آسیب‌دیدگی پوست از هر نوعی که باشد، چه یک جوش ساده و چه زخمی عمیق، از آن چیزهایی است که دغدغه درست می‌کند چون دایم دلمان می‌خواهد آن را بررسی کنیم و نگرانیم مبادا جایش بماند. در این میان بعضی‌ها زودتر و برخی دیرتر زخمشان خوب می‌شود.

ادامه مطلب

همیشه فکر می کنیم استخوان ها موهبتی دائمی اند، تا اینکه پایمان می شکند یا در سالمندی دچار پوکی استخوان می شویم. در واقع احتمالا به استخوان هایتان به عنوان ذخیره ای نگاه نمی کنید که نیاز دارند برای یک عمر حفاظت و تغذیه شوند. اما جالب است بدانید در استخوان های شما اسرار شگفت انگیزی نهفته است و عادات و سبک زندگی شما در جوانی روی کیفیت استخوان ها در پیری اثر گذار خواهد بود.

ادامه مطلب

از سن 40 سالگی توانایی چشم برای دیدن واضح اشیای نزدیک کم می‌شود و این تحت عنوان پیرچشمی نامیده می‌شود. پیرچشمی نیز مانند سفیدشدن موها و ایجاد چین و چروک در پوست یک فرآیند ناشی از افزایش سن است.

ادامه مطلب

بیماری گوژپشتی یا قوز اختلالی است که ضعف در عضلات ناحیه پشت و کوتاهی عضلات ناحیه سینه منجر به ایجاد آن می‌شود.

ادامه مطلب

فوق تخصص ریه گفت: آنژین تنفسی بر اثر نوعی باکتری به نام استرپتوکوک A به وجود می‌آید که در پاییز و زمستان شیوع بالایی دارد.

ادامه مطلب

برای اینکه زودتر لاغر شوید و وزنتان کاهش پیدا کند پیشنهاد ما به گفته پژوهشگران رژیم موز است اکنون ببینیم این رژیم چه نوع رژیمی است و چه باید خورده شود و از چه مواد غذایی باید دوری کنند

ادامه مطلب

کلسترول خوب را می توان با روغن حیوانی افزایش و کلسترول بد را کاهش داد. روغن حیوانی در رگ ها رسوب نمی کند و به سلامت قلب نیز کمک می کند. در این مقاله به بررسی خواص روغن حیوانی پرداخته ایم.

ادامه مطلب

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد بلندی قد می‌تواند در احتمال ابتلای فرد به واریس نقش داشته باشد.

ادامه مطلب

کارشناسان با بیان اینکه بین بوی بدن و سلامت رابطه وجود دارد به بررسی این موضوع پرداختند که چگونه بوی بیماری‌ می‌تواند بر افراد سالم تاثیرگذار باشد.

ادامه مطلب

:عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به فرارسیدن پاییز و شیوع ابتلا به آلرژی، رعایت برخی نکات ساده را به عنوان روش‌هایی موثر در پیشگیری از علائم آلرژی فصلی توصیه می‌کند.

ادامه مطلب

سکته مغزی مسئله ای است که شیوع زیادی به ویژه در بین خانم ها دارد که با رعایت برخی نکات می توان از بروز ان پیشگیری کرد، در ادامه به چند نکته تغذیه ای برای پیشگیری از سکته مغزی اشاره می شود

ادامه مطلب

بهترین راه برای سفید کردن رنگ پوست تان استفاده از ماسک های ارزان قیمت خارجی است. در این مقاله به شما 7 ماسک ارزان قیمت خانگی برای سفید کردن پوست تان آموزش می دهیم

ادامه مطلب

کلیه‌ها وظایف مهمی بر عهده دارند و اگر خللی در انجام این کارها ایجاد شود، انسان با خطرات بزرگی رو به رو می‌شود.

ادامه مطلب

خوابیدن در دوران بارداری به خصوص برای زنانی که عادت به خوابیدن روی شکم دارند، بسیار سخت است.

ادامه مطلب

یک فوق تخصص گوارش کودکان گفت: علل زیادی در ایجاد سکسکه نوزادان مؤثر هستند که با رعایت برخی نکات ساده، می‌توان این عارضه را درمان کرد.

ادامه مطلب