هدر دادن غذا مانند دزدیدن غذا ازسفره فقرا و نیازمندان است. بسیاری از افرد غذای خود را کامل تمام نمی‌کنند و دور می‌ریزند، اگر این مسئله به یک عادت تبدیل شود بسیار خطرناک است. آمار‌ها نشان داده سالانه ۳.۷ تریلیون سیب هدر می‌رود. در ادامه چند راه برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی پیشنهاد می‌کنیم:

ادامه مطلب

سرپرست انجمن سلیاک خوزستان در خصوص علایم، راه های پیشگیری و کنترل بیماری سلیاک و وضعیت آن در خوزستان نکاتی را بیان کرد.

ادامه مطلب

علایم میگرن گاهی قبل از شروع حمله میگرن مشاهده می شوند. شناخت علایم میگرن می تواند به پیشگیری از دردهای شدید کمک کند.

ادامه مطلب

چاقی ناشی از رژیم غذایی پرچرب با تغییراتی در باکتری‌های روده همراه است که با تغییر در ساختار شیمیایی مغز می تواند عامل بروز افسردگی و اضطراب باشد.

ادامه مطلب

برخی اوقات، می‌توانید به سادگی غذاهایی را انتخاب کنید که خواص ضد پیری دارند (نگران هم نباشید، خوشمزه‌اند!) مواقع دیگر که انتخاب‌های خوبی ندارید، مکمل‌های غذایی در دستور کار، خواهند بود.البته محصولات زیبایی هم هیچوقت ضرر ندارند. در این مطلب با چهار عامل تقویتی سلامت آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کنند ظاهر و باطنی فوق‌العاده داشته باشید.

ادامه مطلب

خون بند ناف که به عنوان خون جفتی شناخته شده، خونی است که در جنین در حال تکوین در بدن مادر جریان دارد.

ادامه مطلب

یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت: اگر دردها پس از دوران حاملگی ادامه داشت حتما باید به پزشک مراجعه شود تا علت کمردرد، مشخص و مراحل درمان آن انجام شود.

ادامه مطلب

پزشکان معتقدند نارسایی کلیوی خطر ابتلا به دیابت را افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب

دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین‌المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران گفت: نشستن چهار زانو و دو زانو خطر ابتلا به ساییدگی مفصل زانو را به همراه دارد.

ادامه مطلب

ما بیشتر مواقع نگران بزرگ شدن دورکمرمان هستیم، چشم‌هایمان را مرتب آزمایش می‌کنیم و یا ترتیب قرار ملاقات‌های ترسناک دندانپزشکی برای مراقبت از دندان‌هایمان می‌دهیم. اما توجه‌ای به قلب دوم بدن خود، یعنی پاها، نداریم. اما تحقیقات بسیاری، از جمله تحقیقات کلینیک جراحت‌های ورزشی لندن، نشان داده است که توجه و مراقبت از پاها می‌تواند روی سلامت بدن‌مان اثر بنیادی داشته باشد.

ادامه مطلب

رئیس گروه مهندسی بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت استان همدان با تأکید بر اینکه امروز هوای همدان در شرایط سالم قرار گرفته است، گفت: گروه‌های حساس در شرایط آلودگی هوا، آب بیشتری بنوشند.

ادامه مطلب

اگر احساس افسردگی می کنید، شاید عجیب به نظر برسد اما باکتری های روده می توانند یکی از مقصران اصلی شکل گیری این شرایط باشند. نتایج یک پژوهش سلامت ضعیف روده را با خلق و خوی بد، ضعف سیستم ایمنی، سلامت ضعیف روانی، افزایش وزن و بسیاری شرایط دیگر پیوند داده است.

ادامه مطلب

براساس گزارش انجمن قلب آمریکا از هر پنج زن، یک نفر از علائم هشداردهنده سکته آگاهی ندارد. این در حالی است که نرخ مرگ و میر زنان بر اثر سکته دوبرابر نرخ مرگ‌و‌میر بر اثر سرطان سینه است.

ادامه مطلب

ک متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه سردردهای یکطرفه باید جدی گرفته شود، بیان کرد: بروز سردردهای یکطرفه به خصوص در افراد بالای 50 سال بسیار خطرناک است.

ادامه مطلب

بررسی‌ها حاکی از آن است مصرف لیتیوم در دوران بارداری خطر نارسایی مادرزادی را بیش از ۵۰ درصد افزایش می‌دهد.

ادامه مطلب