حافظ نوجوان کل قرآن کریم با بیان اینکه بعد از حفظ قرآن، نتایج زیادی در خود مشاهده کردم، گفت: یکی از بزرگ‌ترین نتایج به دست آوردن اعتماد به نفس است که همیشه گمان می‌کنم یک پشتوانه قوی و حامی بزرگ دارم.

ادامه مطلب

قرآن کریم در قالب یک داستان، معیاری بسیار مهم برای انتخاب همسر را بیان می‌کند.

ادامه مطلب

اگر انسان‌ها از طاغوت ها فرمان نمی بردند و خدا را رب خود قرار می‌دادند، جهان اسلام به فساد کشیده نمی‌شد و خون‌ها ریخته نمی شد.

ادامه مطلب

رحمت و مغفرت خداوند بر بندگانش تا حدی است که گاهی به واسطه اعمالی گناهان آنها را به خوبی تبدیل می کند.

ادامه مطلب

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیر خانه قرآن روستایی ولی عصر هروی، با بیان اینکه اشاعه و تبیین فرهنگ قرآن‌خوانی در جامعه یک کار ارزشمند است، گفت: حفظ و قرائت قرآن، موجب تقویت حافظه شده و در نتیجه در زندگى مسلمان تأثیر مى‌گذارد.

ادامه مطلب

پیامبر اکرم(ص) فرمود: هرکس کودک را چنان تربیت کند که کلمه «لا اله الا الله» را بگوید و این مضمون شیره جانش شود، خداوند در روز قیامت از آن مربی حساب نخواهد کشید.

ادامه مطلب

آیت ‌الله بهجت(قدس ‌سره) مرتبطین خود را به خواندن نماز روز پنجشنبه توصیه می‌ کردند و می ‌فرمودند: «آیت ‌الله سید مرتضی کشمیری هر وقت این نماز را می ‌خواند، هدیه‌ای برای او می ‌رسید».

ادامه مطلب

ربا واقعا جنگ با خداست، ربا بین بندگان خدا جنگ ایجاد می کند. کمبود مالی و فقر در جامعه درگیری ایجاد می کند پس باید آن را برطرف کنیم. اگر نظام این مسایل را بر طرف کرد کم کم درگیری ها می خوابد و می شود از اخلاق صحبت کرد.

ادامه مطلب

«ظهور» به عنوان یک پدیده اجتماعی، با رویکرد جامعه شناختی قابل تعریف است. رویکرد جامعه شناختی دارای اقتضائاتی است که در حوادث اجتماعی، از جمله حادثه ظهور ساری و جاری است.

ادامه مطلب

بیماری، فرد را مستعد اختلالات روانی متعددی می‌کند که این مسئله سیر بهبود بیماری و سلامت جامعه را متاثر می‌سازد و آشنایی افراد به ویژه پرسنل درمانی به ویژه پزشک و پرستاران با تکالیف مختلف در ارتباط با بیمار را بر اساس روایات ضروری می‌کند.

ادامه مطلب

خداوند آرامش و احترام خاص بهشتیان را به این صورت، بیان مى‌کند: «این در حالى است که آنها بر تخت‌ها در آن تکیه کرده‌اند، و انواع میوه‌هاى فراوان و نوشیدنى در اختیار آنها است» هر زمان آن را مى‌طلبند، فوراً نزد آنها حاضر مى‌شود.

ادامه مطلب

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: خانواده مهم‌ترین عنصر تعالی شخصیت است؛ همانطور که یک نهال، بدون ریشه و آبیاری تبدیل به درخت بارور نمی‌شود، کودک هم اگر خانواده‌ای اصیل نداشته باشد، بدون یاری پدر و مادرش نمی‌تواند شکوفا شود و رشد و تعالی پیدا کند.

ادامه مطلب

امام صادق(ع) در روایتی به عملی اشاره کردند که ثواب آن به دلیل بلندی مقامش نزد خدا در قرآن نیامده است.

ادامه مطلب

وقتی انسان به فکر حل مشکلات مردم است خداوند به او نظر ویژه دارد.

ادامه مطلب

آیت الله مجتهدی تهرانی(ره)با ذکر حدیثی از امام صاذق(ع) از اهمیت خواندن نماز می گوید

ادامه مطلب