتباط بیمار با پزشک از طریق اسکایپ برقرار خواهد شد.

ادامه مطلب

تیمی از پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا و مرکز مطالعات سرطان مورس در سن دیگو با روش درمانی موسوم به پزشکی فرد محور و با رویکرد درمان فردی، موفق شدند بیماران حاد سرطانی را درمان کنند.

ادامه مطلب

به جای گرفتن رژیم‌های خوراکی سخت و سنگین، کارشناسان با تلقین ذهنی به سراغ اصلاح رژیم خوراکی افراد رفتند.

ادامه مطلب

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: تا تیرماه ۹۸ حدود۱۰ هزار پرستار جذب مراکز درمانی می‌شوند.

ادامه مطلب

سرپرست وزارت بهداشت در حکمی دکتر قاسم جان بابایی را در سمت معاون درمان وزارت بهداشت ابقا کرد.

ادامه مطلب

مدیر عامل بانک سلولهای بنیادی بند ناف رویان ایران گفت: ایران با ذخیره سازی 110 هزار نمونه خون بند ناف هم اکنون بیشترین ذخیره در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب

رئیس کل سازمان نظام پرستاری، با عنوان این مطلب که وضعیت نیروی پرستاری در ایران پایین تر از کنیا و عراق است، گفت: حداقل ۱۵۰ هزار پرستار نیاز داریم.

ادامه مطلب

در ماه مه سال ۲۰۱۸ میلادی، دکتر تئودور آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مجمع جهانی بهداشت چشم اندازی جدید و برجسته برای سیزدهمین "برنامه عمومی کار" جهت حمایت از کشورها در دستیابی به تمامی اهداف مربوط به سلامت در بحث توسعه پایدار اتخاذ کرد.

ادامه مطلب

معاون بهداشت وزارت بهداشت، از پرونده الکترونیک سلامت، پزشکی خانواده و نظام ارجاع به عنوان سه اولویت نظام سلامت کشور نام برد.

ادامه مطلب

دکتر سعید نمکی، سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر مهدی پیرصالحی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

ادامه مطلب