کاهش وزن و خوش‌اندام باقی ماندن نیازمند سوزاندن کالری بیشتر نسبت به مقدار کالری مصرفی می‌باشد. بنابراین ورزش کردن و انجام فعالیت‌های حرکتی می‌توانند نقش موثر در سوزاندن کالری داشته باشد.

ادامه مطلب

بسیاری از افراد برای کاهش وزن ورزش می‌کنند. با این حال تحقیقات جدید نشان داده است که اگر ورزش بیش از حد باشد و مرتباً انجام شود ممکن است باعث شود که کاهش وزن صورت نگیرد.

ادامه مطلب

یکی از شایع ترین دلایل درد پاشنه پا التهاب پلانتار است.

ادامه مطلب

ورزش کردن در اوقات مشخصی از روز، باعث تغییراتی در عملکرد بدن و حصول نتیجه‌ی بیشتر می‌شود. زمان‌هایی در روز وجود دارند که نتیجه‌گیری از ورزش را سریع‌تر می‌کنند.

ادامه مطلب

برخی توصیه‌های ورزشی پایه و اساس علمی درستی ندارند اما در بین ورزشکاران بسیار گفته می‌شوند و ممکن است که موجب راهنمایی غلط و تمرینات اشتباه شوند.

ادامه مطلب

برای محافظت از زانو و پیشگیری از آسیب‌های آن، راه‌ها و تمرینات متعددی وجود دارد که در ادامه با تعدادی از آن‌ها آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب

مطالعات جدید نشان داده است که ورزش بیش از ۹۰ ‌دقیقه در یک روز برای سلامت ذهن و روان مناسب نیست.

ادامه مطلب

به چالش کشیدن مغز می تواند به حفظ هوشیاری مغز کمک کرده و با افزایش سن قدرت حافظه حفظ شود.

ادامه مطلب

با خواندن تیتر، احتمالاً تعجب کردید که مگر ورزش هفت دقیقه‌ای هم وجود دارد!؟ بله، طراح این برنامه ورزشیِ هفت دقیقه‌ای، شخصی به نام «کریس جوردن»، دارای مدرک تحصیلیِ فیزیولوژیست ورزشی است که ادعا می‌کند برنامه ورزشی‌اش مبنای علمی داشته و باعث بالا رفتنِ ضربان قلب و عضله‌سازی می‌شود. پیش از بررسیِ این برنامه ورزشیِ عجیب، در ابتدا لازم است که به آمار تحرک در ایران نگاهی بیندازیم.

ادامه مطلب

حرکات نرمشی برای درد کتف، حرکات بسیار ساده اما کاربردی هستند که اگر به طور مداوم انجام شود قطعا نتیجه‌بخش خواهند بود. اصولا درد کتف حاصل از بد نشستن و بد ایستادن و همچنین استفاده بیش از حد از عضلات کتف و شانه است. حرکات کششی مانند حرکت کششی دیوار، حرکت کششی دستگیره در و ... می‌توانند شما را در بهبود این درد یاری کنند.

ادامه مطلب

متخصصان بریتانیایی با انجام تحقیقات به این نتیجه رسیدند که ورزش قادر است خطر ابتلا به بیماری های قلب و عروق در افراد مسن را رفع کند. فعالیت بدنی بهترین روش ضد پیری است.

ادامه مطلب

محققان معتقدند افرادی که قصد کاهش وزن دارند، با انجام حرکات کششی می‌توانند بدن خود را دوباره شکل دهند.

ادامه مطلب

همه کسانی که دلشان می‌خواهد سرحال و پرانرژی، سالم و تناسب اندام داشته باشند بهتر است در هر سنی از ورزش و پروتئین غافل نشوند. ولی برای کسانی که بالای ۴۰ سال سن دارند ،می گوییم چرا باید پروتئین مصرف و چرا باید در تمرین‌های ورزشی و نرمشی از وزنه استفاده کنند.

ادامه مطلب

ورزش‌های ریلکسی و کششی مناسب‌ترین گزینه برای خانم‌ها هستند.

ادامه مطلب

در حالی که دمای هوا در سراسر دنیا افزایش چشمگیری داشته است و گرمای هوا در تابستان امسال به نوعی بی‌سابقه به نظر می‌رسد، بسیاری از افراد نگران ورزش کردن در این دمای بالا هستند.

ادامه مطلب