اگر از مشکل نفخ شکم رنج می برید ،کمی دست نگه دارید و به سوی داروهای شیمیایی نروید ، شما می توانید با انجام این 4 حرکت ورزشی بدون دارو نفخ شکم خود را درمان کنید.

ادامه مطلب

خیلی‌ها فکر می‌کنند نوشیدن آب حین و فوراً بعد از ورزش کار درستی نیست. اما دانشمندان و ورزشکاران حرفه‌ای دقیقاً برعکس فکر می‌کنند: شما نباید بدنتان را از آب محروم کنید. در این مطلب برایتان می‌گوییم اگر به سیگنال‌های بدنتان توجه نکنید و آب ننوشید چه اتفاق‌هایی خواهد افتاد.

ادامه مطلب

آگاهی از میزان سوزاندن کالری با ورزش می‌تواند شما را در مسیر بهبود تناسب اندام قرار دهد. در ادامه با میزان سوزاندن کالری در ورزش‌هایی مانند دویدن، پیاده روی سریع، شنا، طناب زدن، فوتبال، ورزش های راکتی، بالا رفتن از پله، بوکس، ورزش‌های زمستانی، دویدن بر روی تردمیل و درازنشست آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب

بعد از گذشت سالها از زندگی مشترک ممکن است آنقدر با همدیگر احساس راحتی کنیم که آن همه جزئیاتی که زمانی برای‌مان اهمیت داشتند دیگر حتی به ذهن‌مان خطور هم نکنند.

ادامه مطلب

چند روز عادت ماهیانه بهانه‌ی خوبی است برای اینکه همه‌ی کارها را رها کنید و روی تخت‌خود یا کاناپه جلوی تلویزیون دراز بکشید و چیپس نمک و سرکه‌ای بخورید! اما این پاکت چیپس شکم پف‌کرده و بقیه‌ی آثار بدی که بر بدن‌تان می‌گذارد را از بین نمی‌برد اما ورزش می‌تواند. در اینجا نکاتی را برای‌تان آورده‌ایم که به هنگام عادت ماهیانه چطور باید ورزش کنید و شما هم این نکات را بخاطر بسپارید.

ادامه مطلب

حتماً شنیده‌اید که بعضی از افراد علی رغم تلاش و تمرین زیاد در ورزش بدنسازی به سختی عضله می‌سازند یا سایز عضلات خود را افزایش می‌دهند. خیلی خسته کننده است که به سختی تلاش کنید، اما نتیجه‌ای نگیرید، حتی بعد از ماه‌ها تمرین کردن. بیشتر ما دوست داریم فوراً به تنیجه برسیم. بدون تردید ژنتیک در سرعت و میزان رشد عضلانی ما نقش دارد. بعضی از افراد نسبتاً سریع عضله می‌سازند در حالیکه عده‌ای دیگر باید سخت تمرین کنند و بیشتر پروتئین مصرف کنند تا رشد عضلانی داشته باشند.

ادامه مطلب

ورزش کردن برای حفظ سلامت همواره توصیه می شود اما در سراسر جهان زنان تمایل کمتری به انجام تمرین‌های ورزشی دارند.

ادامه مطلب

پیاده روی و دویدن، احتمالاً ساده ترین راهها برای شروع ورزش هستند. شما می توانید آنها را تقریبا در هر جایی و در هر زمانی انجام دهید و تمام چیزی که به آن نیاز دارید، فقط یک جفت کفش خوب است. بعلاوه، هیچ منحنی یادگیری وجود ندارد شما از زمانی که یک کودک نوپا بودید، می دانستید که چطور بدوید.

ادامه مطلب

دو نوع ورزش روند پیر شدن را کندتر می کنند.

ادامه مطلب

واریس تورم و بزرگ شدن رگ‌ها در عضلات بدن است. این عارضه بیشتر در اندام‌های پایینی بدن و پاها بوجود می‌آید. درمان واریس با ورزش طی انجام فعالیت‌هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و همچنین انجام حرکات مخصوص پایین‌تنه امکان پذیر است.

ادامه مطلب

شما حتی اگر از آب هم می‌ترسید، می‌توانید در هر سنی و بدون در نظر گرفتن توانایی‌هایتان، شنا کردن را یاد بگیرید! با وجود اینکه بعضی‌ها می‌توانند بدون آموزش‌های رسمی، مقدمات شنا را یاد بگیرند، اما بهترین و موثرترین راه برای یادگیری این مهارت، این است که زیر نظر یک مربی شنای شایسته تمرین کنید.

ادامه مطلب

اولین نکته برای ورزش کردن در تابستان شروع تدریجی آن است. در این فصل باید دقت داشته باشید که شروع ورزش به طور ناگهانی و یا با شدت بالا می تواند خیلی زود شما را زده ویا حتی بیمار کند.

ادامه مطلب

آیا از آهسته دویدن به مدت ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت در هر روز خسته و کسل شده‌اید؟ آیا استفاده دستگاه الپتیکال هم بعد از مدتی برایتان خسته کننده می‌شود؟ اگر چیزی را تغییر ندهید، حتی دوچرخه زدن هم می‌تواند کاملا سخت و ناخوشایند شود.

ادامه مطلب

فرهنگ آپارتمان‌نشینی، زندگی مدرن شهری و کمبود وقت باعث شده است سلامت جامعه به خطر بیفتد و مهم‌ترین راه مقابله با این خطر بزرگ، ورزش است.

ادامه مطلب

بسیاری از افراد برای اینکه وزن بیشتری از دست دهند یا با سرعت بیشتری وزن کم کنند، به دنبال افزایش میزان تعریقشان هستند. به احتمال زیاد پوشیدن سویشرت یا یک لباس گرم، در شرایط خاصی باعث افزایش تعریق می‌شود، اما به این معنی نیست که کالری بیشتری سوزانده می‌شود!

ادامه مطلب