اگر در زمان مسواک زدن یا آب کشیدن دهان تان متوجه شدید مسواک یا آب دهان تان خونی است، هرگز نباید به این مسأله بی توجه باشید. گاهی غذاهای سفت لثه را خراش می دهند اما اگر مسواک یا نخ دندان مرتبا خونی باشد ممکن است علت آن مسأله ی مهمی باشد.

ادامه مطلب

بیش از نیمی از زائران و حجاج هر سال به بیماری‌های تنفسی مبتلا می‌شوند که به دلیل امکان پیشگیری از ابتلای به این بیماری با رعایت موارد ساده بهداشتی، توصیه‌هایی در این زمینه ارائه شده است.

ادامه مطلب

بوی دود برای اکثر خانم ها بسیار ناخوشایند است. البته بیشتر از این جهت که متأسفانه می‌تواند به پارچه ها هم نفوذ کند و حتی پس از شست و شوی پارچه نیز از بین نرود. اما بر خلاف انتظار ما، از بین بردن بوی دود از پارچه بسیار ساده است و با استفاده از موادی که در خانه ها پیدا میشود نیز امکان پذیر است.

ادامه مطلب

دراینجا به چند تا از این اشتباهات اشاره شده است که در هنگام شستن صورت مرتکب می شویم . این اشتباهات ممکن در است در ططولانی مدت باعث صدمه زدن به سلامتی وزیبایی پوست شما شود .

ادامه مطلب

اگر به نوشابه‌های گازدار علاقه دارید و از طرفی به بهداشت دهان و دندان خود نیز اهمیت می‌دهید باید بدانید که این نوشابه شیرین موجب اثرات فاجعه بار بر روی دندان‌های شما می‌شود.

ادامه مطلب

استفاده از یخ صورت با ترکیبات خاص یکی از روش های زیبایی و جوانسازی پوست است که در سرتاسر جهان از آن استفاده می شود.

ادامه مطلب

گاهی حین خوردن مواد خوراکی و غذاهای سرد و گرم، درد تیز و سریعی را احساس می کنید که ناشی از حساسیت دندان است.

ادامه مطلب

برخی از اسباب‌بازی‌های محبوب کودکان حاوی مقادیر خطرناکی از یک ماده شیمیایی مرتبط با استفراغ و اختلال در باروری هستند.

ادامه مطلب

دیده شده برخی از نمک برای مسواک زدن استفاده می‌کنند.

ادامه مطلب

یکی از روش های رایج برای حفظ دندان خراب پر کردن آن است. اکثر ما بعد از پر کردن درست نمی دانیم که چطور می توانیم آن را حفظ کنیم و به راحتی به آن آسیب می زنیم.

ادامه مطلب

خوابیدن با مو‌های خیس باعث بروز عوارضی خواهد شد. در این مطلب، به ۷ مورد از عوارض خوابیدن با موی خیس اشاره خواهیم کرد و در ادامه آن به راه‌هایی ساده برای مراقبت از موهایتان اشاره خواهیم کرد.

ادامه مطلب

اگرچه نگهداری مسواک و حوله در فضای سرویس بهداشتی فرنگی هم چندان مطمئن نیست،

ادامه مطلب

انجام یک سری از کارها به صورت ناخودآگاه و غیر ارادی برایمان به عادت تبدیل شده است .

ادامه مطلب

اخیرا بازار تبلیغات خمیردندان‌های ذغالی و اثرات سفیدکنندگی آن‌ها داغ شده است، اما باید از فواید و مضرات این خمیردندان‌ها آگاه بود.

ادامه مطلب

تا یازده سالگی دندان شیری باید داخل دهان باشد و بهتر است تا جایی که امکان دارد، دندان کشیده نشود البته اگر لازم است دندان کشیده شود فضا را باید حفظ کنند تا دندان دائمی برای رشد فضا داشته باشد و نهفته نماند.

ادامه مطلب