محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید مواد اولیه ۶ داروی نوترکیب برای درمان سرطان و ام اس شدند.

ادامه مطلب

محققان پژوهشکده بوعلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موفق به طراحی و ساخت کپسول گیاهی با خاصیت تنظیم ترشحات گوارشی و درمان زخم معده و اثنی‌عشر شدند.

ادامه مطلب

خشکی چشم ممکن است سبب تحریک و ناراحتی خفیف ولی دائمی و یا التهاب قسمت قدامی چشم شود.

ادامه مطلب

مجری طرح توسعه گیاهان دارویی ضمن اشاره به اهمیت کشت گیاهان دارویی در کشور گفت: حدود ۲۳۰۰ گونه گیاهی در کشور شناسایی شده است که خاصیت دارویی دارند همچنین متوسط درآمد سالانه حاصل از صادرات گیاهان دارویی به عنوان محصول خام ۴۵۰ میلیون دلار است.

ادامه مطلب

رای دیوان عدالت اداری، مبنی بر حذف حق فنی داروخانه‌ها، با واکنش انجمن داروسازان و سازمان غذا و دارو، مواجه شد.

ادامه مطلب

ابداع انسولین خوراکی به شکل قرص، می‌تواند بهترین خبر برای افراد دیابتی باشد؛ چرا که آنها را از شر تزریق‌های مکرر روزانه می‌رهاند.

ادامه مطلب

"ایموویگ"(Aimovig) نام اولین دارویی است که یک گیرنده خاص در مغز را به منظور کاهش فرکانس میگرن هدف قرار می‌دهد.

ادامه مطلب

محققان کانادایی دانشگاه مونترال در یک متاآنالیز که در سطح بیمار انجام شده، به این نتیجه مهم و کلیدی رسیده‌اند که استفاده از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی یا NSAIDs، از جمله ناپروکسن که از سوی بعضی به عنوان یکی از ایمن‌ترین داروها در این کلاس دارویی محسوب می‌شود، با افزایش قابل توجه خطر حمله قلبی همراه است.

ادامه مطلب

گیجی، واژه‌ای غیراختصاصی و شامل طیف وسیعی از علایم نظیر سرگیجه دورانی شدید تا علایم مرتبط با تحریک عصب واگ نظیر سبکی سر، عدم تعادل، حس گم گشتگی و فقدان هماهنگی حرکات است. سرگیجه از لحاظ پزشکی به تصور حرکت یا هرگونه حس غیرطبیعی جابجایی بین بیمار و محیط اطرافش گفته می‌شود.

ادامه مطلب

ابداع انسولین خوراکی به شکل قرص، می‌تواند بهترین خبر برای افراد دیابتی باشد؛ چرا که آنها را از شر تزریق‌های مکرر روزانه می‌رهاند.

ادامه مطلب

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تامین دارو‌های وارداتی حیاتی در پی تعلل شرکت‌های خصوصی به دولت واگذار خواهد شد.

ادامه مطلب

مدیر کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از ممنوعیت واردات مکمل های تولید امریکا به ایران خبر داد.

ادامه مطلب

بیماران دیابتی، بیماران کلیوی، مبتلایان به آسم و یا صرع، مادران باردار وشیرده، مبتلایان به زخم‌های گوارشی حتماً باید قبل از اقدام به روزه داری، پزشک معالج خود را در جریان قرار داده و درخصوص نحوه مصرف داروهای خود با وی مشورت کنند.

ادامه مطلب

:سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه برخی واردکنندگان دارو در بخش خصوصی در تامین نیاز دارویی کشور پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شده‌اند، تاکید کرد که بازگشت تهیه و تامین یکسری داروها به دولت و بخش دولتی بطور جدی در دستور کار سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت قرار گرفته است. سلامت نیوز: علت بروز کمبودهای مقطعی در بازار دارو/پیگیری انتقال تامین برخی داروهای خاص از بخش خصوصی به دولت

ادامه مطلب

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه برخی واردکنندگان دارو در بخش خصوصی در تامین نیاز دارویی کشور پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شده‌اند، تاکید کرد که بازگشت تهیه و تامین یکسری داروها به دولت و بخش دولتی بطور جدی در دستور کار سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت قرار گرفته است.

ادامه مطلب