تحقیقات نشان داده است که پروبیوتیک های موجود در ماست و مکمل ها می تواند به بهبود تفکر و حافظه افراد مبتلا به بیماری آلزایمر کمک کند. در یک کارآزمایی بالینی که شامل 52 نفر شرکت کننده مبتلا به آلزایمر بود، کسانی که روزانه مقدار مشخصی از باکتری های لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم را به مدت 12 هفته مصرف کردند، نتایج آزمون های اندازه گیری اختلال شناختی در این افراد پیشرفت و بهبود را نشان داد. در مقابل، کسانی که مکملهای پروبیوتیک استفاده نکردند، در همان مدت عملکرد ذهنی شان تضعیف شد.

ادامه مطلب

سخنگوى سازمان غذا و دارو درباره کمبود داروى وارفارین و ورود محموله دارویى از فنلاند توضیح داد.

ادامه مطلب

معاون وزیر بهداشت با اشاره به تخصیص ۳.۵ میلیارد دلار ارز دولتی برای واردات دارو، تجهیزات و مواد اولیه دارویی، گفت: اولویت تخصیص ارز برای تامین مواد اولیه تولیدکنندگان دارو است.

ادامه مطلب

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی با اشاره به معضل کمبود دارو در دنیا گفت: با همکاری شرکت‌های داروسازی می‌توان بر مشکل غلبه کرد.

ادامه مطلب

عضو کمیته کشوری آنفولانزا گفت: سال گذشته حدود ۶۵۰ هزار نفر بر اثر ابتلا به آنفولانزا در دنیا فوت کرده‌اند.

ادامه مطلب

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: به طور کلی کمبود دارو‌های شیمی درمانی وجود ندارد.

ادامه مطلب

پوکی استخوان یکی از بیماری هایی است که در قدیم افراد سالمند به آن مبتلا می‌شدند اما به مرور زمان و عوامل زیادی از جمله تغذیه نامناسب، عدم تحرک و عوامل متعدد دیگری این بیماری به قشر جوان سرایت کرد و متاسفانه افراد زیادی به این بیماری مبتلا شدند

ادامه مطلب

محققان معتقدند آسپرین می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در زمینه کاهش ریسک ابتلا به عفونت HIV استفاده شود.

ادامه مطلب

مطالعات جدید محققان موسسه بهداشت جورج در استرالیا نشان می دهد استفاده از قرص ترکیبی فشار خون در درمان این عارضه بسیار موثرتر است.

ادامه مطلب

محققان هشدار می دهند مصرف منظم داروهای بیخوابی و اضطراب موسوم به «بنزودیازپین ها» با افزایش ریسک ابتلا به آلزایمر مرتبط است.

ادامه مطلب

دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت که چند روزی است ادعاهایی مبنی بر احتکار دارو توسط او مطرح است، به این ادعاها پاسخ داد.

ادامه مطلب

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که بسیاری از ما انجام می‌دهیم، تقسیم کردن داروها به دو دسته در ذهنمان می‌باشد: دسته‌ی اول گروه امن، داروهایی که برای استفاده آن‌ها نیازی به تجویز پزشک نیست و خودمان می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم و دسته‌ی دوم گروه خطرناک، داروهایی که برای استفاده باید حتماً تجویز پزشک وجود داشته باشد.

ادامه مطلب

یافته های مطالعه ای نشان می دهد مصرف قرص های آرام بخش و خواب آور قوی به ویژه در بازه زمانی طولانی، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می دهد.

ادامه مطلب

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: گران فروشی درحوزه دارو به عنوان یک کالای استراتژیک چیزی جز عدول از قانون نیست.

ادامه مطلب

«کم رانت نداشت»؛ این گفته یکی از کارمندان شرکت دختر یکی از وزرای دولت یازدهم است؛ کسی که هفته گذشته اعلام شد یک انبار داروهای احتکارشده از او شناسایی و کشف شد.

ادامه مطلب