محققان دانشگاه تبریز موفق شدند با سنتز آزمایشگاهی یک نانوکاتالیست متخلخل، تبدیل روغن پسماند آشپزخانه به یک زیست سوخت (بیودیزل) را امکان‌پذیر کنند.

ادامه مطلب

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: فردا - دوشنبه - سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می شود که مناطق زیادی را در بر خواهد گرفت.

ادامه مطلب

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: روزانه 58 هزار تن زباله در شهرها و روستاهای کشور تولید می شود که 75 درصد از آن دفن می شود.

ادامه مطلب

نسل میش مرغ، عروس پرندگان بوکان به علت مشکلات ژنتیکی در جوجه آوری، کاهش مقاومت بدنی و دستکاری زیستگاه این گونه پرنده نادر در معرض خطر انقراض است و بنا به نظر کارشناسان، ایجاد امنیت، تعدیل زیستگاه و رفع مشکلات ژنتیکی زمینه بقای این گونه ارزشمند را فراهم می کند.

ادامه مطلب

«اگر مشکلی با همسایگانمان داشته باشیم، می توانیم نقل مکان کنیم؛ اما گیاهان نمی توانند این کار را انجام دهند. آن ها این را پذیرفته و از سیگنال ها برای اجتناب از موقعیت های رقابتی و آمادگی برای رقابت آینده استفاده می کنند.»

ادامه مطلب

:سازمان هواشناسی اعلام کرده طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه یک سامانه بارشی در برخی نقاط کشور موجب بارندگی خواهد شد.

ادامه مطلب

خشکسالی و بحران آب به عنوان یکی از مهمترین مسایل کشور، سبب شده است تا علاوه بر کمبود آب آشامیدنی و شهری، زمین های کشاورزی و تالاب ها نیز درگیر این موضوع شوند. معضلی که نتیجه برخی غفلت ها و مصرف های بی رویه در حوزه های مختلف به شمار می رود و ضرورت اتخاذ سیاست ها و برنامه ریزی های کارآمد را نشان می دهد.

ادامه مطلب

محققان در یک بررسی جدید هشدار دادند: تغییرات اقلیمی به شکلی در حال پیشروی است که به نابودی حشرات منجر می‌شود.

ادامه مطلب

معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: طرح انتقال آب از پیرانشهر برای احیای دریاچه ارومیه از 2 سال پیش کلید خورده است.

ادامه مطلب

مدیرکل دفتر سواحل و تالاب های ساحلی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: منابع آبی خلیج گرگان در شرایط بحرانی نیست اما با درجات کمی پایین تر از بحران قرار دارد.

ادامه مطلب

وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص ۷۱ در وضعیت سالم قرار دارد.

ادامه مطلب

تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می دهد که در سه روز آینده، اغلب مناطق کشور دارای جو نسبتاً پایدار بوده و روند تدریجی افزایش دما نیز بین 2 تا 4 درجه است.

ادامه مطلب

یک سوم از مناطق حفاظت شده جهان بر اثر فعالیت‌های بشر به شدت دچار فرسایش شده‌اند.

ادامه مطلب

مدیر ملی ستاد مقابله با گرد و غبار قصد داریم با تاکید بر اینکه کلمه نامانوس و غلط ریزگرد در هیچ یک از فرهنگ‌های لغات وجود ندارد، در مورد ارسال نامه سازمان محیط زیست به دستگاه‌ها برای خودداری از به کاربردن واژه ریزگرد اظهار کرد: قصد داریم از لحاظ فرهنگی یک واژه را اصلاح کنیم.

ادامه مطلب

وضعیت سواحل شمالی کشور خوب نیست؛ دیگر ساحل آزاد در دریای خزر باقی نمانده به طوری که 85 درصد از آن دخل و تصرف شده است.

ادامه مطلب