شیمی درمانی سبب به وجود آمدن عارضه‌ «مغز شیمیایی» می‌شود و تاثیرات نامطلوبی بر حافظه‌ بیماران دارد. بنابراین بهتر است برای بهبود این مشکلات، مداخلات روان‌شناختی نیز انجام شود.

ادامه مطلب

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت سلامت خون ایرانیان، گفت: خون اهدایی در ایران یکی از سالم‌ترین خون‌های اهدایی جهان است که به همت یک و نیم میلیون اهدا کننده که سالانه بیش از دو میلیون و ۱۰۰ هزار واحد خون اهدا می‌کنند، تحقق یافته است.

ادامه مطلب

اگر تا به امروز طرفدار شکستن قولنج بودید، بهتر است در ادامه با ما همراه باشید تا از عوارض شکستن قولنج هم بیشتر بدانید.

ادامه مطلب

بی خوابی یکی از معضلات عمده در پروازهای طولانی به شمار می رود و تجربه یک خواب راحت در سفر از بهترین ها برای گردشگران است.

ادامه مطلب

تغییر شیفت کاری و بیدار ماندن های شبانه سبب بروز اختلالاتی در عملکردهای مختلف بدن می شود که به خصوص با تغییرات سیستم گوارش و اشتها همراه است و معمولا اضافه وزن را در پی دارد . از همین رو چند نکته برای بیدار ماندن در شب و پیشگیری از چاقی ، در مجله سلامتی راستینه ضروری خواهد بود .

ادامه مطلب

پژوهشگران دریافته اند شکر می تواند زخم ها را بسیار سریع تر از آنتی بیوتیک ها بهبود دهد.

ادامه مطلب

عضو مرکز انجمن نازایی ایران گفت: فیبروم لگنی شایع‌ترین عفونت خوش خیم در میان زنان بوده که در صورت مراجعه به متخصص مربوطه برای درمان می‌توان به حفظ رحم کمک کرد.

ادامه مطلب

اینقدر خود را مقصر ندانید، سبک زندگی شما آنقدرها هم که فکر می‌کنید ناسالم نیست. علم فواید تعجب‌برانگیز سبک زندگی را به اثبات رسانده است.

ادامه مطلب

محققان به کاربران رایانه توصیه کردند، برای رفع خستگی چشم خود باید هر 20 دقیقه، 20 ثانیه پلک بزنند.

ادامه مطلب

دانشمندان آلمانی به دنبال بررسی‌های اخیر خود متوجه شده‌اند که اضطراب، به ویژه اضطراب ناشی از فشار کار، می‌تواند به بینایی صدمه بزند. همچنین اضطراب باعث ایجاد و یا شدت بیماری‌های چشمی ‌مانند آب سیاه، از بین رفتن بینایی ناشی از دیابت و فساد ماکولا که مربوط به افزایش سن است، می‌شود. بنابه گفته محققان دانشگاه مگ دیبرگ آلمان، فشارهای روحی و روانی می‌توانند دید و بینایی انسان را به خطر اندازند. سختی کار و اضطراب ناشی از آن می‌تواند فشار درون چشم را بالا برده و موجب تورمی ‌شود که در نهایت خطر ابتلا به آب سیاه و نابینایی را افزایش دهد. البته این صدمه حتی پس از کاهش اضطراب، حذف شده و تا اندازه‌ای بخش صدمه دیده چشم، ترمیم می‌شود.

ادامه مطلب

زایمان طبیعی طی چند دهه اخیر برای بسیاری از بارداران ما به‌ویژه در شهرهای بزرگ به کابوس ترسناکی تبدیل شده است. شاید در نگاه اول، مقصر این اتفاق به عملکرد بعضاً نادرست متخصصان زنان و زایمان به‌واسطه تأمین منافع اقتصادی بیشتر یا گذاشتن وقت کمتر برای فرآیند زایمان مربوط شود.

ادامه مطلب

در دوران بارداری بدن باید خنک و ریلکس باشد، دمای بدن در دوران بارداری بالاتر از حد عادی است و اگر در فصل تابستان این دوره لذتبخش را سپری می کنید، با دمای بیشتری مواجه می شوید و باید بدن را خنک نگه دارید. دوران بارداری پر از هیجان و لذت است اما همه ما می دانیم که گاهی ممکن است این دوره سخت و کمی ناخوشایند باشد.

ادامه مطلب

همه ما دوست داریم که فرزندانمان عاشق کتاب خواندن باشند، ولى آیا هیچ وقت فکر کرده اید که چگونه میتوانیم در این زمینه به آنها کمک کنیم و عادت کتاب خواندن را تبدیل به یک بخش خوشایند از زندگى آنها کنیم؟

ادامه مطلب

در میهمانی‌‌ها هنوز غذا تمام نشده چای جلوی میهمان می‌گذاریم چای می‌تواند محیط معده را اسیدی کند و تأثیر منفی بر مواد معدنی معده بگذارد بعد از غذا مایعات باید با نیم ساعت تا یک ساعت فاصله مصرف شود.

ادامه مطلب

گاهی اوقات صورت پف کرده وچشمان پراز باد وزیر چشمانی پف کرده بعد از بیدار شدن از خواب این سوال را برای ما بوجود می آورد که چرا بعداز خواب ،برای چهره من این اتفاق افتاده است .

ادامه مطلب