قائم مقام پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در خصوص تاثیر دعاهای مفاتیح الجنان در حوزه مسائل بر سلامت، بیان کرد: یقین این است که دعاهای که از ائمه معصومین رسیده به طور کلی تاثیر عمومی در احوالات انسان دارد.

ادامه مطلب

پیامبر اکرم(ص) در بیان روایتی رمز چهره شاداب را عنوان کردند.

ادامه مطلب

آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: مصالح و مفاسد هم جسمانی و هم روحانی است و غذای حرام افزون بر جسم، روح انسان را نیز تحت الشعاع قرار می‌دهد تا آنجا که فرموده‌اند غذای حرام مانع استجابت دعاست.

ادامه مطلب

حضرت رضا(ع) می فرماید: هرگاه تو را سحر کردند، دست خود را تا برابر چهره‌ات بالا بیاور و بگو: «بسم‌الله العظیم، بسم‌الله العظیم، رب العرش العظیم»

ادامه مطلب

تعالیم‌آیین حیات‌بخش اسلام که حتی کوچک‌ترین مسائل بشری را بدون پاسخ نگذاشته است، از همان بدو تولد نوزاد برای او برنامه‌ها و روش‌های متعددی دارد که عمل به‌آنها ضامن سعادت و سلامت همیشگی انسان است.

ادامه مطلب

پزشکان و متخصصان بالینی باید زندگی معنوی بیماران را بپذیرند و به آن احترام بگذارند و همیشه مداخلات را بیمار ـ محور قرار دهند. شناسایی نگرانی‌های معنوی بیماران می‌تواند به عنوان یک بخش اساسی از پزشکی بیمارمحور و علوم انسانی متعهد به ارزش‌های الهی تلقی شود.

ادامه مطلب

کسى که به خدا ایمان دارد و عبادت ‏هاى طاقت‏ فرسا هم انجام مى‏ دهد ولى امام لایقى از طرف خدا ندارد، تلاشش بى‏ فایده است.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت در سخنرانی پیش‌از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به رشد ۲ برابری افسردگی در ایران دستورات دینی را موجب کاهش بیماری‌های اعصاب و روان دانست.

ادامه مطلب

مردها معمولاً با مسائل مشکل‌تری در جامعه برخورد دارند، زن ها می‌توانند به آنها روحیه بدهند. می‌توانند خستگیِ آنها را از تنشان بیرون کنند. به آنها تبسّم کنند.

ادامه مطلب

همین‌که از گناه پشیمان و خسته هستید و دیگر نمی‌خواهید این وضعیت ادامه پیدا کند توبه تحقق‌یافته است و باید سعی کنید که با تقویت ایمان و اراده دیگر به سراغ گناه نروید و این کار به‌تدریج حاصل می‌شود.

ادامه مطلب

گروه اجتماعی: خودنمایی، تربیت خانوادگی، دوری از خدا، چشم و هم‌چشمی، وسواس، ثروت اضافی، طغیان و استکبار، استعمار هشت عامل است که می توان زمینه اسراف را در فرد مهیا سازد.

ادامه مطلب

مقدمه یک ازدواج موفق، انتخاب همسر شایسته است اما در این میان باید ملاک‌های شایستگی را به درستی و از منابع متقن شناخت.

ادامه مطلب

کارشناس ستاد اقامه نماز قم گفت: از ویژگی‌های یاران امام زمان(عج) خوش‌اخلاقی است، حسن خلق کمندی است که دیگران را در دام محبت اسیر می‌کند عفو و گذشت و بلند نظری انسان عامل محبت دل‌های دیگران است.

ادامه مطلب

امام جمعه شیروان خطاب به نسل جوان گفت: بهترین راه سعادت، قرار گرفتن در مسیر قرآن و تعالیم دینی است.

ادامه مطلب

اینروزها سادگی و صمیمیت سفره‌های ایرانی، جایگزین میهمانی‌های مجلل و رنگارنگی شده که علاوه بر هزینه‌های بالا، مروج فرهنگ‌های غلط ازجمله چشم و هم چشمی است.

ادامه مطلب