میان هر چیز و خدای‌تعالی ممکن است حجابی وجود داشته باشد، مگر شهادت به وحدانیت او و دعای پدر برای فرزندش. اینجا دیگر هیچ حجابی در کار نیست

ادامه مطلب

مطالب زیر گزیده ای از توصیه ها و وصایای آیت الله سید علی قاضی (ره) است که به شاگردان و اطرافیان خود فرموده اند و ما آن ها را به اختصار ذکر می نماییم. باشد که کلامش چون صاعقه ای بر قلبمان بدرخشد و راهنمایمان در تاریکی ها باشد.

ادامه مطلب

خدا را پرستش کن و چیزى را شریک او قرار نده نمازهاى واجب را انجام ده و زکات واجب (حق مستمندان) را اداء کن و ماه رمضان را روزه بگیر.

ادامه مطلب

امام جعفر صادق علیه السلام در حدیثی گهربار فرموده‌اند: سه چیز است که اگر مؤمن از آنها مطلع شود، باعث طول عمر و دوام بهره مندى او از نعمت‏‌ها می‌شود.

ادامه مطلب

امیرالمومنین امام علی علیه‌السلام فرموده‌اند: از سه چیز نباید حیا داشت.

ادامه مطلب

انسان موجودی اجتماعی است که ارتباط و انس با دیگران از ضروریات زندگی او به شمار می‌رود و در این راستا قرآن کریم از بهترین الگو‌ها برای اجتماعی زیستن است.

ادامه مطلب

آیت‌الله ضیاءآبادی از اساتید اخلاق تهران می‌گوید: دنیاپرستان فقط پوست را فربه می‌کنند؛ زندگی ما همه‌اش پوست است؛ این خانه‌ها و فرش‌ها و مرکب‌ها همه پوست است. ما جان خود را از دست داده‌ایم و داریم پوست را چاق می‌کنیم!

ادامه مطلب

از آنچه متخصصان تغذیه و بهداشت کودک، پس از مدت‌ها تحصیل و آزمایش و تحقیق دریافته اند، نمایان می‌شود که آن‌ها نیز به همان دستور‌ها و مطالبی رسیده اند که پیشوایان دینی ما، قرن‌ها پیش از این، آن‌ها را به بهترین و کاملترین وجه بیان فرموده اند، به نحوی که دکتر صانعی می‌نویسد: از نوشته‌هایی که در این زمینه‌ها منتشر شده چنین برمی آید که شیر مادر هر قدر هم اندک باشد باز برای سلامت فرزند از هر شیر دیگری بهتر است.

ادامه مطلب

برخی از جوانان خوشبختی را در انتخاب دختر از خانواده ثروتمند و برخی ازدواج با دختر زیبا می‌دانند.

ادامه مطلب

خواندن همه سوره هاى قرآن موفقیت آور است. در عین حال براى موفقیت بیشتر در دنیا و آخرت، به خواندن برخى از سوره ها بیشتر تأکید شده است مانند سوره صافات,سوره ذاریات, سوره یس و سوره واقعه.

ادامه مطلب

در روزگاری که خیلی ها برای حل مشکلاتشان دست به کارهای خرافی و بعضا غیرشرعی روی می آورند مرحوم آیت الله بهجت راه کاری کارآمد ارائه می دهند که نیاز به اعتقاد و استقامت دارد.

ادامه مطلب

یکی از عواملی که انسان زندگی اجتماعی را بر زندگی فردی ترجیح می دهد این است که انسان در برآورده ساختن نیازهای زندگی خود نیازمند همیاری و همکاری هم نوعان خود است و نوعی تقسیم کار را در اجتماع پذیرفته است.

ادامه مطلب

صدقه دادن یکی از آموزه هایی است که در دین اسلام بدان سفارش شده است و آثار متعددی هم برای آن گفته می شود. از دفع بلا تا طولانی شدن عمر و.. .

ادامه مطلب

این روزها غوغایی از زمین و آسمان به واسطه میلاد برترین انسان عالم بر پاست؛ میلاد شخصیتی بزرگ که لزوم تأسیس دانشکده پیغمبرشناسی را در دنیا به ضرورتی اجتناب‌ناپذیر تبدیل کرده تا در ذیل آن به عمق شخصیت والای وجودی و رهنمودهای پیامبر خاتم(ص) دست یابیم.

ادامه مطلب

از منظر علم پزشکی تعریف دقیقی که از سوی همه فرهنگها مورد قبول باشد برای 'سلامت معنوی' ارائه نشده است. وجود خلاء فعالیتهای علمی در بحث درمانگری معنوی، طی سالهای اخیر توجه محققان را در حوزه های روانشناسی، روانپزشکی، علوم حوزوی و طب سنتی به ویژه پس از تشکیل 'دانشکده های طب مکمل' به خود معطوف کرده است.

ادامه مطلب