تا صحبت از کالری سوزی و لاغر شدن به میان می آید، همه به فکر دویدن و روی تردمیل رفتن می افتند. تصورشان این است که هیچ ورزشی بیش از دویدن کالری سوزی نداشته و با دویدن سریعتر از هر ورزش دیگری به آرزوی لاغری دست خواهند یافت. اما آیا واقعاً همینطورست که فکر می کنند؟! بله، تاحدودی این باور درست است. زیرا ورزشهای هوازی باعث کالری سوزی می شود و دویدن نیز یکی از همین ورزشهای هوازی است. اما اگر کسی از دویدن خوشش نیاید یا فضای کافی برای اینکار را نداشته باشد تکلیف چیست؟ آیا جایگزینی وجود دارد؟ بله خوشبختانه ورزشها و انتخابهای بسیار زیادی وجود دارد که می تواند کوره کالری سوزی تان را روشن کند و حتی بیشتر از دویدن برایتان کالری سوزی داشته باشد.

ادامه مطلب

اگر می خواهید سبک زندگی سالم را پیش بگیرید بهتر است ورزش کردن را جز برنامه اصلی روزانه خود قرار دهید. برای بسیاری از افراد به ویژه مادران تعیین زمان مشخص برای باشگاه رفتن دشوار است به همین خاطر پیاده روی یا دویدن پیشنهاد می شود.

ادامه مطلب

برخی از ورزش‌ها در یک بازه زمانی معین میزان کالری بیشتر مصرف می‌کنند، با انجام روزانه این ورزش‌ها می‌توان سریع‌تر به وزن ایده آل خود رسید.

ادامه مطلب

محققان به تازگی دریافتند افرادی که با سرعت کمتری پیاده روی می‌کنند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری زوال عقل قرار دارند.

ادامه مطلب

گاهی اوقات مرتب به باشگاه رفتن مثلا دو روز در هفته مشکل است چه برسد به هفت روز هفته. اما بعضی خانم ها هستند که با وجود این که هر روز به باشگاه می روند باز هم اشتیاق خود را از دست نمی دهند. چگونه چنین چیزی ممکن است؟ بیایید با خواندن این مطلب به راز آن ها پی ببریم.

ادامه مطلب

برای ورزشکارانی که به‌طور منظم باشگاه می‌روند، آماده‌کردن ساک ورزشی کار معمول و راحتی به حساب می‌آید. شاید شما ایده ایجاد یک چک لیست برای ملزومات ساک ورزشی را مسخره کنید، اما وقتی‌ یک روز فراموش کنید که کتانی ورزشی‌تان را همراه ببرید، همان موقع است که تهیه یک چک لیست، بیشتر مورد توجه شما قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب

بیشتر افرادی که خواهان اندامی متناسب هستند با مشکل آب کردن چربی‌های بازو مواجه‌اند در حالی که این چربی‌ها به راحتی و با انجام تمرینات مناسب از بین می‌روند.

ادامه مطلب

بیشتر افرادی که خواهان اندامی متناسب هستند با مشکل آب کردن چربی‌های بازو مواجه‌اند در حالی که این چربی‌ها به راحتی و با انجام تمرینات مناسب از بین می‌روند.

ادامه مطلب

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند انجام فعالیت بدنی مرتب می تواند از ابتلا به 40 نوع بیماری شایع مزمن مانند دیابت ، سرطان روده بزرگ (کولون)، سرطان سینه، فشار خون، بیماری های عروقی، چاقی ، پوکی استخوان، افسردگی و اضطراب پیشگیری کند.

ادامه مطلب

تمامی افراد می‌خواهند قدی بلند و کشیده داشته باشند؛ یکی از راه‌های دسترسی به این امر انجام ورزش‌های کششی مناسب است.

ادامه مطلب

یک متخصص اطفال گفت: به هم رسیدن زانو‌ها، پای ضربدری و پا پرانتزی بخشی از فرایند طبیعی راه افتادن در کودکان است.

ادامه مطلب

اگر فکر می‌کنید بازی و ورزش کودکان فقط وقتی مفید است که به‌صورت حرفه‌ای انجام شود، باید بدانید که نظرتان کاملاً اشتباه است. تحرک، بازی و فعالیت‌های ورزشی برای کودکان در هر سنی بسیار مهم و ضروری است؛ زیرا باعث ایجاد نشاط و رشد و تکامل آن‌ها می‌شود. برای هر سنی یک نوع بازی و ورزش برای کودک مفید و جذاب است؛ پس باید ببینید که کودک شما از چه نوع ورزشی لذت می‌برد.

ادامه مطلب

مطالعه اخیر محققان نشان می دهد بالا رفتن از پله ها سلامت قلب را تقویت می کند.

ادامه مطلب

سوالی که در ذهن خیلی از افراد درگیر کاهش وزن وجود دارد : عرق کردن شما را لاغر می کند ؟ فردی که کمتر عرق می کند دیرتر لاغر می شود؟ برای کاهش وزن سریعتر باید بیشتر عرق کنیم؟ پاسخ را بخوانید.

ادامه مطلب

برای خیلی از ورزشکاران، صدا دادن مفاصل هنگام ورزش و یا راه رفتن و حتی نشستن، بسیار نگران‌کننده و آزاردهنده است. گاهی این صدا به‌صورت خِرت خِرت و شبیه به ساییده‌شدنِ دو چیز روی هم است؛ در واقع مفاصل بسیاری از افراد، هنگام حرکت صدا می‌دهد.

ادامه مطلب