محققان دریافتند که عامل ژنتیکی یک خطر مهم در ابتلای افراد به سرطان خون محسوب شده و بهتر است افرادی که یکی از بستگان درجه‌یک آن‌ها شامل والدین، خواهر و برادر یا فرزندان به این بیماری مبتلا شدند، حتماً تست غربالگری را انجام دهند.

ادامه مطلب

اعضای ۲ بیمار مبتلا به مرگ مغزی در استان قزوین با موافقت خانواده های آنها به بیماران نیازمند اهدا شد.

ادامه مطلب

عضو کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تحریم‌های دشمن کمبود دارو وجود نداشته و نیاز کشور در این زمینه تامین می‌شود.

ادامه مطلب

مدیر عامل سازمان انتقال خون درباره آمار پایین اهدای خون زنان ایرانی و باورهای غلط در این باره توضیح داد.

ادامه مطلب

مسئول چادرهای درمانی جمعیت هلال احمر ایران در کربلای معلی از ارائه خدمات درمانی تیم ۲۵ نفره متخصص از ساعت پنج صبح عاشورا به زائرانی که در این شهر حضور دارند، خبر داد و گفت: هر سال درمان جراحات ناشی از قمه زنی بخش مهمی از خدمات درمانی این تیم در عراق است.

ادامه مطلب

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به منظور سرعت در خدمات رسانی، آمبولانس های اورژانس ۱۱۵ در مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی مستقر می شوند.

ادامه مطلب

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های آن همیشگی است و مختص به زمان خاصی نیست، اما با توجه به نوعدوستی مردم و طرح نذر خون که چندسالی است در ایام محرم برگزار می شود، جوانان عزادارحسینی از اهدای خون استقبال می‌کنند.

ادامه مطلب

دانشجویان ایرانی مقیم شهر پکن، ظهر عاشورا مراسم نذر اهدای خون را برگزار می‌کنند.

ادامه مطلب

عضو هیئت مدیره نظام پرستاری تهران با انتقاد از نبود سیستم تشویقی و رفاهی برای پرستاران گفت: این در حالی است که وجود سیستم تشویقی به حفظ روحیه و کیفیت خدمات و مراقبت‌های پرستاری منجر می‌شود حال آن‌که متأسفانه همکاران تنها تهدید و تنبیه را می‌بینند.

ادامه مطلب

هشت مرکز اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی آماده خدمت رسانی به عشاق ابا عبدالله خواهند بود.

ادامه مطلب

رئیس سازمان اورژانس کشور، از آماده باش ۱۷ هزار نیروی فوریت پزشکی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد.

ادامه مطلب

دبیرکل سازمان ملل متحد: افزایش چشمگیر قیمت داروها و کاهش سهام موجود، همراه با افزایش خطر فساد و موانع توسعه صنعت داروسازی، همچنان بر بخش بهداشت و درمان تأثیر خواهد گذاشت که این امر می تواند منجر به افزایش مرگ و میر قابل پیشگیری و تأثیر منفی بر بهره مند شدن از حق سلامت شود.

ادامه مطلب

بعد از ظهر امروز یک قلب اهدایی که متعلق به آقایی ۲۰ ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، جهت پیوند به آقایی حدودا ۲۳ ساله به بیمارستان رجایی تهران منتقل شد.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دقایقی پیش با استقبال مسئولان استان سمنان و محلی به منظور سفری یک روزه به ایوانکی از توابع شهرستان گرمسار در غرب این استان وارد شد.

ادامه مطلب

آیا پزشک اجازه دارد فقط برای خواندن نتیجه آزمایش از بیمارش هزینه ویزیت مجدد دریافت کند؟

ادامه مطلب