کد خبر: 34969
ف
اولین مشکلی که پرستاران با آن سروکار دارند!
رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت:شورای عالی و سازمان نظام پرستاری باید راهکارهایی در خصوص رفع مشکلات مطالبات و مشکلات معشیتی پرستاران در شرایط کنونی به معاون جدید پرستاری ارائه دهد تا ایشان نیز با این پیشنهادات و راه حل ها بتواند اقدامات اولیه در خصوص پرداخت معوقات پرستاران را انجام دهد.

به گزارش بهداشت نیوز، طاهره زاهدصفت صبح چهارشنبه در جلسه شورای عالی نظام پرستاری کشور باتوجه به دومین سالروز انتخابات چهارمین دوره شورایعالی از زمان تاسیس و نوپایی سازمان تاکنون از زحمات پیشکسوتان و اساتید پرستاری قدردانی نمود .

وی همچینین ضمن تبریک به دکتر مریم حضرتی  و انتصاب ایشان به عنوان معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: از کلیه تشکل ها و نهادهای صنفی و اجرایی دعوت می شود که ایشان را برای تقویت فعالیت های معاونت پرستاری همکاری و همیاری نمایند.

 رئیس شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد: برنامه ها و استراتژی ها و تصمیمات مربوط به حوزه پرستاری می بایست با همکاری نهادها و ارگان های پرستاری با معاونت پرستاری تروین و اجرایی شود.

وی با اشاره به  نقش تاثیر گذار پرستاران به عنوان یک حامی برای مراقبت  افزود: پرستاران نقش موثری در راستای رفع نیازهای سلامتی و اجتماعی  مردم در سطوح پیشگیری، درمانی، توانبخشی و تسکینی دارند بنابراین می بایست به نیازهای معیشتی و اجتماعی آنان توجه شود.

زاهد صفت یادآور شد:شورای عالی و سازمان نظام پرستاری باید راهکارهایی در خصوص رفع  مشکلات مطالبات  و مشکلات معشیتی پرستاران در شرایط کنونی به معاون جدید پرستاری ارائه دهد تا ایشان نیز با این پیشنهادات و راه حل ها بتواند اقدامات اولیه در خصوص پرداخت معوقات پرستاران را انجام دهد.

وی با اشاره به کمبود تعداد نیروی پرستاری در بیمراستان ها و مراکز درمانی اظهار داشت: با ارائه راهکارهایی می توان ترمیم و تعمیم  نیروی مورد نیاز بخش های بالینی در راستای ارائه مراقبت با کیفیت توسط پرستاران به معاونت پرستاری این کمبود نیرو را جبران کرد تا پرستاران بتوانند خدمات مناسب تری به مددجویان ارائه دهند.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری با بیان این که برای رفع مشکلات پرستاران می بایست تعامل بین معاونت پرستاری و سازمان نظام پرستاری بیشتر و بهتر شود گفت: پرستاران به هماهنگی،  آگاهی، یکپارچگی  در عمل  بیش از هر زمان دیگری برای مدیریت چالش های فعلی نیازمند هستند.

وی  تاکید کرد: معاونت پرستاری ،متولی مراقبت ، نظام پرستاری به عنوان مدافع حقوق مردم و جامعه پرستاری و بورد پرستاری به عنوان متولی آموزش سه ضلع مثلثی هستند  که با  هماهنگی و همفکری  می توانند بهترین تصمیمات و استراتژی ها را در راستای توسعه حرفه  ای اتخاذ نمایند بنابراین این سه گروه  می توانند با همکاری یکدیگر دستاوردهای قابل قبولی را به جامعه پرستاری و مردم ارائه دهند.

زاهد صفت در پایان افزود: توجه به  اجرای نظام انگیزشی هدفمند برای جامعه پرستاری  می تواند شکاف طبقاتی بین گروه های مختلف را کاهش دهد.


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.