دیوبند گفت: ایران در توسعه بنیادین دانش فیزیک پزشکی نسبت به سایر کشور‌های حوزه خلیج‌فارس پیشرو بوده است.

ادامه مطلب

معاون برنامه ریزی وزارت بهداشت و دبیر ستاد طرح تحول نظام سلامت از کاهش فرانشیز بیمارستانی خبر داد.

ادامه مطلب

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: به دلیل تفاوت قیمت ارز دولتی با آزاد، متاسفانه برخی شرکت های تجهیزات پزشکی احتکار می کنند.

ادامه مطلب

یک متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی، گفت: با استفاده از روشIMRT در رادیوتراپی کمترین آسیب، به بافت سالم بیمار وارد شده و بهترین درمان را برای تومور از طریق رادیوتراپی شاهد خواهیم بود.

ادامه مطلب

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه «مشکلی برای تامین ارز مورد نیاز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی وجود ندارد»، گفت: اولویت وزارت بهداشت، تامین ارز برای شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی است.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت، خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: سیستم تشویقی را در بیمارستان ها اجرا کنید.

ادامه مطلب

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اعلام اینکه همان ارزی که به تجهیزات پزشکی اختصاص می یابد، در اختیار تجهیزات توانبخشی نیز قرار می گیرد، گفت:80 درصد تجهیزات توانبخشی در داخل کشور تولید می شود.

ادامه مطلب

محققان در جریان مطالعه ای شواهدی بدست آورده اند که نشان می دهد کنه ها افرادی که گروه خونی A را دارند، بیشتر نیش می زنند.

ادامه مطلب

محققان واکسنی را توسعه داده اند که با هدف قراردادن یک پروتئین خاص که انگل ها برای حمله به سیستم ایمنی استفاده می کنند از عفونت مالاریا در مدل موش های آزمایشگاهی محافظت می کند.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت جهت واردات دارو و تجهیزات پزشکی و همچنین تامین مواد اولیه ساخت دارو و تجهیزات پزشکی برای ماه های آینده، آمادگی کامل دارد.

ادامه مطلب

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: توسعه خدمات سلامت در مناطق محروم کشور یکی از مهم ترین اقدامات طرح تحول سلامت است.

ادامه مطلب

آنطور که مدیران ارشد وزارت بهداشت عنوان می کنند، قرار نیست با نوسانات نرخ ارز، قیمت تجهیزات پزشکی تغییر کند. زیرا، این تجهیزات با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد می شود، اما واقعیت بازار اینگونه نیست.

ادامه مطلب

کارشناسان سلامت در آمریکا به دلیل شیوع باکتری سالمونلا نسبت به مصرف محصولات غلات صبحانه، تولید یکی از شرکت‌های مواد غذایی در این کشور هشدار دادند.

ادامه مطلب

با توجه به اقدام سازمان بیمه سلامت برای حذف همپوشانی‌های بیمه‌ای و ترجیح برخی‌ها به ابطال دفترچه بیمه سلامت و برقراری بیمه‌هایی نظیر تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و ...، معاون اداره کل بیمه‌گری سازمان بیمه سلامت شرایط ابطال بیمه در صندوق‌های بیمه‌ای این سازمان را توضیح داد.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم آماده بودن در برابر تحریم‌ها و با بیان اینکه امروز وقت گلایه نیست وقت کار کردن است، از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی درخواست کرد که ضمن کنترل هزینه ها، کارها و ساخت و سازهای غیرضرور را متوقف کنند.

ادامه مطلب