کد خبر: 35506
ف
9 اشتباه در زبان بدن که به زندگی تان آسیب می رساند
چه در یک مصاحبه کاری باشید چه در کنفرانس و یا در جشن، ۵۸ درصد موفقیت شما در برقراری ارتباط با دیگران به زبان بدن شما بستگی دارد. اشتباهاتی در زبان بدن وجود دارند که بدون این که خودتان متوجهش باشید تصویر بدی از شما می سازند.

به گزارش بهداشت نیوز:

حالت بد ایستادن

وقتی در حال ایستادن شانه ها افتاده باشد آدم شعیف و بی اعتماد به نفسی نشان داده می شوید. اگر روی صندلی حالت خمیده بنشینید یا زیادی تکیه بدهید نشان می دهید که بیش از حد راحت هستید و به کاری که انجام می دهید هیچ علاقه ای ندارید. خمیده نشستن عزت نفس و روحیه را تضعیف می کند.

حالت قرار دادن پاها

زبان بدن

پوزیشن پاها در زبان بدن کاملا غیرارادی است بنابراین کنترل آن ها کمی سخت است. حالت قرار دادن پاها کمی هم از ویژگی های شخصیتی تان را آشکار می کند.

در پوزیشن A زانوها به هم نزدیک و پاها از هم فاصله دارند. کسانی که به این حالت می نشینند فردی رویایی با روحیات بچه گانه هستند.

انداختن پاها روی هم مثل پوزیشن B حالت تدافعی و غیرصمیمی بودن فرد را نشان می دهد.

پوزیشن C تسلط شما را نشان می دهد.

گذاشتن پاها به طور مساوی روی زمین مثل موقعیت D یک حالت کاملا طبیعی است و آرامش و راحتی شما را نشان می دهد.

تصویر E بیشتر در میان خانم ها رایج است و ظرافت و جذابیت فرد را نشان می دهد.

حرکات افراطی

زبان بدن

حرکات دست ها و بازوها را کنترل کنید. وقتی دست ها را بیش از حد تکان دهید کمبود اعتماد به نفس و حرفه ای نبودتان را نشان می دهد. حرکات عصبی مثل شکستن قولنج انگشت ها، بازی کردن با موها، یا جویدن ناخن ها و لب ها شما را مضطرب و پریشان نشان می دهد. البته ناگفته نماند که کاملا بی حرکت بودن هم بی میلی شما را نشان می دهد.

دست به سینه

نشستن یا ایستادن دفاعی بودن شما را نشان می دهد و این که هیچ علاقه ای به موضوع ندارید و تحت تاثیر آن قرار نمی گیرید. آویزان کردن دست ها نشان می دهد که به موضوع بحث علاقه دارید و از همه بهتر قرار دادن دست ها در پشت قدرت و اعتماد به نفس تان را نشان می دهد.

ضعیف دست دادن

زبان بدن

ضعیف دست دادن نشان دهنده نداشتن اعتماد به نفس است. بیش از حد محکم دست دادن هم باعث می شود فرد مقابل شما را فردی خشن ببیند. بدترین حالت دست دادن که به “دست دادن ماهی خیس” معروف است دست دادن با دست های سرد و عرق کرده هست که شخصیت سرد و ضعیف فرد را نشان می دهد.

تماس چشمی

زبان بدن

در یک جلسه کاری اگر تماس چشمی نداشته باشید نشان می دهید که غیرحرفه ای هستید و آمادگی کافی برای مصاحبه ندارید.

نداشتن تماس چشمی در جلسه کاری نشان دهنده غیرحرفه ای بودن و نداشتن آمادگی و در جشن یا دیدار دوستانه نشان دهنده عدم صمیمیت است. از طرف دیگر خیره شدن به طرف مقابل هم بی ادبی به حساب می آید و فرد ممکن است تصور کند با او خصومت دارید.

بی نظمی

زبان بدن

اگر هنگام ملاقات با گوشی، موها یا دست های خود ور بروید هم حواس طرف مقابل را پرت می کنید و هم خودتان را فرد ضعیفی نشان می دهید.

پوزیشن اشتباه دست ها

زبان بدن

با مالیدن دست ها به هم و یا قرار دادن انگشت ها لا به لای هم ممکن است فرد تصور کند که می خواهید او را فریب دهید یا نظرتان را به او تحمیل کنید.

لبخند نزدن و تکان ندادن سر

با تکان دادن سر نشان می دهید که کاملا به حرف های او گوش می دهید. و با لبخند زدن باعث می شوید اطرافیان تان احساس راحتی کنند.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.