کد خبر: 35193
ف
عوامل موثر در بزهکاری و وقوع قتل های فجیع
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس فقر اقتصادی را عاملی موثر در بزهکاری و وقوع قتل های فجیع در کشور دانست و گفت: برای کاهش آسیب های اجتماعی باید وضعیت اقتصادی جامعه بهبود یابد.

به گزارش بهداشت نیوز، سلمان خدادادی با بیان اینکه افزایش قتل های فجیع و دلخراش در کشور بیانگر شیوع آسیب های اجتماعی است و چنین مسائلی وجدان عمومی جامعه را خدشه دار و جریحه دار می کند، گفت: در آسیب شناسی چنین حوادث تلخی مجموعه ای از عوامل خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی باید در نظر گرفته شده و در واقع باید با علل وقوع چنین قتل هایی مبارزه کرد و پرداختن به معلول ها گره ای از آسیب هایی اجتماعی باز نمی کند.

وقوع قتل های فجیع تنها مختص کشور ما نیست بلکه در تمامی جوامع و کشورها با آن مواجه هستیم

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وقوع قتل های فجیع تنها مختص کشور ما نیست بلکه در تمامی جوامع و کشورها با آن مواجه هستیم، تصریح کرد: روزانه در کشور شاهد بروز چنین آسیب هایی هستیم اما بسیاری از آنها رسانه ای نشده و در واقع جزو مسائل عادی و پیش افتاده تلقی می شود.

وی مسائل روانی، فرهنگی، اجتماعی و به ویژه فقر اقتصادی را در وقوع قتل های فجیع موثر دانست و گفت: در هر جامعه ای که با کاهش درآمد عمومی ، افزایش فقر و شیوع بیکاری مواجه هستیم آمار معتادان و افراد بزهکار افزایش و زمینه شیوع آسیب های اجتماعی و قتل فراهم می شود.

برای پیشگیری از وقوع قتل های فجیع باید وضعیت اقتصادی مردم بهبود یابد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه برای پیشگیری از وقوع قتل های فجیع باید وضعیت اقتصادی مردم بهبود یابد، تصریح کرد: بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش درآمد ملی و فردی نیازمند رفع بیکاری، افزایش سرمایه گذاری و بهبود وضعیت تولید داخل است و باید به طور جدی در جهت بهبود وضعیت جامعه گام برداشت زیرا با این اقدام با کاهش آمار معتادان و بزهکاران در جامعه مواجه هستیم

خدادادی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری به طور مداوم بر برنامه ریزی برای مدیریت  آسیب های اجتماعی تاکید دارند، افزود: اولویت و محور مهم معظم له مدیریت آسیب های اجتماعی است زیرا با کنترل و مبارزه با آسیب های اجتماعی وضعیت روانی جامعه بهبود می یابد.

برخی قتل ها ریشه در آداب و رسوم غلط دارد

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، با یادآوری اینکه برخی قتل ها ریشه در آداب و رسوم غلط و نادرست دارد، گفت: باید فرهنگ سازی مناسبی در این رابطه از سوی رسانه ها انجام شود زیرا فرهنگ سازی نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

امروزه جامعه نسبت به برخی مسائل اجتماعی بی تفاوت شده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه امروزه جامعه نسبت به برخی مسائل اجتماعی بی تفاوت شده است، تصریح کرد: به عنوان مثال ماجرای ربودن بنیتای 8 ماهه از سوی پلیس اعلام و در فضای مجازی به صورت وسیع نیز منتشر شد و با وجودی که خودروی حامل این نوزاد در خیابان شلوغی پارک شده بود اما به دلیل اینکه حساسیت های لازم در میان مردم به وجود نیامد نسبت به شناسایی مکان این خودرو از سوی عموم غفلت شد و در نتیجه با مرگ دلخراش این نوزاد معصوم روبرو شدیم و به نظر می رسد این بی تفاوتی ها بیانگر پایین آمدن حساسیت عموم نسبت به وقوع جرم و جنایت و آسیب های اجتماعی در جامعه باشد.

قبح برخی آسیب های اجتماعی در جامعه از بین رفته است

وی با بیان اینکه قبح برخی آسیب های اجتماعی در جامعه از بین رفته است، تصریح کرد: در گذشته نگاه جامعه به آسیب و معضل طلاق بسیار منفور بود اما در حال حاضر شاهد برگزاری جشن طلاق در کشور هستیم و به نوعی قبح برخی آسیب های اجتماعی در حال از بین رفتن است در حالی که جامعه باید نسبت به برخی آسیب ها واکنش جدی نشان دهد و حساسیت لازم در عموم نسبت به چنین مسائلی به وجود آید تا شاهد کاهش خشونت ها، قتل های فجیع و بزهکاری در کشور باشیم.

حساسیت مردم و مسئولان در رابطه با آسیب های اجتماعی باید افزایش یابد

خدادادی با تاکید بر اینکه حساسیت مردم و مسئولان در رابطه با آسیب های اجتماعی باید افزایش یابد، ادامه داد: هر چه میزان کنترل اجتماعی آسیب ها بیشتر باشد با کاهش آسیب ها مواجه خواهیم شد.

مجلس باید به عنوان یک نهاد رسمی و قانون گذاری به موضوع افزایش قتل های فجیع ورود کند

نماینده مردم ملکان در مجلس دهم، با بیان اینکه مجلس باید به عنوان یک نهاد رسمی و قانون گذاری به موضوع افزایش قتل های فجیع ورود کند، تصریح کرد: نباید بی تفاوت از کنار این دست مسائل گذشت در این رابطه اگر خلاء قانونی دیده شود به طور قطع مجلس در جهت تنقیح و تصویب قوانین اقدام خواهد کرد.

دولت و مجلس باید تقویت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی را برای افزایش امنیت اجتماعی در کشور در دستور کار قرار دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه مجلس و دولت باید تقویت نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی را برای افزایش امنیت اجتماعی در کشور در دستور کار قرار دهند، گفت: با تقویت نیروهای انسانی کارآمد و تامین تجهیزات پیشرفته و به روز در نیروی انتظامی می توان امنیت اجتماعی در کشور را افزایش داد و دولت و مجلس باید به این مهم توجه ویژه ای داشته باشند


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.