وی ادامه داد: پیاده‌روی برای همه افراد مفید است مگر اینکه شرایط قلبی و بدنی فرد در اثر پیاده‌روی دچار آسیب شود و فشار را تحمل نکند. قلب در اکثریت افراد می‌تواند فشارهای ناشی از پیاده‌روی را تحمل کند مگر افرادی که ناراحتی و نارسایی قلبی دارند یا سن بالایی داشته باشند.

صالحی اضافه کرد: پیاده‌روی دسته‌بندی دارد، یعنی ممکن است شخصی پیاده‌روی ساده و فردی پیاده‌روی‌ای در حد دویدن داشته باشد، گاهی اوقات در پیاده‌روی‌های سریع قلب احساس فشار می‌کند و فرد دچار تنگی نفس، تپش و احساس سنگینی در قلب می‌شود.

این متخصص پزشکی ورزشی تصریح کرد: کسانی که قصد پیاده‌روی دارند باید مشکلات بدنی خود را بدانند، به عنوان مثال فردی که دیابت و قصد پیاده‌روی دارد باید قبل از اینکار قند خود را کنترل کند فرد نمی‌تواند با قند غیرکنترل شده اقدام به پیاده‌روی‌های طولانی کند چراکه ممکن است دچار افت قند و مشکلات بعدی آن شود.

وی تاکید کرد: زمان و مکان پیاده‌روی نیز از نکات بسیار مهم و قابل توجه است، به عنوان مثال گاهی افراد در زمان آلودگی هوا اقدام به پیاده‌روی در مکانی نامناسب کرده و در این حالت حجم زیادی از آلودگی را وارد ریه‌های خود می‌کنند.

 

منبع: خبرگزاری سلامت